Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom szilikon tokját...

A telefonom szilikon tokját befogta a bőrtokom barnára. Hogyan lehetne kiszedni belőle a barna színt, hogy újra az eredeti tejszíne legyen?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Milyen szerrel lehetne kiszedni belőle a barnát? Vagy esetleg kifehéríteni, de a szilikon ne roncsolódjon.



2015. aug. 23. 17:29
 1/4 anonim válasza:
Fogkrém, domestos?
2015. aug. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bőrből a csersav, a krizotilbarna és az antrakinon-barna festékek szoktak általában izzadsággal vándorolni, mert ezek sós oldatban, langyosban viszonylag könnyen kiolódóhatnak.

A szilikon nem érzékeny az aktív klórra, a szilikont lehet hipózni. Szépen be kell áztatni 1%-os aktívklór-tartalmú oldatba, (mondom magyarul: 3 deci vízbe fél felespohárnyi friss hipó vagy domestos) hidegen, és benne hagyni 1-2 napot. Ha esetleg klórszagú maradna, és zavarna, egy híg borkén (nátrium-szulfit)-oldatos vagy nátrium-tioszulfátos (utóbbi jobb, de mióta nincs skémiai fényképezés, a fixirsó nem közforgalmazott cikk, így nehezebb hozzájutni) öblögetés megoldja

2015. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az ecet és a domestos nem fehérített, csak büdösített, korábban kipróbáltam. A hipót kipróbálom!
2015. aug. 23. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy :( Nekem az átlátszó szilikontokom egy idő után teljesen besárgult, és semmit sem tudtam vele kezdeni, vennem kellett egy másikat. Azóta csakis színeset veszek, azzal nem járok így.
2015. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!