Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért készít rossz minőségű...

Miért készít rossz minőségű képeket a telefonom kamerája? (Alcatel Onetouch Idol 3)

Figyelt kérdés
2 hete vettem a telefonomat, új telefonról van szó. De a kamerája nem valami jó. Gyakorlatilag a színeket rosszul ismeri fel, homályos, dacára annak, hogy 13 megapixel. Mégis a képek rosszak, hiába állítottam más funkcióra meg felvételi módra. A fényképek kb max 5 megapixelesnek tűnnek. A régi 5 megapixeles telefonom ezerszer jobb képeket készít. (Futás meg séta közben viszem a telomat magammal, hogy tudjak zenét hallgatni meg az okosórát használni és szoktam az erdőről|tàjról lőni képet. Tehát nem a szelfis hülyeség miatt kellene jobbnak lennie. Hanem azért mert nem szeretnék digitàlis fényképezőt is magammal vinni.)

#telefon #Alcatel Onetouch Idol 3
2015. szept. 30. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A megapixelnek (kép mérete) semmi köze a minőséghez. Nincs a számok között összefüggés és a több nem jelent automatikusan jobbat. A minőséget nem határozza meg a kép mérete, ezen kívül a gyártó tesztképei is csalhatnak, amikor olyan direkt beállított képekkel adják el a terméket, mintha azt átlagkörnyezetben is hozná a telefon (a direkt kamu képről nem is beszélve).


A kérdéshez ennyit lehet hozzáfűzni, mivel semmilyen más konkrétum nem hangzott el. Még annyi általánosságban, hogy fényképezésre fényképezőt, videózásra kamerát, telefonálásra telefont kell(ene) használni. Minden más keverés minőségvesztéssel jár. Fényképező telefon nem lesz soha fotóminőségű.

2015. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Értem én, hogy fényképezőt kellene használnom. Csak fura,hogy ennyire rossz képeket készít a telefon. Ezentúl hordom majd magammal a gépet.
2015. szept. 30. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!