Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges az, hogy valaki,...

Lehetséges az, hogy valaki, aki tudja a mobilszámomat, beírva azt valahova (pl. IQ-teszt, nyereményjátékos weboldalak és hasonlók) bizonyos összeget generáljon úgy, hogy a SIM kártyámhoz nem fér hozzá egyébként?

Figyelt kérdés
Ezek az oldalak pl. kód küldésével visszaigazolást is kérnek, hogy az adott szám valóban azé-e aki megadta, ugye?
2015. aug. 4. 22:35
 1/7 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm, akivel megszakítottam a kapcsolatot, azt mondta, hogy majd pl. ilyen módszerrel lehúz.


De én meg előfizetéses vagyok és számot váltani nem kis összeg lenne. Meg az újat is ki tudná deríteni idővel.


Ezért volna fontos tudnom ezt.

2015. aug. 4. 22:37
 2/7 anonim válasza:
sajnos igen
2015. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De akkor ezt bárki megteheti bárkivel?!

Senki sincs védve ilyen ellen?


Azért nem hiszem, hogy ennyire kicsi a biztonság...

2015. aug. 4. 22:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az összes ilyenhez megerősítés kell ahhoz, hogy elkezdjék vonni a pénzt tőled.
2015. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Neuhauser László ***** válasza:

Így van, megerősítás szükséges

Illetve a szolgáltatódnál érdemes letiltatni az emeld díjas SMS-eket

2015. aug. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Látom, László válaszolt annál a kérdésemnél (is), amelyben a tartalom fogadásának TILTÁSÁT akarom beállítani, és a jelenlegi beállításról csatoltam képet. :)


Akkor amint tudom, a szolgáltatóval be is állíttatom. Biztos, ami biztos.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2015. aug. 5. 11:24
 7/7 anonim válasza:
Tilts le mindent, amit nem használsz. Emelt díjas sms-ek, felnőtt tartalmak, sms (push pop), hívás, net. A kék szolgáltatónál biztosan tudom, hogy ha regisztrálsz a saját számoddal, akkor belépve otthonról el tudo intézni. De szerintem a másik kettőnél is biztosan van ilyesmi. Ha legközelebb így megfenyeget, vedd fel hangrögzítővel. Ha lenyúlnak, hajtsd be rajta peres úton, kérd, hogy tiltsák le tőle.
2015. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!