Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez a 50000mAh-os powerbank...

Ez a 50000mAh-os powerbank mennyire kamu? Érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

m.jofogas.hu/budapest/50_000_mAh_kapacitasu_telefontolto_power_bank__Ajandek_Vesztolto_34363761.htm


Ha 20-25 ezret tud 50 helyett, már megéri szerintem :)


2015. okt. 3. 19:01
 1/6 dirtboy ***** válasza:
55%

nem tudom kinek hogy működik de az enyém nem hogy nagy veszteséggel töltött de gyors volt az önkisülése is valamint nem bírt ki max 1,5évet és használhatatlan lett.


én nem adok ki pénz még egyszer power bankért.

2015. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Csak,hogy tudd,hogy kb. mennyi az a "50 000mAh (50Ah)":

Egy átlagos családi kisautóban 100-180Ah-ás akku van.

Szerintem most már te is érted, az a hirdetés kamu!

2015. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dirtboy ***** válasza:

P David

a feszültség ugyan nem azonos de igen igazad van,erre az irtó magas számra ki sem értem.

nekem 6800as volt az sem picike méretű fizikailag,egy 50 000-es hatalmas lenne.

bőven kamu adatok ezek.

2015. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szántóvető ***** válasza:

nemtom mi van most de ingyen adják őket.1-es biztos nem veszel? :)

[link]

2015. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szántóvető ***** válasza:
upsz ez licites termék.na mindegy,párezret akoor is megér.
2015. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

P.David, láttál te már életedben személyautó akkumulátort?


Kérdező, csak hogy a valóságot tudd, ne David hülyeségét: "Egy átlagos családi kisautóban 100-180Ah-ás akku van." Ez merő ostobaság, kérném a piros mancsot az errejáróktól.

Egy átlagos benzinmotoros kisautóban 45 - 60Ah közötti kapacitású akkumulátor van. Ha dízelmotoros, akkor 60 - 100 Ah közötti, a 100Ah már a nagyobbakra jellemző. 180 Ah kapacitású akku autóbuszban és kamionban van.


Nagy általnosságban azt lehet mondani, hogy a telefon akkujánál háromszor nagyobb kapacitású powebank a minimum. Kétszer történik áramátalakítás, egyszer a powerbank az akku 3,6...4,1 volt feszültségéből inverterrel csinál 5V-t az USB csatlakozónak, ezt az 5 voltot szintén valami kapcsolóüzemű áramkörrel a telefon / tablet átalakítja a saját belső akkujának töltéséhez. Tételezzünk fel mindkét átalakítónál egy jó, 80% körüli hatásfokot. A kétszer 20% veszteség miatt már csak töltés a szűk kétharmada kerül át a készülék akkujába a powerbank akkujából. Ha a powerbank akkuja a telefon akkujának háromszorosa, akkor jó esetben kétszer fel lehet vele tölteni a telefont.


Ma egy minőségi akkut tartalmazó powerbank ára kb. 1 Ft / mAh, ami ennél sokkal olcsóbb, az gyanús hogy ipari hulladék.

2015. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!