Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Láttam néhány aukciós oldalon...

Láttam néhány aukciós oldalon olyan hirdetést, ahol igény szerint függetleníti is az eladó az árult mobiltelefont. Ezeket fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
A mobiltelefon függetlenítés törvénybe ütközik, és büntetést is von maga után tudtommal. Az ilyen hirdetéseket ha bejelentjük, az eladó kap valami büntetést a nyakába azon kívül, hogy törlik a hirdetését, és nagy eséllyel kitiltják?
2015. máj. 11. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:

te valami önkéntes rendőr vagy?

vagy egy identitászavaros közteres?

szedjed a gyógyszert és ne kavarj

2015. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az zavar, hogy árulok egy Telekom függő telefont, és szinte senkinek se kell, de aki illegálisan függetleníti, az nyugodt szívvel árulja. Én, a tisztességes ember szívok az ilyenek miatt.
2015. máj. 11. 18:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Te attól vagy tisztességes hogy sajnálsz párezret fizetni a függetlenítésért?
2015. máj. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és nem kell túlárazni a telefont, akkor el tudod adni.
2015. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem rá kell költenem a legális függetlenítésre, más eladó pedig illegálisan csinálja (ami ingyenes), és emiatt én veszítek az üzleten. Még szép, hogy fel vagyok háborodva.
2015. máj. 11. 18:15
 6/10 anonim ***** válasza:
És akkor miért nem csinálod te is illegálisan?
2015. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem értelek

van egy függő telefonod, azt gondolod a függetlenítése nem éri meg az árát neked, de a vevővel kifizettetnéd?


a piac beárazta a függetlenítést, nulla forintot ér, ennyiért csinálják, árulhatod drágábban de nem fogod eladni, lehetsz mérges de ez akkor is így marad

2015. máj. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én inkább azon háborodnék fel, hogy a 24 hónap lejárta után miért 15 ezerért veszi le a szolgáltató a már kinyögött telefonról az általa rárakott lockot??!!
2015. máj. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Látod, egy vagyonba kerül a legális függetlenítés. Én rengeteget buknék azon, ha a függő telefont, amit árulok, függetleníteném a szolgáltatónál.

Más pedig ingyen, vagy nagyon olcsón megcsinálja illegálisan, és aztán árulja a függő telefont immár függetlenként. És még a hirdetés leírásában felajánlja, hogy igény szerint függetleníti is az árult készüléket. Kinek a mobiltelefonja talál hamarabb vevőre? Az illegálisan függetlenített készülék, nem pedig az enyém, ami garantáltan nem lopott, megvannak a tartozékai is, és függő.

Ennyire éri meg tisztességesnek lenni ebben a világban. Semennyire.

2015. máj. 12. 08:46
 10/10 anonim válasza:
valamelyik Chip magazinban (tán 2014 decemberiben) van szó erröl
2015. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!