Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem egy Nokia 5230-ast és...

Vettem egy Nokia 5230-ast és úgy tudom, valahogy ingyen lehet használni a GPS-t, mert a Nokia ingyenessé tette. Nekem valami Pannon Wap-pal megy mindenhová, nagyon kezdő vagyok, ne szóljatok le. Hogy teszem ingyenessé?

Figyelt kérdés
Ovi map-ot szedtem le. Mit kell tennem, hogy teljesen ingyen legyen? Lépésről lépésre, mintha hülye lennék. Köszi.
2010. márc. 19. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
első sorban: [link] ajánlom figyelmedbe! ez egy nokia mapsel foglalkozó fórum, tele minden okossággal. második: h ne menjen rá a netre ahhoz h találjon jelet(gondolom ez sokba fáj) kapcsold ki a beállítások/ csatlakozás/helymeghatározási módszereknél, és csakl a beépített legyen bepipálva. a helymeg.hat.módszerek nem bizti h a csatlakozás menü pont alatt van de keresgess:), ha ez megvan nem fog adatforgalmat generálni...ha a legújabb szoft van a telódon, akk elvileg ingyen navi van rajta, de ha nem töltsd le a nokia.hu oldalról a nokia map loadert, onnan tudsz szerezni térképet és hangot is! ha nuincs meg vlmi itt írj vagy abba a fórumba olvass bele minden benne van!ma jelent meg am a legújabb nokia maps. a nokiaprogramok.hu-n a letöltéseknél letöltheted!
2010. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. márc. 19. 21:15
 3/10 kOrGLYDAD válasza:
92%

Szia nem tudom sikerült-e már megoldanod a problémát. Én 5 napja vettem egy ilyen készüléket, és rengeteg olvastam utána és végre sikerült megoldani.

Ha gondolod leírom mit csináltam.


Szóval a beállítás:

- MENÜ -> ALKALMAZÁSOK -> HELY -> HELYMEGHAT. -> HELYMEGHAT MÓDSZEREK -> Csak a beépített GPS legyen bebipálva. Az összes többi ne legyen. -> EGYET VISSZALÉPSZ -> HELYMEGHAT.SZERVER -> HELYMEGH. SZERVER HASZN. -> LETILTVA!

- Ezzel készen vannak a beállítások.

- Ha Nokia OVI Maps-ot használsz, akkor legyen OFFLINE módban, és akkor ingyen elnavigál bárhova, csak előtte fel kell telepíteni a számítógépedre az OVI MAPS programot, és fel kell tenni Magyarország térképét adatkábelen keresztül. De én nem ezt csináltam, hanem:

- Feltelepítettem a GARMIN 5.00.50-et. Azután a nokiaprogramok.hu-ról le lehet szedni a legújabb Magyarország térképet.


[link]


Itt keresd ki a Garmin_naviguide_v53NT.part1.rar és Garmin_naviguide_v53NT.part2.rar-t. Ezeket adatkábelen keresztül bemásolod a memóriakártyán lévő Garmin könyvtárba. Ha van már ilyen fájlod, akkor felül kell íratni. Ezek után leszedsz egy hangot is (ha nem lenne a garminban alapból), létrehozol egy "Voice" mappát a memóriakártyán lévő Garmin mappában, és oda bemásolod a fájlt. Ezzel kész a Garmin telepítése.

Amikor elindítod a Garmint, A beállításokon belül A GPS vevőt nem Bluetooth-osra, hanem a beépítettre állítod.


Ennyi az egész! Innentől kezdve szépen (ingyen) navigál téged a Garmin is. Nekem általában 0,5-1 perc mire megtalálja a jelet, hogy hol vagyok!

2010. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Hali! Én t-mobilos vagyok, offline módban sosem válaszolt egy Gps adó sem, ezért egy-egy pillanatra vissza kellett állnom hálózatra, utána működött. Miután lecsengett a kredit a kártyámról én sem tudtam tovább használni a Gps-t.Később feltűnt, hogy apró forintokat mindig leszed. Persze kipróbáltam a pipálós módszert is, de nem talál Gps adót, nem csatlakozik továbbra sem se off-sem online állapotban. Feltelepítettem a nokia oldalról leszedett frissítést is (ami ingyenes?) de ezzel sem vált be sehogy sem, 1 pipával sem. Leszedtem a fent említett programot a nokiaprogramok.hu-ról. De továbbra sem tiszta, hogy mit kell tennem a .img- fájlal. Kábelem még nincs mert ügye nem adtak hozzá :/ de BT-n párosítottam a gépemmel, és megtudom nyitni a telefon én a mem.kártya mappáját is. Kérnék egy kis segítséget, ha tud valaki... legyen szives és adjon. üdv: exigo
2010. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
csak az legyen bepipálva, h beépített gps vevő
2010. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Csak az van bepipálva :S Tuti működnie kell? Mert most nincs a kártyámon keret, de ha offline módba teszem akkor nem kellene szednie.... de nem működik :S
2010. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
kOrGLYDAD mind megcsináltam amit leírtál és nem jó nem találja magát
2011. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nokia C5-00-t vettem. A tel. szoftver, a térképszoftver a legfrissebb rajta. Ha térkép szoftver (OVI) ha nem talál GPS-t, cellainfó alapján próbálja belőni, hol vagyok. Szerintem ehhez kell neki internet, akkor is ha csak a GPS van bepipálva a helymeghatározási módszerek között, illetve offline módban van. Erre kb. egy hete jöttem rá, a naplóban megjelent egy csomó fogadott csomagadat, időpontja az amikor a térképszoftvert használtam, csak nézegettem a térképet, többnyire fedett helyen. Sikerült leállítanom erről: Létrehoztam egy olyan internet hozzáférési pontot, amiben nincs IP-cím, és ezt adtam be OVI térképszoftvernek. Mostmár nem generál adatforgalmat, de cellainfó alapján sem határoz meg semmit. Az utolsó telefonszámlám jól meg is ugrott :@
2011. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 vasvári válasza:

Próbáld meg úgy, hogy szedd le a ovi suite-t az ovi.com-ról és ha ezt feltelepítetted, akkor menj az ovi suitében a térképekre(tedd a telefont USB kábelre és válaszd atérképek frissítése lehetőséget. Ha feltette a telefonra, akkor a telefonon nyisd meg a térképet on belül beállítások/internet/kapcsolatok :offline

Helymeghatározási módszerek :beépített gps

2011. szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nokia suitet töltsd le és amikor usbvel csatolod a szghez a nokia suitet válaszd ki és a térképeknél szedd le a magyar térképrt és az összes magyar hangot
2013. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!