Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia lumia 1020 tapasztalatok?

Nokia lumia 1020 tapasztalatok?

Figyelt kérdés
írhattok akármit pozitív vagy negatív tapasztalatokat is

2015. febr. 14. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

pozitívum a kamera.

negatívum a törődés.


részletezve ez annyit rejt, hogy vannak benne tök jó lehetőségek, de közel sincs kihozva belőle a maximum.

a procija már ahhoz gyenge, hogy bizonyos nagyon hasznos fejlesztéseket megkapjon, aztán ott árválkodik benne 2 giga ram, ami szintén sosem lesz kihasználva, mert mindent hibernál, amit a háttérbe raksz. például egy tök egyszerű dolog, amit iOS-ben már sikerült elérni(vele lehet összehasonlítani, mert kb. ugyanúgy működik a multitasking a két rendszerben), hogy böngészőben az oldalak a memóriában maradnak, és nem kell folyton újratölteni...itt is elférne, de nem...mindig újratölt mindent...

talán majd a w10 segít rajta...


még mindig a fotózásnál maradva, pont a fotós alkalmazásból van a legkevesebb...kb. egyetlen értelmes külső alkalmazás van, ez a ProShot, a többi említésre sem méltó...


de persze személy szerint én útálom a billentyűzetet is, állandóan félregépelek...aztán zavar az is, hogy az értesítések nem dinamikusak, tehát például facebook-on ha én már órákkal ezelőtt láttam azt a történést, akkor sem befolyásolja, és amint neten lesz a teló, megkapom az értesítést róla...ez szerintem nagyon idegesítő tud lenni. szintén iOS-nél már ott tartanak, hogy maga a meglévő értesítés is el tud tűnni, ha másik eszközről megnézem.


nyilván ez már rendszer szintű, szóval bonyolultabb, de az, hogy a netre kerülő telefonra későbbiekben kerülő értesítések az még igazán szerveroldali...hiszen a facebook app ráfrissít a dolgokra, és így realtime nem azt kellene kapnia, hogy van értesítés, ha én azt már egyszer megnéztem...szóval ilyen ez...:D


végül még egy dolgot kiemelek, szintén iOS-el összehasonlítva. ez a frissítés. nekem egy szürkeimportos 1020-am van, ausztrál régiós...Denim frissítést nagy nehezen 4-5 hónap késéssel megkapták már az 1020-asok is...nálam meg még nyoma sincs.

egyszerűen nem látom a logikát, hogy miben különbözik egy magyar független és egy ausztrál független firmware, hogy régiókra kelljen osztani a frissítést, és azt a régiót ennyire megvárakoztatni.

iOS-en meg világ szinten ha kijön a frissítés, akkor frissítheti mindenki, még hálózatfüggőként is.

itt is például még a telekomos 1020-asok is szopnak, mert nekik sincs denim...pedig ez nem android, hogy különböző szolgáltatós alkalmazásokat bele kell építeni a romba, és amiatt csúszik...szóval ez nálam egy nagy pirospont.


de a lényeg, ez az utolsó 3 bekezdés csak személyes vélemény magáról a rendszerről összességében. ezt majd eldöntöd, számodra mennyire zavaró.

2015. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
az első válaszolótól szeretném kérdezni,h a denim a legújabb frissités?
2015. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, idáig ez lenne a legfrissebb firmware.
2015. febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én csak kamerázásra, telefonálásra, és zenehallgatásra használom. Minden rendben vele, de az előző telefonom (Nokia 808 Pureview) "sokkal" jobb képeket, és videókat csinált. Én csalódtam egy picit.
2015. márc. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!