Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem lehet felfogni,...

Miért nem lehet felfogni, hogy az iphone CSAK Magyarországon (és más elmaradott országokban) státuszszimbólum? . Csinálni kellene valamit!

Figyelt kérdés

Elmegy az ember külföldre, mindenkinél ilyen telefonok vannak. 50-60%ban iphone újabbnál újabb modellek, 40% az egyéb márkák.

Senki nem csinál belőlük ügyet, nincs bámészkodás fujjolás. De azért, mert a szolgáltatók nem nyúlják le az előfizetőt! Nincs olyan, hogy 2-300ezret fizetsz érte, hanem pár euróért megkapja az előfizető és használja, törleszti (normál előfizetésben) és 1-2 év után INGYEN ill pár euróért jobbat kap. És hol ennyi a magyar bér, mint azoké? Ez az egész mentalitás kérdése! ÉS kizsákmányolás.

Miért nem lehet ezt bojkottálni? Miért vagyunk ilyen földhöz dagadtak? Ez nem érték. Nem számít.

A magyar béreknél sokkal többe kerül. Egy német francia stb állampolgár egy fizetésből (teljes új áron) 4-5 ilyen telefont vehetne ha akarna, a magyar átlag dolgozó egyet sem tudna a fizetéséből!

Miért nyúlnak le bennünket? (illetve azokat, akik ebbe a játszmába belemennek és hónapokig v évekig spórolnak hogy összejöjjön rá)...

Miért a szegény országot zsigerelik a mamutcégek?

Miért nem onnan vesznek el, ahonnan sok van? Miért nem ott kerül sokba ez a telefon, ahol egy fő 4-5 telefont meg tudna engedni magának?.... ....Azért, mert bejön a pszichológia: amit nem tehetek meg, arra vágyom és meg akarom szerezni, és mindent megadnék érte hogy meglegyen és így tesznek zsebre? Akinek meg nem fontos, nem fog érte egyet se lépni, mert nem érdekli?.....(ez csak egy megfogalmazódott gondolat) és akkor tovább következtetem: aki gazdag(abb), annak nem fontos, aki szegény, annak fontos az "alma" azaz az életérzés hogy jé én sem vagyok csóró, mert itt ez a telefon, bár nem tudom feltölteni a telefont... Mint kb az, aki a zsírúj bmw-jével elment a benzinkúthoz és (hallottam!) 2ezerért tankolt mert nem volt pénze és még be is vallotta a kutasnak! Ez a következtetés jó?.... Mit tehetünk (a fujjolás helyett!)? Szolgáltatók?



2015. nov. 15. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
senki nem kényszerít arra, hogy 200ezres telefont vegyél
2015. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Persze, persze, külföldön minden ingyen van.
2015. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy szuper telefont vettem 28 ezer forintért, eredeti ára 80 ezer, de az előfizetési csomagom miatt nekem 28. De van olyan csomag is, amivel 1 forintért megvehető.

Szóval itthon is nagyon jó telefonokat lehet venni olcsón.

Egyébként nem iPhone, és nem is vágyom rá. Nekem meg van a jól bevált márkám és mindig arra cserélem le a régebbi telefonomat.

Egyébként a leírásodból pont az jön le, hogy neked igenis státusz szimbólum az iPhone, hiszen ennyire rá vagy kattanva, hogy nálunk miért nem osztogatják olcsóbban.

Engem nem érdekel. Nem is nézem, hogy kinek milyen telefonja van. Én is vehetnék iPhone-t, anyagilag nem gond, de én pont nem azt szeretem. Na meg nem adok feleslegesen semmiért sem pénzt, hiába van. Nekem egy 80 ezres telefon 28-ért tök jó üzlet.

2015. nov. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Kedves, felháborodott, bojkottálni kívánó barátom, elárulom én neked miért van ez.


Mert a magyar ember(és itt a tizenéves kategóriára gondolok, akiknél ez státusszimbólumként szolgál) kiharcolja a szüleitől, azok pedig megveszik neki..

Ne legyél már olyan hűde nagy arc, és nyomd rá a bélyeget az egész országra, azért, mert pár tizenéves taknyos orrú anyuci/apuci kicsi fénye megkapja, és ezzel menőznek!

Meg amúgy miért ne?

Ha megveszik 300.000 ft-ért, akkor miért akarná az apple 120.000 ft-ért adni a készülékeit?

Ha te eltudnád adni a szarodat pottyantásonként 200.000 ft-ért, nem élnél a lehetőséggel? Nem a fenéket nem...

Pénzről szól a világ, a pénz a lelke mindennek, amíg lesz kereslet-kínálat és piac, addig mindig is a pénz fogja uralni az embert. (általánosságban)

2015. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy kérdező. Látszik hogy soha nem éltél külföldön, csak hallottad ezeket a mesés sztorikat hogy ott mindent ingyen osztogatnak.
2015. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én pedig azt árulnám még el a többiek kiegészítése képpen drága kérdező, hogy AKÁRMI onnantól különleges, onnantól lehet státuszszimbólumként kezelni bizonyos körökben, hogy az ember foglalkozik vele. ezt te le is írtad a második bekezdésben, hogy külföldön senki nem csinál belőle ügyet.


na, és te most épp mit csinálsz? sírsz, hogy dehát itt árulni se kéne, mert átlag magyar nem tudja megvenni, ezzel azt sugallod, hogy aki ilyet vesz, az átlag feletti, tehát nyugodt szívvel nevezheti státuszszimbólumnak a telefonját, hisz valaki átlagon felülinek tekinti anyagi szempontból.


meg "hallottad", ahogy a bmw-s tankol a kútnál 2ezerért :D miért mások dolgai után hallgatózol?



ha nem reagálnád túl az ilyen dolgokat, és a saját dolgoddal törődnél, teszem azt, ahogy az első is írja, te nem veszel drága telefont, és leszarnád, más mire költi a pénzét, és megengedheti-e azt magának(meg a hozzád hasonlóak is így tennének), akkor nem lenne státuszszimbólum semmi, hisz senki nem csinálna ebből ügyet.

2015. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azta... te sem igazán hallottál még a kapitalizmusról, ugye? :D

Azért maradjunk annyiban, hogy az ájfón nem alapjog, nem jár senkinek. Nincs rá pénzed? A te bajod.

A "külföld" meg nem egységes fogalom. Igen, van, ahol mindenki ilyen telefonnal mászkál. Megtehetik, mert helyben gyártják, nincs szállítási költség, vám, kisebb az áfa, stb. A szolgáltató ugyanúgy fizet a készülékért. Csak ha az előfizetésért annyit kipengetnek az emberek, hogy az bőven fedezi azt is, akkor adják olcsón. Itt is lehetne, de te lennél a legjobban felháborodva, ha havi 40-50 ezer lenne az előfizetői díjad. A kis 4-5 ezres havidíjjal nem éri meg és kész, ez nem szeretetszolgálat, a profit számít - tetszik vagy sem.

Arról sem kifejezetten a gyártó és a szolgáltató cégek tehetnek, hogy itt szar az adórendszer, az átlagos életszínvonal alacsony, az átlagbérek jóval alacsonyabbak, mint máshol... Így is megveszik? Meg. Ha emiatt nem eszik, az már az agymosott birka szuverén problémája.

2015. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

"pár euróért megkapja az előfizető és használja, törleszti (normál előfizetésben)"


Ez Magyarországon is létezik...

2015. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

"a magyar átlag dolgozó egyet sem tudna a fizetéséből! "


ebbol csak annyi kovetlezik hogy a magyar atlagdolgozonak nem JAR ájfón.


Amugy meg kulfoldon is annyiba kerul mint Magyarorszagon, nem ertem miert kellene neked olcsobban adni valamit mert te csoro vagy.

2015. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!