Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit kell tudni az iPhone-ról,...

Mit kell tudni az iPhone-ról, iOS-ről manapság?

Figyelt kérdés

Hello!


Nemrégiben határoztam el, hogy lecserélném Motorola Droid RAZR típusú telefonomat valami új zászlóshajóra, mivel kb. 3 év alatt már bőségesen kiszolgált, és pihenő pályára küldeném.


Sok telefon között vacilálok, eddig még nem volt iOS rendszerű telefonom, a RAZR előtte Nokia N900-am volt. Mindig igyekeztem olyan telefont keresni, aminek van egyénisége, stílusa, de ugyanakkor nagyon okos is egyben. Sajnos a legújabbak közül egyikben se látok fantáziát, így megtöröm a vonalat.


NA SZÓVAL nagyon gondolkodom azon, hogy veszek egy iPhone 5S-t. Kicsit tartok az iOS-től, mert úgy tudom csak eredeti alkalmazásokat/játékokat futtat gyárilag, és elvileg jailbreakelni kell. Ez az egyik, a másik hogy a fájlokat milyen módon lehet rátölteni? Például Total Commanderből zenéket, filmeket, videókat lehet rakni rá? Érdekel még a fájlok küldésre Bluetooth-on más telefonokra, ez még mindig nincs megoldva gyárilag rajtuk?



2015. máj. 27. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én androidról váltottam iOS-re. Nagyon nem bántam meg. Gyorsabb, nekem még eddig nem akadozott a rendszer akkor se ha mindent elindítottam egyszerre, okos, és nagyszerű kinézete van szerintem ennek a rendszernek. Na szóval te azt írtad hogy tartasz az ilyen megvásárolandó játék/alkalmazásoktól, mert máshogy nem lehet letölteni, és hogy jailbreakelni szeretnéd. Na most van ebben egy igazság meg hazugság is. Én sokallom az összegeket az alkalmazásokért, DE, legalább nem pakolod tele mindenféle vírussal az eszközöd mint az androidon. Mert Androidon csak felmentél a böngésződbe, rákerestél az alkalmazásra, és letöltötted. De cserébe kapsz egy vödörnyi vírust. iOS-en nem tudsz letölteni böngészőből, ezáltal kerülve a vírusokat, bár én úgy tudom hogy iOS-en nincsenek is vírusok.. Lényeg ami lényeg. Zenéket, filmeket, videókat az iTunes segítségével tudod megoldani, ha megvetted a készüléket, csinálsz Apple ID-t meg minden alap fiókot meg ilyesmi, és letöltöd a számítógép/laptopodra az iTunest. Majd bejelentkezel a gépeden is, és akkor látod hogy miről van szó. Ennek a menetét nagyon bonyolult lenne elmagyarázni. iTunes nélkül nem lehet semmit sem pakolni rá amit úgy szeretnél gépről rárakni. Tutorial videó segít ebben, ezt nehéz lenne elmagyarázni hogy mit hogyan kell. Bluetoothot azt jelenleg én még meg se próbáltam mert nálam már igen elavult a bluetooth. Én nagyon ajánlom az Apple okostelefonokat és egyéb eszközöket, mert nagyon jó, gyors, és gyönyörű, és a legjobban optimizált rendszer van rajtuk, az iOS.
2015. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes, kielégítő válaszodat! Alszok még párat erre, aztán meglátom mi lesz belőle. Egyelőre kinéztem egy Androidos mobilt is, de úgyis majd villámcsapás szerűen jön meg az ihlet, mint az eddigieknél. Csak muszáj volt megtudnom ezeket a dolgokat, mert sokat számít.
2015. máj. 27. 23:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy az 5s egy jó hardver ezzel a rendszerrel. Más OS-ek esetén látható, hogy a gördülékeny működéshez sokkal erősebb vasakat szoktak összepakolni, viszont az a teljesítmény előny, ami elvileg bennük van, valahogy annyira látványosan nem tud előtörni.


Használni néha bosszantóan egyszerű, és sokan negatívumnak tüntetik fel azt, hogy nem igazán szabható át a felülete. Ez nyilván nem véletlen, kitaláltak egy UI-t, amit nem engednek szétbarmolni, és ez is vastagon benne van abban, hogy szinte bármit csinálsz, nem "röccen" a rendszer, csinálja amit és ahogyan kell. Jailbreak, persze.. csak bukod (legalább is bukhatod) a normális működést.


Ami az app-ok árát illeti, nos, többe kerül egyszer megtankolni az autómat, mint amennyit alkalmazásra költöttem 3 év alatt, szóval ez erősen relatív. Az a tapasztalatom, hogy ha van egy ingyenes app, és van ez fizetős, akkor az utóbbi működik, előbbi meg nem. Persze mindig megpróbálom, de nem igazán jön össze, vagy túl sok kompromisszumot kell kötni, ami nem ér meg 2-3 eurót. Mert az egyszer "fáj", amúgy meg folyamatosan szívok.


Ahogy már írták, zenéket, videókat stb. iTunes-en keresztül tudsz szinkronizálni, más dokumentumokat célszerűbb valami külső tárhelyről használni (dropbox, icloud, google drive, one drive stb.).


A bluetooth-os küldözgetés nem működik, és szerintem nem is fog, mivel a felhőalapú szolgáltatásokra nyomulnak, oszd meg ott, működik.


Ezekből látható, hogy kicsit más az elgondolás, mint más rendszerek esetén, de megszokható és megszerethető, legalább is nekem sikerült, nem gondolom, hogy a közeli jövőben platformot váltanék.

2015. máj. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyel iphonet az nagyon jo telefon
2015. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!