Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A tableten rom csere után nem...

RZXD kérdése:

A tableten rom csere után nem műkdöik a touchscreen! Tudnátok segíteni ez ügyben?

Figyelt kérdés

Van egy Excelvan Q888 Allwinner a13 tabletem amin eredetileg volt egy 4.2.2 JellyBean rendszer. Nagyon lassú volt szagatott és ugy gondoltam hogy azért mert egy régebbi verzió kéne rá.

Rootoltam majd tettem rá egy 4.1.1-es FaastJB nevű romot a PhoenixSuit programmal amit sikerült is felraknom de a touchscreen nem működik vagyis egyáltalán nem érzékeli az érintőképrenyő az ujjamat. Rengeteget olvastam különböző fixeket keresve találtam is egy rakás drivert ami ezt javítja ki de sajnos nem jártam sikerrel rengeteg romot is próbáltam 4.0-tól egészen 4.2.2-ig de mindenhol ugyanaz a hiba jelentkezett. Raktam rá CWM recovery hogy esetleg full wipe-al működne e de semmi. Akartam hard resetet de ezt nem találtam a recoveryben.

Fent van gépen az ADB driver is és próbálgattam az Uberizer programot is mert arra írtak pár dolgot de sajna itt se jártam sikerrel és nem tudom már hogy mit tehetnék!!

Tudnátok segíteni hogy lehetne megoldani?

Köszönöm előre is mindenki segítségét!!!!!



#Android #tablet #TS #Jelly Bean #Excelvan #Al13 #touchscree #TS fix
2015. márc. 29. 22:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%
A gyári rendszert minek lementeni, ugyan... Dúrd a netet, hátha találsz valahol. Máskülönben kuka.
2015. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Nem lehetne csatlakoztatni hozzá billentyűzetet? Akkor nem kellene eldobni legalább.
2015. márc. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Tenyleg nagyon sok rendszer van rá de arra nem is gondoltam hogy a gyarit lementsem :/ billentyuzetet nem tudok ratenni mert nincsen atalakitom de majd probalok valamit addig is keresgelek meg valami mukodot mert nem hiszem hogy ennyitol behalna
2015. márc. 30. 08:23
 4/28 Wadmalac ***** válasza:

Tipikus Allwinner13 hiba, az Atab 7T ugyanez a játék, heteket coptam vele, mire sikerült kerítenem rá egy eredeti gyári romot.

Sajnos ezeket a tableteket szériánként más és más touchscreen meg G-szenor harverrel legózták össze, minden hardverkofig más.

Kénytelen leszel a tablet sorozatszáma alapján keresgélni neten, hátha találsz megfelelő firmware-t.

Épp az ilyen torkos oboák elkerülése miatt írják minden custom romos játék első lépésének a gyári rom lementést.



Nekem a márkaszervíztől sikerült beszereznem jó firmware-t az Atab borzalomhoz.

Itt például elég sokat birkóztunk Atab tulajokkal a megoldáson:

[link]

2015. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben nem tudsz mást csinálni, minthogy próbálgatsz különbözó romokat. Esetleg a recovery-t megpróbálhatod frissíteni, lehet hogy hibásan telepíti a romokat, azért nem müxik a touch.
2015. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Wadmalac ***** válasza:

Ha elolvasod a linkem összes oldalát, láthatod, mekkora kupac xarba csaptál bele.


Ott is szerepel ez a link, próbáld meg, hátha ez a rom a megfelelően kiválasztott TS és GS driverekkel (alul van mind, meg a leírás is, hogyan tedd fel, kísérletezni lehet, hátha valamelyik jó lesz) neked pont jó lesz.

[link]

2015. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat keresek jelenleg is a driverekről annyit hogy az összeset végigpróbáltam. Remélem hogy találok egy kjó romot azóta már szétkaptam a tabletet azt is megvizsgáltam
2015. márc. 30. 14:30
 8/28 Wadmalac ***** válasza:

Próbáld elérni a forgalmazódat, szervizedet, én az Atab-ra így kaptam gyári romot.

Szériaszám mindenképpen kell!

2015. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
q8 kb 708 ezt a számot találtam az alaplapján ezt beírtam a google-ba és talált is egy romot! Letöltöttem felraktam és már működik de mégse tökéletesen mert alig érzékeli az ujjamat meg van hogy nem is érzékeli és a képernyő forgás teljesen ellentétes mintha minden fellenne cserélve :/
2015. márc. 30. 18:39
 10/28 anonim ***** válasza:
Nem mintha erre a problémára nem jelentene megoldást a link, amit Wadmalac adott...
2015. márc. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!