Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telekom Domino szerződésmódosí...

Telekom Domino szerződésmódosítást nem fogadtam el, de új egyenlegfeltöltéssel semmissé válik?

Figyelt kérdés

Ez miféle pofátlanság? Ezt hagyja a NMHH? Ez most komoly?

Nem rég lehetett élni a lehetőséggel, hogy aki nem ért egyet, nem fog drágulni a díjai.


Erre most azt küldik SMS-ben, hogy a jogszabály szerint, ha feltöltöm a telefon egyenlegét, akkor új szerződés jön létre.


Ez miféle aljas mókusvakítás?


Ennyit az NMHH-ról meg a Fogyasztóvédelemről.


A feltöltőkártya csak akkor él, ah feltöltöd pénzzel, viszont ha feltöltöd akkor meg így-is úgy is új szerződés jön létre ami az új díjszabást jelent amit én nem fogadtam el.


Ez egy mocskos aljas sunyi dolog, amit az érdekeimet védeni köteles hatóság eltitkolt.


SZÁNALMAS!!!!



2015. aug. 7. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értelek..


"Nem rég lehetett élni a lehetőséggel, hogy aki nem ért egyet, nem fog drágulni a díjai. "

Ezek szerint értesítettek, hogy változás várható. Jelezted-e az általuk megjelölt formában, hogy Te nem értesz egyet? Megtetted?


"Erre most azt küldik SMS-ben, hogy a jogszabály szerint, ha feltöltöm a telefon egyenlegét, akkor új szerződés jön létre. "

Még ezt követően is az SMS szerint felhívták a figyelmedet, hogy új szerződés lesz, ha fizetsz.

Megtehetted volna, hogy nem fizetsz, és akkor nincs új szerződés.


"Ez egy mocskos aljas sunyi dolog, amit az érdekeimet védeni köteles hatóság eltitkolt. "

A szerződésmódosítást nem az érdekeidet védeni hivatott hatóság kezdeményezte, így nem titkolt el semmit. Fentiek alapján Téged tájékoztattak.

Csak akkor lép közbe, ha panasz kapcsán jogtalanságot hoznak a tudomására.

Ez kb. olyan, hogy a bíróság is csak akkor tesz valamit, ha feljelentés érkezik...

2015. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én sem értem a problémát.

a havidíjas előfizetést havonta köteles vagy fizetni, plána ha hűségidő is köt...teljesen egyértelmű, hogy aláírtál egy szerződést x havidíjra, és ha nyilatkozatban megtiltod, hogy ezen módosítsanak, kötelesek elfogadni.


ugyanez kártyás előfizetésnél már teljesen más, hiszen semmi nem kötelez arra, hogy tovább fizesd, feltöltsd az egyenleged, helyette dönthetsz úgy, hogy szolgáltatót váltassz, ha nem tetszik. nincs semmi kivetnivaló ebben, és semmi dolga nincs ezzel a fogyasztóvédelemnek...


azt nyilván mondanom sem kell, hogy a 3 szolgáltató pont annyira húz le mindenkit, és ezzel sem törődik senki, mert ma már nem képes élni a többség mobil nélkül, és úgyis kifizeti, akármennyit kérnek...ez meg nem új dolog, szóval ezen se csodálkozz.

2015. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most nem írom le, hogy a mobilszolgáltatók monopol helyzetben vannak-e vagy sem mert gondolom ezt is megmagyaráznád, hogy komoly verseny van köztük, mert akkor már biztosan a GVH is közbe lépne ha nem így lenne. Hát persze... Mint a bankok, biztosítók stb. esetében is.


#1 persze, hogy éltem a lehetőséggel, felhívtam nem kértem az áremelést, itt a lényeg, hogy semmi értelme nem volt, mert amint lemerült az egyenleged, vagy rátöltesz már az új szerződéssel fogadod el.


Ez pofátlannak tartom. Azt reklámozták nem rég, hogy tehetsz az áremelés ellen, ha felhívod és kéred, hogy nem értesz egyet az új szerződéssel, áremeléssel.


Megtettem. Majd beközlik egy sms-sel hogy a következő alkalommal ha rátöltesz már új szerződés vonatkozik rád. Ez egyoldalú, rád erőltetett szerződésmódosítás.


Gondolom nem kell elmagyarázni, hogy alternatíva nincs, nyilván minden szolgáltató ezt a gusztustalan gyakorlatot folytatja.

Gyakorlatilag ugyanúgy meg van ágyazva a szolgáltatóknak a törvénnyel, jogszabállyal mint a bankok esetében.


Vettem egy SIM kártyát, domino, kötöttem egy szerződést ezen az x árfolyamon percdíj sms stb, majd rám erőltetik havonta a módosítást, akár áremelést egyoldalúan. Nem tartom fairnek.

2015. aug. 8. 01:05
 4/5 anonim ***** válasza:

2es vagyok, utolsó bekezdésemben ezt le is írtam.

de azzal, hogy te nem tartod fair-nek mi fog megváltozni? nem vagy kötelezve, hogy igénybevedd a szolgáltatást, ha szerinted minden szolgáltató verseny nélkül működik. (mert hát így is van).


fogod magad, és nem telefonálsz.

2015. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

de nemt ehetem meg mert ez a kétlépcsős belépőm a bankba az meg napo szinten szükséges a mai világban..


kicsit tul lett lihegve a médiában és félreérthető volt hogy tehetünk az áremelés ellen.


Közmű a mobiltelefon!!!!!! vagy kegyen az ahopgy az internet is

2015. aug. 8. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!