Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen egy rootolt mobiltelefo...

Milyen egy rootolt mobiltelefon? Miért jó rootolá tenni? Mi változik meg? (részletesebb kérdés)

Figyelt kérdés
Van egy Samsung Galaxy mini 2-es mobilom.Egy srác kérdezte,hogy rootolt ? Mondom nem.Pedig jobb lenne ha rootolnád felelte.Megmondom őszintén nem tudom hogy mi a rootolás.Sem azt hogy hogyan vagy mi után mondjuk azt,hogy na ez most rootolt telefon....Megszeretném érteni hogy mi is ez...Gyakorlatilag megszeretném érteni ugyanúgy mint pl egy számítógép használatát.Ebben szeretném kérni a segítségeteket.

2015. júl. 16. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rendszergazdai jogosultságokat kapsz.


Ha nem értesz hozzá, akkor akár működésképtelenné is teheted a telefont. Vagy ha a rootolás közben valami gikszer történik, akkor is lehet bootloop a vége.

Ha nem kell valami spéci apphoz, akkor nincs is rá szükséged.

2015. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rootolás= Rendszergazdai jogosultság(bármit megtehetsz)


Szóval mivel az Android egy linux ezért a a felhasználók jogosultságait is hasonlóan kezeli a többi linuxhoz. Android esetében mindenki átlagos felhasználó.

Tehát: tud telepíteni .apk alkalmazásfájlokat, módosíthatja az átlagos beállításokat és rendelkezik írási és olvasási jogosultsággal az internal SD(belső, felhasználónak fentartott memória részleg) és extrenal SD(SD kártya) felett.


A root felhasználó(Rendszergazda,Admin...stb): 100%-os hozzáférés a teljes fájlrendszerhez, vagyis rendszerfájloktól és telepített alkalmazásoktól egészen a konfig fájlokig és így tovább.


Miért nem root alapból mindenki a saját telefonján?


Mivel root user-ként könnyen hozzáférünk olyan dolgokhoz amiknek a törlésével, módosításával, áthelyezével illetve még sok más módon árthatunk a rendszernek sőt akár működésképtelenné is tehetjük a rendszert.

2015. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előttem lévők leírtak mindent amit tudni kell a root-ról. Én anno a Sony Xperia Mini(ST15I)-met rootoltam, és használtam rootoltan egy évig, de megérte, mivel akár a processzor órajelét is tudtam állítani, stb.


Viszont egyszer megakartam változtatni a bootolási kép(eket) és sajnos véletlenül kitöröltem a bluetooth.apk-t és utána nem működött a Bluetooth a telefonon.

Persze,ezt is meglehetett volna oldani, hogy másik ROM-ot rá flashelek, de én már nem foglalkoztam vele igazán.

2015. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,így mostmár értem mit jelent a root.
2015. júl. 16. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!