Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudja egy alkalmazás...

Honnan tudja egy alkalmazás hogy milyen típusú akku van a telómban pl li-ion vagy li-polymer?

Figyelt kérdés

2015. márc. 22. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Tudod, egy telefon akkumulátor nem olyan mint egy cerka elem. Az érintkezők mellet komoly vezérlő és védelmi elektronika van, melyek kommunikálnak a telefonnal a középső érintkezőn keresztül. :)
2015. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 b95 ***** válasza:

vagy csak annyi, hogy egy adott modellhez nem jelent meg kétféle akku is, tehát adatbázisból tudja, hogy milyen van a mobilba.


(Egyébként emiatt ez nem 100%-os. Láttam már olyat, hogy egy Li-Pol akkura simán rámondta a szoftver, hogy Li-Ion.)

2015. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tengor ***** válasza:
82%

#2 verziója valószínűbb. Egy normális (nem fekete) alkalmazás nem fér hozzá az elektronikához olyan szinten, hogy olvasgasson annak adataiból. Az API pedig nem ad módot a típus kiolvasására.

Sőt, talán az akku ilyen kommunikációt nem is végez. Az Android API egész sok mindent ki tud olvasni: hőmérséklet, feszkó, áram, energia, de a típust nem. Talán nem is tud róla.

2015. márc. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-nek. Éppen ez a problémám. Li-po akkura li-ion-t írnak a progik. A telót kínából rendeltem az akkun li-po felirat van. Pont könnyű mint kisebb kapacitású li-on akkum. Kezdtem arra gyanakodni hogy csaltak a kínaiak.


Honnan lehet tudni hogy egy li-po feliratú akku valóban az e.

2015. márc. 22. 21:46
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a teló akku hőmérséklete állandó 25C. Az a gyanúm hogy nincs érzékelő vagy pedig rossz.
2015. márc. 22. 21:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, li-ion meg li-po kb ugyanaz, minimális eltérés van "teljesítmény" terén.


És kínai mobiloknál az érzékelők sokszor nem működnek, ilyen dolgokra nem igazán szoktak figyelni.


De próbáld ki, játssz valami komolyabb játékkal csak 15 percet, és nézd meg utána is. Már szerintem a kezeden érezni fogod a hőt, ha azután is 25 fokot ír, akkor biztos rossz.

2015. márc. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 b95 ***** válasza:

Van eltérés, de nem teljesítményben!


1. A Li-Pol zselés állagú savat tartalmaz, míg az Ion folyékony halmazállapotút


2. A Li-Ion élettartama kb. a duplája a Li-Pol-nak


3. A Li-Pol akkut akár bankkártya vékonyságúra is meg lehet csinálni. (értelemszerűen a kapacitás rovására)

2015. márc. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7


Természetesen tudom, hogy technológiában van eltérés, ezért írtam, hogy "teljesítményben" nincs különbség, egy 2500 mAh-és li-po kb pont egy 2500 mAh-ás li-ion aksinak felel meg, minimális eltérés van csak köztük.

2015. márc. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tengor ***** válasza:

"Kezdtem arra gyanakodni hogy csaltak a kínaiak." kis naiv! Persze, hogy csalnak, másolnak, erre épül a gazdaság nagy része. A címkékre azt hazudnak, amit akarnak, senki le se sz*ja.

Hol éltél eddig, hogy ez nem tűnt fel?

2015. márc. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!