Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 6-ot szeretnék venni....

Iphone 6-ot szeretnék venni. Melyiket érdemesebb megvennem? A 16 v 64 GB-t? Jelenleg még Sony Xperia S-em van ami 32 GB és nem használom ki.

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a választ!


21/L


2015. okt. 8. 12:05
 1/6 anonim válasza:

Érdemesnek a 64 GB t ,mert biztosan nem lesz vele bajod ,hogy jajj keves a tarhely ...de lehet h neked pont eleg a 16 GB :) ezt te tudod

De ,ha nem eleg a 16 ,akk tudsz havonta nem tudom mennyiert "elofizetni" icloudon tobb tarhelyert

2015. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Attól félek hogy ha megveszem a 16GB-t akkor kevés lesz, viszont a 64-et pedig sokallom :)

Tanácstalan vagyok, de lehet inkább a 64-et veszem és nem fogok aggódni hogy mikor telik meg :)

Köszönöm a válaszodat :)

2015. okt. 8. 12:25
 3/6 anonim válasza:
44%
Amióta kiadták Mo-n az iphone 6-ot (4,7") azóta használom , 16gigás kivitelben. Sosem volt bajom a tárhellyel pedig 3000+ kép több száz zene és vagy 30 alkalmazás (amit magam telepitettem) szóval ha sajnálsz a 64gigáért +30-40ezret kiadni akkor 16gigásat mindenképp ajánlom mert nekem bőven elég (+ott a felhő is) viszont ha megteheted akkor a 64est:D
2015. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem 64 gigás van, de én is igazán csak azért ezt vettem, mert eddig 5S-em az 32 gigás volt, az tökéletesen elég lett volna, ha lenne 6-ban is...


egy olyan átlag felhasználó(mint akár én) szeintem a 16 gigásból olyan 7-8 GB szabad hellyel gazdálkodhat, ha letöltötte a legfontosabb alkalmazásokat, rárakott olyan közel 1 gigányi zenét, szóval ha mondjuk nem szeretsz sokat videózni, akkor elég lehet a 16 giga is, de én azért váltottam fel anno 32 gigáig, mert néha kicsit túlzásba vittem a videózást, azt meg hát eszi a fullhd-s videó, amit 6-on ha beállítassz 60 fps-esre, akkor mégdurvábban fogy, és gyorsan felugrott az ideiglenes helyigényem olyan 9-10 gigára, ami ugye a 7-8-on már nem nagyon fért el :D


ahogy más is írja, ha a pénz nem akadály, inkább legyen felesleg, mint hogy ne legyen elég. plusz ilyenkor az ember is úgy van vele(én legalábbis most így vagyok már), hogy felrak olyan appokat, nagyobb játékokat, amiket ugyan nem használ minden nap, de néha tök jól jön, és a 16 gigára csak azért nem teszed fel, hogy több szabad hely legyen.

2015. okt. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Osynho ***** válasza:

A 16gb-ból mennyi a szabad tárhely? Ezek a számok nekem kicsit hihetetlenek.


Egy kép legyen mondjuk 3mb (nem tudom hogy tömörít az iphone), a 3000 kép akkor kapásból 9gb.


Több száz zene. Ez is minőség függő, 128-asból nyilván több fér el, egy jobb minőségű 320-as mp3 album mondjuk 120mb, tehát a több száz szám már elég tetemes méretű helyet foglal.


30 alkalmazás. Ez is elég változó. Egy igo, pár ország térképével önmagában több gb, és még pl egy játék sincs a telefonon.


Aztán pl a videó felvétel is elég sok tárhelyet foglal. Persze, nem muszáj videót készíteni, vagy le lehet butítani a minőséget, de akkor nem használod ki a készüléket.


Z3C-m van, és a 16gb-on nem igazán férek el, pedig semmi extrára nem használom, nem játszok rajta. Viszont ezt lehet bővíteni, így nincs gondom. Véleményem szerint, aki nem csak telefonálásra, meg sms-re használja az iphone 6-ot, annak a 16gb nem alternatíva. Ez csak marketing, hogy lehet kapni ennyiért ilyen telefont, de nyilván a 64gb-osat akarják megvetetni az emberekkel, amit pár dollárral drágább gyártani, de jó kis felárat kérhetnek a 16gb-oshoz képest.

2015. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én rábeszélnélek a 64 gigásra!

A 16-ból lejön maga az iOS, ami 4GB, marad kb. 12. Leszeded a kedvenc alkalmazásaidat: csak a Facebook 86,4Mb, a Messenger 70. A Word, ami szerintem elég hasznos, magában 545Mb, az Excel 543. Ez így 4 alkalmazás, 1,2GB. És akkor nem beszéltünk arról, hogy az appok gyorsítótárat képeznek, letöltenek, egyszóval maga a használatuk is helyigényes.

Ha akarsz navigációt (és egy okostelón miért ne akarnál...), akkor az térképekkel együtt több giga. Plusz zenék, képek, videók, podcastok...stb.


Az iPhone mint olyan, marha drága, de a különbözet a 16 és a 64GB-os verziók között 30-40e Ft. Ennyi szerintem igazán nem múlik. Ha már áldozol rá 200 ezret, akkor ennyi felárat megér, hogy hosszú ideig gondtalanul használhassad.

2015. okt. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!