Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha sokat van töltőn a telefon...

Ha sokat van töltőn a telefon hamarabb tönkremehet?

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 21:45
 1/7 csonkolhun válasza:
Nekem az egyik ember azt a másik amazt mondott én is kíváncsi vagyok rá!! 🔌
2015. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha több, mint ~15-20 éves a telefonod, akkor igen.
2015. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 b95 ***** válasza:

Nem.

Mivel sok kisebb töltés megfelel egy teljes töltésnek, így nem mehet tönkre hamarabb az akku.

Magának a telefonnak meg teljesen mindegy, hogy hányszor és hogyan töltik.

2015. febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem. Ugyanis a mai akkumulátorokat nem tudod túltölteni, mivel ezt egy védő áramkör meggátolja. Ami viszont ártalmas lehet, az az intenzív használat töltés közben. Bár ezt elég nehéz elérni, de nem lehetetlen. Például egy komoly játék képes erre. Emellett mint b95 írta, ha sokszor töltesz kicsiket, azok nem fognak 1-1 töltési ciklusnak számítani, csak ha összejön bizonyos mennyiség.
2015. febr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom, eddig feltem hogy tonkreteszi,de mar megnyugodtam:))
2015. febr. 10. 07:12
 6/7 csonkolhun válasza:
De akkor sem ha mondjuk este rádugom töltőre és hajnal 2re meg feltöltiés a töltőn van 3-4 órát ugye akkor sem megy tönkre (iPhone 5s)
2015. febr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, akkor sem fog tönkremenni, mivel a telefon teljes töltés esetén csepptöltésre vált. Ez annyit tesz, hogy csak akkor vesz fel áramot a töltőből, ha x egységnyit merült.
2015. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!