Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ér annyit az Iphoneban?

Mi ér annyit az Iphoneban?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból rákukkantottam az árra és leesett az állam. Miért kerül annyiba egy telefon, mint egy számítógép? Mit tud? Egyáltalán ki tudja megengedni magának? :O

2015. szept. 28. 19:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
#4 a Google play en is ellenőrzik ugyan ugy az alkalmazásokat mint az app store ban ... csak akkor kapsz virust ha nem megbízható forrásból a netről töltöd le
2015. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#9-es, igaz hogy az iPhone még ilyen kis hardveren is hasít, mert épp ez az, hogy hardvertől teljesen független rendszer, önmagában stabil és gyors! De ahogy írtam, pont ezek jellemzőek a Windows Phone-ra is, mégsem kell kiadni érte egy vagyont, teljesen reális ára van!
2015. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

igen, igazad lehet. A lumiákat nem ismerem.. Egy kicsit az van, hogy az iphone az CSAK csúcstelefont készít. Ezzel oda pozícionálja a termékét, ahova. Nincs kompromisszum, ha a legjobbat akarod, iphonet veszel. Rájöttem, sokkal jobb így az élet. Csak a legjobb kell, és oda a frusztráció, amit akkor érzel, amikor csalódsz egy korábbi döntésedben, amikor is spóroltál egy kis pénzt, cserébe szereztél egy jó adag bosszúságot..


Szóval hogy vegyek lumiát, mert olcsóbb? Melyiket? A 200ezrest, a 100ezreset, vagy a gyengébb 30ezreset? Vagy vegyek egy használt régebben 100ezreset 30-ért, amiből kispórolták a lényeget? Ne legyen vakum se? Ááááá! Lumia, kompromisszum.


Használt érték? Az iphone mindig piacképes marad. Még a 3GS-t is keresik és viszik. 10-20ezerért, pedig 5 éves biztosan van. Próbálj eladni egy tavaly 20-ér vett lumiát ma...


Ha sokat agyalsz ezen, kijöhet, hogy jobb vétel a lumia, vagy akár egy androidos. Én nem akarok sokat agyalni. Megveszem azt, amiben nem csalódok.

2015. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Lumia 520-am van, de már minden gond van vele, amit csak el lehet képzelni. Lefagy, összevissza nyitogat ezt-azt saját magától, néha kikapcsol, stb. Igaz már vagy hatvanhatszor leejtettem, földhöz vágtam, megütöttem, szét van karcolva, törve, stb. De még mindig játssza a filmeket, sorozatokat. :D Például egy iPhone csak akkor tudná, ha jailbreakelném, tehát nekem úgy nem érné meg. Ezért is van az, hogy majd egy LG G3-ra ruházok be valamikor idén.
2015. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hát azért kerül annyiba, mert ez egy számítógép :-) Nézd meg, mik tudnak futni egy ilyen kis sz@ron, és pár éve ezt még csak játékkonzolokon lehetett elképzelni. Ha nekidurálná magát az Apple, megléphetné ugyanazt, mint a Microsoft, hogy ha dokkolod, egy OSX "ugrik" elő a telefonból, és asztali PC-ként használhatod. Mmondjuk ahhoz 1-2 GByte RAM elég kevés, de CPU/GPU-ban ott van a 6s, mint a 2 éves Macbook Air-em, ha éppen nem gyorsabb, csakhogy méretben meg jóval kisebb.


Ami a többi "legendát" illeti.


Igen, a "gyümölcsöt" fizeted meg. De mit gondolsz, mennyibe került/kerül, hogy ez a gyümölcs milliók számára édes legyen? Ez magától nem jön. Nem elég jót csinálni, jól kell csinálni, sok gyártó ezt bizony elfelejti, ahogy elfelejti azokat a vásárlóit is, akik fél éve, egy éve vettek tőlük bármit is. Ezt az Apple nem így csinálja.


Ha van egy Apple terméked, és szükséged van valamire, amiből szintén van nekik megoldásuk, szinte biztos, hogy komolyan elgondolkodsz rajta, hogy azt veszed meg. Aztán vagy így lesz, vagy nem, de attól, hogy van pl. egy Samsunng vagy Sony TV-m, eszembe nem jut tabletet, vagy telefont venni tőlük. Egyszerűen azért nem, mert nem "ugyanaz". Más a design, más a szoftver, más az élmény. Szerencsés esetben működnek is együtt, de még ez sem biztos.


És hidd el, nem vagyok "fanboy", meg menőzni sem szoktam ezzel (kinőttem már abből régen, hogy egy használati tárgy alapján ítéljek meg bárkit is). Egészen egyszerűen "lusta" vagyok. A munkaeszközeim arra valók, hogy az időt, amit eltöltök előttük, az azzal menjen, hogy csináljak valamit, legfőképpen hogy pénzt keressek :-) És nem arra, hogy milyen ikonok legyenek, meg 100 widget (amit nem látok a zsebemben), vagy toronyóra. Lánccal. Az sem érdekel, hogy mennyi RAM van benne, milyen CPU, és mennyit teljesít a Geekbench-en. Én vagyok a "geekbench", nekem legyen gyors.


És erre az Apple cuccai alkalmasak. Biztos más is alkalmas, nekem ez a leginkább megfelelő, és hajlandó vagyok érte valamivel többet adni. Ugyanezt persze megcsinálhatnám más válogatásban, de nem teszem, mert egyrészt nem lenne olcsóbb (jó, kicsit, de mennyivel többet keresgélnék), meg jobb sem.

2015. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

"A minőséget fizeted meg.

- Tökmindegy melyik országban veszed, a garanciát bárhol tudod érvényesíteni.

- Az App Store-ban ellenőrzik az alkalmazásokat, nem úgy, mint a Google Play-en. Így nagyon minimális az esélye, hogy vírusos/kárttevő alkalmazást installálsz.

- Az iPhone-oknak van a legjobb kamerája. "


Nekem volt egy iphone 5s-em amit angliában vásároltam. Örültem neki használtam, imádtam, csodás a kamerája, sok a kiegészítő hozzá stbstb...Nagyon vigyáztam rá de kicsivel több mint 1 év után egyszercsak elsötétült a kijelzője és soha többé nem kapcsolt be pedig én mindig úgy vigyáztam rá mint a hímestojásra. Fóliáztam, tokban tartottam tehát tényleg makulátlan volt. Elővettem a garancia papírját és hopp 1 év garancia... Egy ilyen drága telefonnál azt hiszem elvárható lenne a minimum 2 év garancia úgy mint az összes többi gyártónál...


Egyébként az hogy tök mindegy melyik országban veszed bárhol tudod rá érvényesíteni a garanciát, nem igaz! Felháborodásomban utánanéztem ennek az 1 éves garancia dolognak és valóban sokan azt hiszik hogy "világ garanciája" van de nem. Utána lehet nézni.


1-2 hete robbant ki a botrány hogy több száz app fertőződött meg egy vírussal az appstoreból amiket azonnal le is szedtek onnan. Pár nappal ez előtt kiderült hogy valójában több ezer appot is érinthet a biztonsági baki.


Az iphoneok kamerája tényleg elég jó de hasonló árkategóriában SŐT még olcsóbban is találni olyat ami igen erős versenytársa az applenek ilyen téren.

2015. szept. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
2015. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

ma 20:45 gyonyoruen leirta a lenyeget, de amit meg hozza tennek:


"Miért kerül annyiba egy telefon, mint egy számítógép?" mert az, mert egy zsebedben hordhato szamitogep, amivel tudsz fotozni, videozni, a vidot megvagni, internetre feltolteni, megosztani mindenfele kozossegi oldalon, tudsz vele eBayezni, pizzat rendelni, es amig varod, hogy kihozzak meg telefonalni is tudsz vele, es a kezedben elfer. Mikor vetted utoljara a kezedbe az otthoni XP gepet, ami az asztal alatt bujkal, es mikor emelted a fuledhez, hogy anyut felhivd? Ezert kerul ennyibe.


En ugy latom, hogy az ilyen kerdesekre mindig osszeugranak az emberek.

En kulfoldon elek, itt a legujabb/legnagyobb ajfon 6s 850 dollar. Az rengeteg penz. DE! Szinte minden szolgaltatonal megkapod 2 eves szerzodessel ugy, hogy havi 29 dollart torlesztesz ($28.34), kamatmentesen, 30 honapig! Senki! Senki, meg a legutolso mexicoi mosogato sem fog gondolkozni havi 29 dollaron, mert joesetben feketen 10-12 dollaros oraberben van. Harom oranyi munkaval megkeresi a hiperszuper telefonjanak a havi torlesztoreszletet. Ezen nincs mit gondolkodni. Halivudban a pokember meg a batman, kosztumben glosszal a turistak kozott, es naponta megkeres 50-60 dollart azzal, hogy kisgyerekekkel pozol es a szuloktol ezert kap vmi aprot.


Ellenben Magyarorszagon az atlagembereknek eleve olyan gondjaik vannak, hogy berletet kell venni, ho vegen nem sok marad kenyerre es a szamlak, a kiadasok, a diakhitel, akarmi csak viszi a penzt. Az Apple ha tettszik ha nem, eszmeletlen minosegi termekeket gyart. Volt szerencsem nem egy, nem ket termeket kibontani a dobozbol, es a minoseg mar a csomagolas bontasanal meglatszik. Egyszeru, igenyes, felhasznalobarat, gyors. Ossze sem hasonlithato az olcsobb kinai izekkel. Sajnos az otthoni fizetesek miatt az emberek el nem tudjak kepzelni, hgy szazezreket kiadjanak elektronikai cuccokra, de ha eleg sokaig elsz egy olyan orszagban, ahol jol keresel, hidd el eszedbe sem fognak jutni ilyen kerdesek, hogy mi kerul ebben ennyibe, mert megteheted hogy lazan kifizeted az arat es hasznalod eleget, nemcsak egy telefont, de tobb modeljet is, plusz szamitogepet es megtapasztalod az igenyesseget, a minoseget, es megerted, hogy miert ennyi az annyi.


Termeszetesen jo nagy adag imazs is van a dologban es a logot fizeted meg de ez mindennel igy van. En peldaul nem tudom felfogni miert kerul egy louis vuitton taska 1 havi fizetesembe. Biztos hogy az is minosegi anyagbol van, de ott nincs az ami az Applenel, hogy felhasznalobarat elmenyt nyujt. Erted, egy taska. Pakolsz bele es flangalsz vele az utcan, de nincs annyi hasznalati erteke mint egy telefonnak vagy szamitogepnek.

Egy 20ezer dollaros Rolexben mi kerul annyiba? Ugyanugy mutatja az idot, mint a 200 dollaros ora, de annak mar neve van, azt az emberek felismerik, statuszod lesz tole! Hiaba gyozkodjuk itt egymast, hogy minket nem erdekel a marka, gyarlok vagyunk es ugyugy megfordulunk egy Bugatti vagy egy Lambo utan az utcan mint barki mas. Ezek a markak statuszt kolcsonoznek, ezektol tobbnek erzed magad.

2015. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Windows Phone-ból nincs 200 meg 300 ezres, abból már a csúcsot is 100-ért megkapod! (Lumia 930)

És épp erről szól az egész kérdés: az iPhone nem csúcsteló, csak az ára csúcs a márka miatt! Aki gazdag, nem azért vesz iPhone-t, mert csúcsteló, nem az, hanem hogy megvillantsa mennyi pénze van, hogy ilyenre is telik!

Én nem a márka miatt veszek telefont, hanem mert tényleg mindenre használni akarom. Ha a pénz nem számítana, akkor is max. gyűjteménybe vennék iPhone-t, rendszeres használatra elsődleges telefonnak soha!

2015. szept. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Oh, hát ha te mondod, akkor biztosan. Te most itt konkrétan lesznoboztad azt a több, mint 700millió embert, aki iphonet vett. Ezek nyilván mind hülyék, nem tudnak ésszerűen vásárolni, ja, és gazdag mind. Te meg okosabb vagy mindnél.


Teszed ezt úgy, hogy életedben nem volt iphone-od, tehát fogalmad sincs, hogy miről beszélsz. Szerintem csak a frusztrációd miatt vagy iphone hater. Beállított kulcsszó neked az iphone, hogy ha megjelenik egy kérdés, höröghess rá egyet?


Ja, és Dacia Logan MCV-vel jársz, nyilván, hiszen az az ésszerű választás, ha valaki autót akar venni. Aki bmw-t vett, az nyilván "csak menőzik vele. Szánalmas!"


Nyugi, én is ilyen idióta voltam, mint te, csak aztán kipróbáltam egy iphonet. Nekem is az hozta el a józan gondolkodást. Talán neked is el fogja, próbáld ki!


Ja, és nézegesd a phonebuff összehasonlító tesztjeit a youtubeon, és végre talán elfelejted ezt az idióta papíron végzett összehasonlításokat. (Az a jobb, ami több magos, az a jobb, ami magasabb órajeles, az a jobb, ami több memória.. Majd elfelejted, és rájössz, hogy az számít, milyen használható...)

2015. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!