Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyivel jobb a CyanogenMod...

Mennyivel jobb a CyanogenMod mint a gyári droid?

Figyelt kérdés
CM11 pl. Mennyivel lenne gyorsabb/stabilabb egy Xperia SP-n mint a gyári 4.3-as rendszer?

2015. aug. 25. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hát nincs tele mindenféle fölös programmal, stock android. szóval gyorsabb lenne az biztos.

már két telefonon is használtam cm romot és mind a kettő gyorsabb volt.

2015. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát maga a rendszer gyorsabb és nincsenek benne olyan dolgok amiket soha se használsz.


De én sokat romoltam és vannak különbségek de figyelmesen el kell olvasni mit írnak.

A legfontosabb, hogy ők xda-n a cikk végén írják milyen státuszba van az android. Stabilat tegyél fel mindig.

2015. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Relatív dolog a sebessége.


"Nyersen" felrakva gyors, de ha feldobsz mellé Google cuccokat (gapps) meg facebookot és társait, akkor azok érezhetően fogják a telefont.


Stabilitás is változó. Általában a gyári romok elég stabilak, és rendben vannak, a CM meg változó milyen állapotban és készültségi fokban érhető el. Abból is vannak "nightly" verziók, amik nem készek, folyamatosan fejlesztettek, de általában már jól használhatók. Meg akad "stable" is ami stabil lezárt verzió.


És XDA fórumon vannak CM-re épülő, testre szabott, átírt rendszerek, hol jobbak, hol rosszabbak. Mondjuk a CM11 a 4.X rendszeren alapul, így szerintem nem feltétlen éri meg buherálni miatta.


Mondjuk a Sony eléggé Sz..rik bele a frissítésekbe, nekem 2012-es Xperia T-, van, és 4.3-nál megállt a frissítés (Pedig egykori zászlóshajó) aztán a rendszer maradt olyan amilyen, de legalább a bugokat szednék ki belőle.


Ehhez képest CM12-ő van fent, kb naponta tesznek frissítettet, 1-2 hetente lekapom a legújabb frissítést, és cserébe 5.X androidot kapok. És a teló maga hardveresen simán hozza amit kell.


De ugyanez volt Xperia X8-al is. Gyárilag 2.1-nél megálltak, CM alapú ROM-okból meg volt stabil 2.3-as, megdobva 1-2 újabb rendszer tudásával. Meg volt butított 4.X is rá, atom stabil, gyors volt a lehetőségekhez képest...

2015. szept. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Optimalizált stock romokat szoktam használni. Kidobod ami nem kell, ami nem tetszik lecseréled, pl. KK billentyűzete 77mb, én raktam helyette 800kb-osat, build.propban pár dolgot átírsz, apktools-al deodexeled az apk fileokat, zipalign, úgy rakod vissza. Google dns, esetleg új launcher és kész.
2015. okt. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!