Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek 15-16 éves "kiskor...

Szerintetek 15-16 éves "kiskorú" lányként köteles vagyok a saját pénzemből feltölteni a telefonomat? A legolcsóbb kártyafeltöltés ára 3000 Ft

Figyelt kérdés
Nincs diákmunkám, csak egy kis összegyűlt pénzem

2015. jún. 24. 12:56
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
pl. ha megyek haza az iskolából mindig telefonálnom kell
2015. jún. 24. 14:05
 12/28 A kérdező kommentje:
vagy ha anya nincs otthon és elmegyek, akkor is kell. meg fel kel hívnom hogy megmondjam mikor megyek haza
2015. jún. 24. 14:06
 13/28 anonim ***** válasza:
25%
ezentul majd nem hivod fel, ennyi. 16 eves vagy, nem kisgyerek.
2015. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
gondolom ti már 50 felettiek vagytok. a ti fiatlakorotok óta sokat változott a világ
2015. jún. 24. 14:26
 15/28 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem meg elegge el vagy tevedve.
2015. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
76%

#3-as vagyok.


Kell a telefon a mai világban szerintem erről nem is érdemes vitatkozni, millió+1 oka van, hogy miért.


Kérdezd meg a szüleidet, hogy miért nem fizetik ki, ha nem vagy önellátó.

Ha azt mondják, hogy a magad költségeit magadnak kell fizetni, akkor legalább megtanulod a pénz értéket, beáldozol valamennyit az összegyűjtöttből és kifizeted. Ezt is el kell tudni fogadni, illetve meg kell tanulni.


Egyébként megmondhatod nyugodtan, hogy ha nem fizetik ki, nem tudod őket felhívni az említett alkalmakkor sem.


"A diák munkavállalás feltételei...Minden 16. életévét betöltött nappali tagozatos diák..."


Írhattad volna azt is, hogy 15-16 évesként köteles vagyok stb.

2015. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
27%
13:04-es válaszoló vagyok, 25 éves. 15-16 évesen már előfizetéses telefonom volt, mert bebizonyítottam a szüleimnek, hogy nem hülyeségekre megy a telefonálgatás. Előtte a feltöltőkártya fél évig kitartott egy töltéssel. Ha mégsem, akkor saját pénzből tölthettem, ami szülinapi/karácsonyi pénz volt.
2015. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
3000 ezer Ft nem tart ki fél évig, szülinapra meg karácsonyra nem szoktam pénzt kapni.
2015. jún. 24. 15:54
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
hogy ti mennyire kötekedők vagytok :D gondolom Mo. az az ország ahol a 16 éveseket bármikor felveszik bárhova iskola mellett dolgozni,szóval még csak műszakot se tudnak vállalni,max hétvégén
2015. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
28%

Hát azért nem kerek a sztori, maradjunk annyiban. Nem mindegy, hogy azért, mert nekik nem futja rá a rezsi, kaja, hitel, beteg nagyi gyógyszerei miatt. Vagy azért, mert ha feltöltik a telefonodat, két nap alatt lebeszélgeted meg fészbukozod aztán pampogsz, hogy töltsenek rá.

Mert ezekben az esetekben simán jogos, hogy töltsd fel magadnak. Jó, a te pénzed, de ez nem jelenti azt, hogy a szüleidnek minden kívánságodat állniuk kellene.

Ezentúl csak megcsörgeted őket, ha nincs pénz a kártyádon. Bár ha ennyit telefonálgattok egymás között, akkor ésszerűbb lenne valami családi csomagot előfizetni és kész, annak a költségét mondjuk állják a szüleid.

2015. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!