Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia L: Halott android...

Tom Sinner kérdése:

Sony Xperia L: Halott android logó piros háromszöggel a szétnyílt teste fölött. Kuka?

Figyelt kérdés
Belső tárhelyről akartam új romot feltelepíteni a készülékemre, de hibát írt ki. Azóta bekapcsoláskor csak a Sony logóig jut el, kikapcsolni is csak az akku eltávolításával lehet. Flashtool-ra nem reagál. Tudok valamit tenni vele, vagy vége?

#Xperia #Android #Sony #bootloader #Xperia L #halott android #full brick
2015. máj. 13. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1) Lépj be bootloader módba

2) Telepíts egy custom recovery-t

3) Telepíts egy custom rom-ot.


Kész. Szoftveresen szinte lehetetlen meggyilkolni a telefont, tiéd is még recovery módba lép be szóval van rá esély hogy feléleszd, csak érteni kell hozzá.


Ennél jobban nem igazán tudok segíteni, mert már pár éve eladtam az XL-emet, szóval azt se tudom hogy kell belépni bootloader-be, de még menthető a telefon.

2015. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha bármit nyomok rajta, nem reagál a teló, CWM-be se tudok belépni. Ha rádugom ebben az állapotban USB-re, nem tudom bütykölni. Ha töltőre dugom, képtelen elindítani a töltésért felelős folyamatokat, és míg próbálkoztam a javítással, nagyon sokszor ki-be kapcsoltam, tehát a töltés kevés lehet az akksiban. Momentán papírnehezéknek jó csak szerintem. Ötletem sincs így már, hogyan foghatnék bármihez.
2015. máj. 14. 06:33
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
Próbáld meg nyomott power gombnál kivenni az akkut, várni 5-10 másodpercet, akku vissza és úgy újra mepróbálni a flashmódban rádugást.
2015. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
Ha a flashmode nem megy, a fastboot még működhet, de akkor már nyögvenyelősebb a dolog. egyszer órákat szenvedtem így egy X8-cal, aztán csak sikerült.
2015. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy nem tudsz recoverybe meg fastbootba lépni? Különböző billentyűkombinációkkal kell bekapcsolni, úgy jutsz el mindkettőbe.

Flashtoolra hogy nem reagál? Ha nincs fastboot módban, akkor nem is tud reagálni.

(ha már vágod ezeket, akkor bocsi, hogy hülyének nézlek, csak csomó ember itt gyakorin úgy romolgat, hogy nincs tisztában ezekkel)

99% am, hogy menthető, ha még a hibát ki tudja írni.

2015. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Wadmalac nem tudom értelmezni a tanácsodat. Hogy kivegyem az akksit, lekéne vennem a hátlapot, de mikor berakom azt újra, automatikusan éledne fel a teló, és ekkor már nyomkodnom kéne a hangerőgombot (magyarán kéne egy ember, aki esetleg egy ceruzával elkezdené azt nyomkodni mert a hátlapon van az, és az akksi behelyezéskor már annak rákéne dugnia a kábelt. Elég komikus lenne)


Ahhoz hogy flashmódba lépjek, bekapcs+hangerő fel kombót kéne nyomnom. Az nem működik. A CWM-hez ugyanez érvényes, hangerő le-vel. Egyik sem működik.


Telepítés közben írta ki a hibát, azóta nem jut tovább a Sony logónál. Nyilván nincs fastboot módban, mert azt itt leírt művelettel sem látom a telefont.

[link]


Előzőleg egy szoftveres hibát észleltem a telefonon, amit factory resettel próbáltam meg orvosolni, hátha valami csak "összeakadt" benne. Ezután is fennállt a hiba, ezért próbáltam meg rátenni egy másik szoftvert. Ekkor állt be a hiba. Munka után álltam neki, gyanítom hogy a fáradtságban kihagytam valamit (USB hibakeresés, mittudomén), és ezért nem tudok csinálni a telóval most semmit. Ha valami kimaradt akkor, és egyik általam ismert orvoslás sem játszik, ötletem sincs, hogy hardware csere nélkül javítható-e?

2015. máj. 15. 17:39
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

"Hogy kivegyem az akksit, lekéne vennem a hátlapot, de mikor berakom azt újra, automatikusan éledne fel a teló, és ekkor már nyomkodnom kéne a hangerőgombot (magyarán kéne egy ember, aki esetleg egy ceruzával elkezdené azt nyomkodni mert a hátlapon van az, és az akksi behelyezéskor már annak rákéne dugnia a kábelt. Elég komikus lenne)"


Az is. :D

volt már olyan bütykölésem, ahol számban tartott golyóstollal nyomtam egy gombot, kettőt két ujjal, harmadik ujjal toltam be az akkut és közben rászúrtam a telót a billentyűzetembe csípett usb-re. :D


Elvileg itt annyi a trükk, hogy kikapcsolt állapotban valahogy nyomva tartott hangerő LE gombbal dugod usb-re és akkor nem flash, hanem fastboot módba kerülsz. Ott fel tudod újra flashelni a gyári kernelt és lehet, hogy helyre is jön ezzel.

2015. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!