Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyenek a lumia készülékek?

Milyenek a lumia készülékek?

Figyelt kérdés

Őszintén kicsit meglepett az ára, az androidnál hozzá szoktam hogy 100ezertl indulnak a használható készülékek, így meglepett hogy pl lumia640 dual sim már 40ezer forinttól elérhető.

Jelent valamit eme olcsóság? Vagy megéri megvenni?

Ha androidhoz próbáljuk hasonlítani akkor az említett készülék inkább az android alsó-közép vagy felső kategóriájához áll közelebb minőségileg, használhatóság szempontjából?

Jó választás lenne?


2015. aug. 11. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:

A kettőt elég nehéz összehasonlítani,mert teljesen más a két rendszer.

WP nagyon gördülékenyen fut,semmi megakadás,nem kell várnod,hogy megnyisson valamit,nem kell kiszedegetned az akksit,mint az androidnál.

Viszont a WP egyáltalán nem népszerű,szóval ha WP-d lesz,fel kell rá készülnöd,hogy vagy nem ismerik az emberek/vagy egyből rávágják,hogy szar.

Az androidhoz képest a másik dolog,hogy kevesebb rá az alkalmazás. Ez ilyen apró,semmittelen dolgokban mutatkozik meg,szóval ha átlagos dolgokra használod a telefont,nem igazán fogod észrevenni.(Van,aki a telefonnal sokat szórakozik,annak az a legnagyobb problémája,hogy nincs meg rajta ilyen-olyan szerelmes app,stb.)

A rendszer esztétikailag is elég különleges,azt is sokan szidják. Összefoglalva,ha nem mész a csorda után,és nem igazán érdekel más emberek rosszindulatú véleménye,valamint szereted,ha valami nem szokványos,akkor teljesen jó lesz. Ha tudod magadról,hogy zavarna,ha az emberek cseszegetnek érte,mert Lumia,és ha nagyon a szívedre vennéd,ahogy minden 2. nap leszólják,akkor lehet,hogy elég rossz lesz használni,mégha a telefonnal semmi bajod sem lesz. (Bár az is lehet,hogy te szerencsés vagy,és neked a környezetedben nincs ennyi "jófej" ember.)

2015. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazán nem igazán szokott érdekelni mások véleménye.

Tudom hogy sok rossz vélemény van, bár a valóság alapját nem tudom.


Ami kicsit elbizonytalanít az az hogy amikor bejöttek a nokia okos telok sokszor lehetett hallani hogy amilyen jók voltak a hagyományos nokiák olyan s.ar lett az okosba, sokan az ismeretségi körben az érintőkijelzőt szidták. Nem tudom hogy most hogy nem nokia hanem microsoft meg úgy egyébként így 3-4 év távlatában most mi a helyzet.


Alapvetően telefonálásra, face-re, fényképezésre és szövegszerkesztésre használom a telefont. Illetve 1 játék van aminek függője vagyok méghozzá a candycrush. Ez utobbi kicsit aggaszt mert gépen win10-em van , gyárilag fent van a candy csak a grafikája félig elvan tűnve, nem tudom hogy telefonon is hibás-e. De nyilván nem egy játék alapján fogok telefont venni.


A mostani telefonomnál lényegében bármi jobb, ugyanis egy sony xperia e telom van, igencsak alap gyengécske készülék és ezzel is elvagyok, de tény hogy vágyok valami jobbra. De az androidos jobb készülékekre nincs pénzem.

Tudom hogy még nem jött ki a telefonokra a win10 , de gépen nagyon megtetszett és ha telefonon is ilyen élvezhető lesz akkor pont nem fog érdekelni hogy a szomszéd Náncsi néninek nem tetszik. :D

2015. aug. 11. 10:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Lumia 530-som van, előtte egy Galaxy Y-om volt. Először furcsa volt megszokni a lumia kinézetét, beletelt egy kis időbe, mire mindenre rájöttem. Az érintőképernyővel viszont semmi gond, sőt, még jobb is, mint a Samsungé volt. A CandyCrush pedig nemrég jött ki Lumiára. :)
2015. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jézusom, ki az aki úgy vesz telefont, hogy "vajon ez majd tetszik-e a környezetemnek?"
2015. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

4# Szerinted 14-18-25 évig miért van a fiatalok 90%-ának IPhone?? Mert azt nem cikizik a többiek!!

Nekem volt Lumiám,nagyon sokat szidtak miatta,hogy milyen sz*r,meg hogy teljesen más,mint a többi! Nyilván,nem annyira érdekelt,de azért pár hónap után már rossz érzés volt vele mutatkozni,mert tudtam,hogy mire számítsak!

2015. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akik kicikizik a másikat egy telefon miatt azok elég nagy gyökerek, ha tetszik a Lumia akkor vedd meg, egyáltalán nem ciki. Inkább az a ciki ha apuci meg anyuci veszi meg.
2015. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tudok gratulalni a kornyezetednek akkor, igazi fszfejekkel vagy korulveve :D uristen.. igazan real barataid lehetnek ha leszolnak a telefonod miatt... szanalmas hallod..


egyebkent a candy nem bugos gepen sem, szoval a gepeddel van a baj :D a wptol ne felj, megszokod 2 het utan... gyors, gordulekeny, megbizhato rendszer :P jon a win10, azzal is szamolj es a ne a 8.1 es kinezet lebegjen elotted... es olvass utana mi az a Project Astoria, Project Islandwood ha valami appod nincs meg :D en is androidrol valtottam, soha tobbe nem vennek droidot :D egyaltalan nem "ciki" a wp, iphone user ismeroseimnek is sokkal jobban tetszik mint a droid :D csak a felszines gyokerek tartjak szrnak, bar nekem senki nem mondta eddig... :p nincsenek is kamu ismeroseim.. :D

2015. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az itt bemutatott foto funkciók:

[link]


Főként az akciókép és az alacsony megvilágítás minden win 8.1 -es meg majd win10 telefonon van? A lumia640 is?? :D

2015. aug. 11. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:
igen :D
2015. aug. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Noh hát 2 napja boldog lumia 640 tulajdonos vagyok. Imádom, nagyon tetszik. 😊
2015. aug. 30. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!