Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elvileg vízálló telefonom...

Elvileg vízálló telefonom beázott! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sony xperia z1 compact telefonom beázott. Tettem rizsbe, meg csak simán hagytam kiszáradni.


Pár napja bekapcsoltam és működött rendesen viszont a képernyője teljesen be volt ázva.


Azóta újra bekapcsaoltam és szinte teljesen kiszáradt, tökéletesen működött, de még a szélén egy nagyon minimális beázott folt volt. Nem tudom,hogy így rárakhatom-e a töltőre. Félek h rövidzárlatot kap, de szerintem már eléggé kiszáradt.


Léci segítsetek, mit tegyek.Tölthetem?



2015. júl. 15. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
B..szod, várd már meg míg megszárad teljesen, mit türelmetlenkedsz?
2015. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A töltésfunkciónak semmi köze a telefon képernyőjéhez...

Nyugodtan töltsd, a képernyőd közben is tud száradni.

Érthetőbben: egy külön áramkörön van a töltés..

Nagyon jó az a Z1 compakt, de többé ne próbáld vizezni.

jó..jó..ezt tudod nélkülem is...


egyébként a Sony soha, senkinek nem igérte, hogy a telója elvileg vízálló..nem teljesíti azt az PI szabványt...


ja, még valamit...nekem Z1-em van, én pontosan azért töltöm dokkolóról, hogy ne kelljen a fület(sem) macerálni...

és nem próbálom víz közelében sem...

2015. júl. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A második válaszolónál h*lyébbet életemben nem láttam. Azonnal tedd bele egy tál rizsbe. Meg se próbáld töltőre dugni ameddig ki nem száradt.
2018. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vecesneni válasza:

A tünetek észlelésekor azonnal ki kell kapcsolni, mert egy vízcsepp is, ha érintkezik a gyenge feszültség alatt levő vékonyka áramköri huzalozással, az elektrolízis révén 1-2 nap alatt megeszi a huzalozást, és az már javíthatatlan.

Az én javaslatom nem szétszedhető okostelefon esetén: szedd ki a SIM kártya foglalatot és minden más nyitható nyílást, majd a porszívó lapos végű csövét a SIM foglalat helyére illeszteni, hogy kiszívja belőle a vízpárát. A porszívót közepes szívóteljesítményen fél órát hagyjuk, a hatás fokozására a mobilt a szívócsővel helyezzük oda, ahol a porszívó kifújja a meleg levegőt. De azért ne legyen túl forró.

Fél óra után a mobilt bekapcsolva lehet ellenőrizni, hogy a tünetek (képernyő torzulások, gombok működése) megszűntek-e, és reménykedni, hogy tényleg nem maradt benne több vízcsepp.

2019. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!