Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan ismerhetik a telefonszá...

Honnan ismerhetik a telefonszámomat, hogyha még nem adtam meg senkinek?

Figyelt kérdés
A tavaly (2014) őszén vett Nokia Lumia 635-ösömet néha-néha hívogatta valaki, ismeretlen nem fogadott hívás. Ma pl.: 2 ilyen is volt, csak még egyszer sem akkor érkezett a hívás, amikor épp a közelemben volt a telefon. És az a lényeg, hogy az a SIM-kártya van benne, amit a vásárláskor adtak, jelenleg nem használom még a telefont, így azt a telefonszámot elvileg senki nem ismerhetné, mert nem adtam meg senkinek. Na, előbb a közelemben volt, így meghallottam a csörgést. Felvettem, hogy végre letudjam, ki is az. Egy bizonyos kiadótól hívtak, hogy ebben a megyében élek-e, és hogy nyertem gőzölős vasalót, meg ... A vezetékes telefonra érkező ilyen hívásoknak értem a forrását, ami a telefonkönyv, de mobilnál nem értem, honnan tudják meg. És hogy előzhetem meg, hogy többször is hívjanak? Mert a jelenlegi kártyám, amit használok, 2008-as. Erre még soha sem jött ilyen.

2015. máj. 8. 16:22
 1/5 Tengor ***** válasza:

Gondolkozz egy kicsit! Mennyire nehéz kitalálni egy mobil számot? 06-tal kezdődik, utána jön néhány lehetőség 20, 30, 70, 31... aztán pedig 7 szám.

Mivel egyre kevesebb a használható mobilszám ha generálsz hasamra ütök 3 ilyen számot, abból só eséllyel 2-t ki fog csörögni, sőt még lehet, hogy fel is veszik.

2015. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor a másikra hogy-hogy nem jött? Még egy előző lumiámon is tapasztaltam ezt, de más telefonon, SIM-kártyán soha.
2015. máj. 8. 16:34
 3/5 Tengor ***** válasza:

Mert nem az egész országot hívják fel.

Persze az is lehet, aláírtál valamit, hogy eladhatják a számaidat és adataidat reklámozási céllal...

2015. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha a nokiádhoz kaptál egy feltöltőst, akkor az már le volt vajazva a tudtodon kívül. Ilyen a reklám..képzeld, akinek ki van adva, hogy hívja fel a megadott számokat, és próbáljon eladni...

na az a kemény..


eldobod a sim-et, és veszel egy ezresért egy újat, de más boltban..

2015. máj. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 9. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!