Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merül túl gyorsan a...

Miért merül túl gyorsan a Sony Xperia Z1 Compact akkumulátora az andoridos rendszer 5.1.1-es frissítése óta?

Figyelt kérdés

2 napja frissítettem, azóta iszonyatosan gyorsan merül az akkumulátor, 100%-os töltöttség után 2 órán belül már az 50%-a lemegy, gyakorlatilag 4 óránként tölteni kell!

A telefonon a frissítésen kívül semmi változtatás nincs. A futó alkalmazásoknál is megnéztem, nincs semmi jelentősebb akksizabáló program, sőt, a takarítóprogram minden szemetet, felesleges fájl kiszórt, elvileg!

Az indokolatlan nagy akkuhasználat okaként egyértelműen a képernyő van megjelölve!!!

(Emiatt már háttérképet is levettem, kikapcsoltam, bekapcsoltam a telót, de sajnos, semmi nem változik, az akksi százaléka a szemem láttára "számol" vissza, szinte percenként!) Amúgy a telefon viszonylag vadiúj, mindössze 1,5 hónapos, eddig nem volt vele gond!

Hogyan oldható meg ez a probéma?



2015. szept. 19. 10:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát mielőtt szervízbe küldeném én visszaállítanám a gyári beállításokat, hátha csak az operációs rendszer bugja.
2015. szept. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Ugyan ez a problémám az én compactomnál :/
2015. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálom a gyári visszaállítást!
2015. szept. 20. 13:38
 4/15 anonim ***** válasza:
Z3-Z3 c-nél is ugyan ez a probléma, ez szoftveres hiba, lehetőleg javítja majd a Sony.
2015. szept. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Nekem is Z1 compact-om van, de a problémám ugyan ez. Én megcsináltam a gyári beállítások visszaállítását, de nem látok jelentős változást :(
2015. szept. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sajnos, a gyári visszaállításokkal nem oldódott meg a probléma, de ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel..Remélem, neked lesz igazad, és a Sony javítja a hibát, de hát ez így borzasztó, szinte használhatatlan a telóm...( Köszönöm a válaszokat, további megoldási lehetőségek, ötletek azért érdekelnének...
2015. szept. 21. 04:07
 7/15 anonim ***** válasza:
Szoftveres hiba, javítani csak úgy lehet, ha flashtool-al visszateszed az 5.0-át. Z2-Z3 szériánál is sokan visszateszik az 5.0-át ez végett..
2015. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7/7, köszönöm a tanácsot, megpróbálom!
2015. szept. 22. 05:50
 9/15 anonim válasza:
Nekem a gyári beállítások visszaállítása után semmi problémám nincs vele. Szerencsére megoldotta a helyzetet. (Z1 compact)
2015. szept. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az hihetetlen, hogy valakinkek tökéletesen működik, hisz a többségben vannak azok az emberek, akinek sajnos merül mint az atom, de hát mázlijuk van... :) saccolok, kb 100-95-nek hibás, a többi 5 meg mázlista. :)
2015. szept. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!