Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért terjedt el az Android?...

Miért terjedt el az Android? Miért ez uralja a piacot?

Figyelt kérdés
Ha azt vesszük az android egy Linux kerner, ami felett fut egy JVM, ami kegkönnyíti a fejlesztést, de bikább hardware kell, hogy ugyan azt a futásidőt elérjük, mint mondjuk C++-ban... Tehát drágább, nagyobb hőt ad le, tehát nagyobb aksi kell az egységnyi üzemidőhöz. Miért nem állnak át egy másik oprendszerre, biost tartalmazó hardware-ekkel? Nem lenne egyszerűbb bármilyen nyelven develni? Illetve miért kevés a portok száma az eszközökön? Mehetne rá egy pár sima USB, vga, hdmi...
2015. jún. 1. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert ez volt az első használható operációs rendszer az okostelefonok piacán, és ez volt elérhető árfekvésben (gondoljunk itt a Samsung Galaxy Minikre).

Ez olyan, mint hogy a kilencvenes években miért a Windows terjedt el a számítógépeken. Mert lényegesen olcsóbb volt, mint a vetélytársai, amellett pedig viszonylag jól használható, és olcsó is volt.

A történelem ismétlődik.

2015. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, de aki használni is akarja a számítógépét, nem csak Office-ban kattingat, meg keresi a Chrome ikonját az asztalon, holott nincs is ott, az Linuxot használ. Ne jöjjön már nekem senki azzal, ha nem office man vagy buisness man az ember, akkor megveszi 70k-ért a Windowst. Vagy esetleg azok a gamerek, akik nem ismerik a Winet... A dirty Windows meg hát... akár egy keyloggert is telepíthetnél a gépedre, az se lenne veszélytelenebb, ha küldi a leütött billentyűidet Thaiföldre... Mivel diák vagyok viszont ingyen kapom és egy ideig fenn volt dualbootban. 15/F/Archuser
2015. jún. 1. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:

valamint állandó fejlesztés alatt áll,ez a hardvert is tolja(vagy fordítva) és ez állandóan új készüléke piacradobásával jár.. akárcsak a tv, autó,stb ipar..


profit, profit, extraprofit..nos az android hozza ezt az elvárást..elvégre a most kézben lévő simogatós telefonok nyolcvan százaléka android..(a Földön)


hogy pontosan mi is a siker titka? a (jó)válaszhoz kell még pár év..

2015. jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tudod..a penz a rohadt penz... a gyartoknak nem szamit semmi, nem erdekli oket h szr telefonokat dobnak ki, a felhasznalok ugyanugy megfogjak venni... mert olcso.. es keves a tudatos felhasznalo...
2015. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tengor ***** válasza:

Hogy miért az Android uralja (?), azt már megválaszolták. Viszont nekem is van pár kérdésem:

1.) Miből szűrted le azt a következtetést, hogy ha C++-ban lenne, akkor gyorsabb lenne? Ugye nem az asztali Java és C++-os hello wordből? Bizonyára nem mondok újat, hogy teljesen mindegy, hogy a programozó C++-ban v. Java-ban ír egy kódot a gép a gépi kódot futtatja. Hogy mennyire lesz optimális a gépi kód, az a fordítótól függ.

2.) Az Android fő nyelve a Google-féle Java, de tudsz rá fejleszteni C++-ban, Pythonban és még ki tudja miben...

3.) Miért BIOS? Nem hiszem, hogy olyan sok ember lenne, aki csak úgy hipp-hopp memóriát v. CPU-t cserél a telefonjában. Akkor mit csinálna a BIOS?

4.) HDMI van a telefonok egy részében, ahogy integrált VGA is (persze nem AMD és nem NVidia). USB: a telefonok egy része OTG képes, onnantól csak egy toldás meg egy HUB kérdése, hogy mennyi USB eszközt tud beledugni. A "sima" USB néha vastagabb, mint az egész telefon, plusz nem túl életszerű, hogy valaki annyit tartsa a pen drive-ot a telefonjában, hogy megérje azért egy bumszli csatlakozót beletenni.

2015. jún. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Az android elterjedésének a fő oka: nyílt forráskód.

Gondolj bele, mennyivel kisebb költség egy gyártónak egy ilyen platformra dolgozni, mint a Microfossal egyeztetni a WP jogaiért, vagy saját szoftvert fejleszteni. Aztán meg addig álljál fél lábon, amíg az Apple odaadja az IOS-t más gyártónak.

Java?

A Sony-Ericsson sokáig használta, aztán, amikor már a symbian is lepörögte, teljesen megokoltan váltottak androidra. nokiáésk sem erőltették tovább a symbiant, mert egyszerűen eljutott a lehetőségek gazdaságos határáig.

Ott volt a Samsung bada szoftvere. Hidd el, megmaradtak volna nála, ha olyan jó lenne.

Azért vannak próbálkozások alternatívákra, Samsungék megint fejlesztenek valami sajátot, a Blackberry saját linux alapú rendszert készített...

Biztosan az android hegemónia sem tart örökké.


Több port?

Jack hangkimenet van. Meg micro USB is mindenen.

Micro-USB-HDMI adapter van. HDMI-VGA adapter is létezik. OTG is van, innentől sima USB sem kell.

Ott van egy nagy kupac wireless lehetőség is.

Mi kellene még, SATA meg optikai port?


Esetleg tableteken lenne jó, ha lenne két USB aljzat, mert akkor egér + billentyűzet is gond nélkül ráköthető. Telónál esetleg arra lenne értelme, hogy legyen töltésed, amikor HDMI-t használsz az USB-ről, vagy OTG-s eszköz van rádugva.

De ismerd el, ez azért nem átlag felhasználói igény.

2015. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

5-nek:

2.) Nem, pythonban még azt mondom megoldható, de c++-ban az életben nem fogsz androidra natívan fejleszteni. Maximum gyorsabb lefutás érdekében implementálhatsz részeket bele, de semmi több.

1.) Abban meg gondolom újat mondok, hogy a java managelt nyelv és bytekódra fordul, aztán a java virtuális gép még tovább ellenőrzi, illetve fordul gépi kódra futásidőbe, akár az interpretált nyelvek.

3.) Ha van bios, akkor nem lehet brickesíteni az adott eszközt és nem sírnának annyian a főzött romokat kiadó emberek fórumán.

4.) Ha van is az minihdmi, amihez ugyan úgy kell átalakító, mint az MHL kábel csak még ritkább. A vastagságban igazad van. Vga alatt a vga portra gondoltam.

Utolsónak:

Az arm linuxok is nyíltak mégsem fejlesztenek olyan telefont. Véleményem szerint ha nem megoldható, hogy legyen több port, akkor gyártsanak egy ilyen portlapot, amit hozzácsatolnál a miniusb-hez és minden menne tetű sebességgel, mert ugye képet, hangot, adatot, netet nem egyszerű egy porton megoldani...

2015. jún. 2. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!