Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Galaxy s6 vs iPhone 6?

Galaxy s6 vs iPhone 6?

Figyelt kérdés
kinek milyen tapasztalata van ezekről a készülékekről? ne elfogultságból válaszoljatok tényleg az igazság érdekel. mennyire megbízható, milyen a hardver, alkalmazások mennyire futnak stb.. különösen érdekel annak a válasza aki ios-ről váltott androidra vagy fordítva. ezt miért tette és jól járt-e? KÖSZÖNÖM! :)

2015. aug. 16. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem váltottam, hanem egyszerre van Androidom (HTC One M7) és iPhoneom (5S). Mivel egy jó cimborámnak van egy GSM üzlete, nagyon sok telefont kipróbálhattam 1-2 hétre, ilyen például az S6 is, egy hónapig megkaptam Májusban egy feketét.


Az Android előnye, hogy többet tud, sokkal testre szabhatóbb, és mindennel kompatibilis, felrakod a gépedre és az egész fájlrendszerét látod.

Emellett például ha szeretsz játszani, a fizetős játékokat, vagy alkalmazásokat is meg tudod rá szerezni ingyen, de ezt nem tőlem hallottad.


iPhone akkor mindenképp megéri, ha van Mac géped, vagy bármi más újabb Apple terméked, mert mindegyik kommunikál a másikkal (pl. ha hívnak iPhoneon, és a MacBook előttem van, nem kell a másik szobába elfutnom a telefonomért - a gépen fel tudom venni és beszélni.


Ha nincs ilyened, akkor is vannak előnyei. Ugyan nem annyira személyre szabható, és kicsit kevesebbet tud, de amit tud azt tökéletesen. Az alkalmazásboltjában minden alkalmazás ellenőrzött, így nincsen annyi értelmetlen, telefont lassító alkalmazás, mint a Play Store-on Androidon. Mindig szémíthatsz rá, nem akad, nem állnak le alkalmanként alkalmazások, nem lassul le, az Androidra ez mind jellemző sajnos.


Én azt mondom, hogy iPhone-t vegyél, ha nincs szükséged semmi extra dologra, amit az Android tud, az iPhone meg nem. Egyszerűen sokkal kiszámíthatóbb, megbízhatóbb telefon. Ha most választanom kéne, egyszerre csak egy telefonom lehetne, az az iPhone lenne. Samsungot meg sosem vennék, mert az androidos felületüknél rosszabbat a mai napig nem találni.


Remélem segítettem!

2015. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 |Orfeusz| ***** válasza:
47%

A Samsung szépen csillog-villog, ha kicsit értesz hozzá, olyanra formálhatdod, ami neked kell. Ha lövésed sincs a telefonokról, csak használni akarod (sokan így tesznek, nincs ezzel baj) akkor tulajdonképpen mindegy melyiket veszed. Talán az iPhone jobb is, mert az teljesen noobbiztos, egy négyéves gyerek is tudja kezelni.

Az iPhone-nak még megvan az az előnye, hogy ez a legájfónabb telefon. Ennél ájfónabbat sehol sem találsz, tehát ha ezt akarod, akkor tökéletes választás.

A hardver neked szerintem teljesen mindegy, flagship mindkettő. Megbízhatóság jó mindkettőnél. Alkalmazások mennyire futnak... ez meg milyen kérdés? Nyilván ami erre van alkalmazás az fut rajta, windows programok nem futnak rajta.

Nekem androidom van, családban van iphone. Én hülyét kapnék az IOS-től valószínűleg (már ha ennyit költök egy telefonra), hogy nem tudok launchereket változtatni, nem válthatom kedvem szerint az OS-t. De ez kevés ember dilije, a legtöbb semmit nem változtat soha. Itt jó az IOS, mert az meg mindig működik, nem lehet elrontani, nem lehet nem érteni (csak szidni :D). Átlag júzernek (mondjuk egy 19 éves lány) tökéletes.

2015. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 |Orfeusz| ***** válasza:

Elsőhoz hozzáfűzném. Az Android belassul idővel, nem lehet ellene tenni. Kb 2 év alatt érezhetően lassabb lesz, 3 év alatt már zavaróan. (Modell életkor, nem az aktuális telefoné!)

Az iPhone hosszabban bírja ezt a harcot, de az is lelassul. Ott mondjuk 3 év után már érződik, hogy ez nem mai telefon, és 5 év után jut el oda, hogy már nem szívesen csinálsz rajta semmit. Ez most az iPhone 4.

2015. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Természetesen ez igaz, de ha nem ért hozzá az illető, akkor az Androiddal jobban megszívja. Én értek hozzá, leírtam, nekem One M7-es HTC-m van, 2013-as flagship, ma már egy felső-közepes telefon elveri pár esetben. Én rootoltam, tettem rá olyan romot, ami hivatalosan nem érhető el (Lollipop + Sense 7, a One M9 oprendszere), és tökéletes, gyorsabb mint újkorában. A kérdező viszont valószínűleg azt sem tudja, most miről beszélek, és akkor viszont jobban jár egy bombabiztos, elcseszhetetlen iPhone-nal. :)


#1 voltam.

2015. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%
S6
2015. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is pont a fenti kettő telefon között dilemmáztam!


A Samsung tele nyomja a telefonját mindenféle innovatív cuccal, amelyek jók, élvezetesebb. Az iPhone stabil, megbízható, lehet, hogy kevesebb benne az innovatív technológia, de kétmagos procival is gyorsabb, gördülékenyebben használható, mint a Samsung 4 (vagy 8) magos telefonjai.


Ami az iPhone javára döntött nálam: a Samsung 1 év múlva már leszarja az S6-ost, nem készíti el rá az op.rendszer frissítést akkor sem, ha a hardver bőven bírná. Ellenben az iPhone-ra még 4-5 év múlva is felteheted az új iOS-t.

2015. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!