Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért státuszszimbólum Magyaro...

Miért státuszszimbólum Magyarországon az autó?

Figyelt kérdés

Nem csak a gazdagok, de mostanában már egyre inkább a szegények is státuszszimbólumként tekintenek az autóra. Nem is az a gázos szerintem, aki gazdag, sikeres, elért valamit és Audi/BMW/Mercedes hármas közül jár valamelyikkel. (Bűnözők más téma) Hanem aki megveszi ezeknek a prémiummodelleknek a leginkább leélt, leharcolt, legszakadtabb, legolcsóbb példányait a piacról hitelre, aztán megy a nagy rongyrázás hogy ő mekkora király. Ez kb. 2 hétig tart, aztán fikázza az autót, hogy őt a BMW csak lehúzza, milyen drága az alkatrész stb... Ez a márkának is gáz, mert ilyen tapasztalatokat terjesztenek róla, hogy az autója megbízhatatlan, holott ezeknél az autóknál gyakori a totálkárból összetákolt, hibajelzőket kikötött autók.


Másik véglet a szegények. Hiába mondtam szegényebb ismerősömnek is, ismerve a körülményeit hogy vegyen pl. Suzukit, még ha elromlik, akkor is meg tudja javíttatni. Nem, ő nem vesz Suzukit, az ciki, ő neki VW kell. Ennek 2 éve, a Polo azóta nem volt olajcserén (drága az olaj), leáll a motor fékezésnél ha már bemelegedett(ki tudja mi a baja, bele se merek gondolni), és persze 5 litereket tankol, de VW-vel jár a faluba, mindenki láthatja, hogy jól megy neki. Ugyancsak érdekes a németből behozott régi autók listája: BMW 316i(nem megy, cserébe eszik), pápaszemes Merci(rohad mindenhol). Szokásos régi prémiummodellek.


Mielőtt nekem esnek, nekünk is van Skoda Superb, és Suzuki Swift is, tudjuk mi a különbség. Ha sikeres leszek, én is BMW-t vagy Audit szeretnék, 60 éves koromra pedig egy Mercedes-t :D


2013. máj. 27. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Megnyugtatlak,nem csak Magyarországon státússzibólum az autó.Ez a világon mindenhol az.
2013. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az emberek buták és többet akarnak mutatni mint amik. A nyugatról behozott autók döntő többsége leharcolt szemét, olvastam is egy statisztikát, a 12+ éves BMW vezetett, ebből jön be a legtöbb.


Van is a témában egy nagyon jó több részes cikk, érdemes elolvasni: [link]

[link]

[link]

2013. máj. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ismerem az említett cikkeket, klasszikusok. Engem csak a miértje érdekel, hogy miért kell villogni és többet mutatni az embereknek? Hogy megegye az irigység az szomszédot? Vagy miért?
2013. máj. 27. 15:13
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Mert az emberek buták (legalábbis a többség).

Amikor pár éve vettem egy 13 éves Suzukit, egy darabig minden ismerősöm fanyalgott, hogy pfuj, hogy van gusztusom egy ilyen tragaccsal járni. Aztán eltelt pár év, és mind irigykednek, amikor pedig "menőbb" kocsijaik vannak. Csak éppen úgy jártak velük, mint a te VW-s ismerősöd.

Az okos ember tudja, hogy mikor kell a mások véleménye szerint a józan észre hallgatni.

2013. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*Akarom mondani: az okos ember tudja, mikor kell a mások véleménye helyett a józan észre hallgatni.
2013. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

mert az emberben benne van az h nagyobb akar lenni mint aki. meg akarja mutatni a nagyvilágnak ő mekkora raj. a többi ember meg majd kibeszéli és terjeszti a pletykákat h biztos jól megy neki ha ilyennel jár, neki meg dagad a melle a büszkeségtől, miközben lehet h kenyérre alig futja.


kicsit lehet elvég a témától de a saját példámat hoznám fel. ezer pár fős faluban élek, a családom egészen jómódúnak mondható, nem okoztak a számlák soha gondot és a boltban sem néztem az árakat soha, de mégis egy 20 éves japán rozsdás vassal jártunk. a házat mikor leszigeteltük direkt nem kőporoztattuk be 2 évig h ne legyenek feljelentések h miből. (mert ez igy van sajna)

18 lettem és elkaptam a japó vasat. 3 év alatt a méhtelepig hajtottam szegényt. ezután 2 hónapig nem volt itthon kocsi. mindenki röhögött rajtunk h nincsen le is néztek miatta sok olyan aki emberileg annyit nem ér h ráköszönni is szégyen, és mikor már kellett a autó (4 hónapja) elmentem és vettem a majdnem veterán vacak helyére egy 5 éves Audi S8-at. addig sokan nem is köszöntek a faluban, meg leszarták h ki vagyok, de azóta ha megyek akkor az utolsó alkesz senkitől a boltosig sokan előre köszönnek. ezen mindig röhögök ha megyek az úton xD.

nah szóval ez az az érzés amit sokan meg akarnak szerezni maguknak, hogy látszólag tiszteljék őt mert az 1000x jobb mintha leszarnák, csak addig nem jutott el egyknk sem az esze h ezt nem ilyen úton kéne kijárni. :) mutatnak de éhen halnak Pfff


szomszéd mikor meglátta kocsiban "véletlen" a 540 ezres szervizszámlát másnap már mindenki tudta h több mint 1 millát hagytam ott a szerelőnél xD. így terjednek a pletykák. ha vesz vki egy olyan gépet amit alig bír fenntartani akk elindul a pletyka, mindenki hozzátesz egy kicsit és a végére már egy kész mese az egész. akiről terjesztik meg veri magát mert elérte h többe nézzék mint aki :S

2013. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre nem tudom a választ sajnos konkrétan, de egy saját példán keresztül azért ez is árnyalható.


Átlagos, vagy régi időkben inkább középréteg-bélinek mondható családból származom. Most nem megy túl jól, régen sem dőzsöltünk, de sokkal jobb volt. Nekem megszállott Porsche-mániám van. És nem azért, hogy vagizzak vele, hanem azért, mert az tetszik, annyira jó kifinomult műszaki megoldások, klasszikus formák igazi kis "műalkotások" azok a kocsik. (A régebbi és SPORT autókról beszélek, nem SUV vagy limó)

Én is azt vettem, mert az tetszett. Sajnos sokan hittek sznobnak, felvágósnak, meg is hagytam őket abban a hitben, hiszen végtére is senkinek nem tartozom beszámolóval, hogy miért vettem ilyen vagy olyan autót.

Nekem is sokszor volt, hogy meghaladta a lehetőségeimet a fenntartása, de ekkor én inkább átcsoportosítottam. Tehát nekem a kocsi a téli síelésem, a nyári tengerpartozásom, a cigim, a piám és minden egyéb drága luxuskiadás helyettesítője. Tehát élek úgy, mint egy átlagember, kevesebbet költök sok olyanra, amire még átlagszinten is sok megy el a többeknek és ilyen autót tartok. Inkább áldozatkészség és hobbista megszállottság ez, mit "státusszimbólum"-hajhászás. Sőt, egy használt Porsche meglepő árban van ahhoz képest, amit sokan gondolnak.

És nálam a sikeresség kontra anyagiak úgy alakultak, hogy amíg keveset tudtam rászánni: 924, amikor sokat, akkor régi 911. Nyilván, ha nagyon megszaladna, akkor egy 911 Turbo S vagy egy Carrera 4 S lenne. De csakis a márkából :))

2013. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Aladárkiss válasza:
100%
Engem nem érdekel, ki mit mond rólam vagy az autómról. Én megtehetném, hogy prémium kategóriás kocsiba üljek, de nem teszem. Ugyan oda elvisz ahova a luxus prémium. Ne én legyek az autóért hanem a kocsi legyen értem. Annak nincs értelme amit a szomszéd is csinál kiáll lemossa vissza áll a garázsba vele és havonta egyszer kimegy vele, hogy megmutassa milyen menő. A másik meg velem egykorú fiatal gyerekek, megállnak a felsőbb kategóriás kocsival a kúton mellettem és kemény 2 ezer forintért tankolnak akkor kicsit elmosolyodom. Ez a menő aki még megtankolni sem bírja a verdáját ? Tény megnézek egy szép autót, de ennyi.
2013. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok. Én ma a kút előtt pirosnál megálltam és egy helyivagánycsávó a 730d (e65) bömbivel feszelgett előttem. ordító zene, nagy gázfröccsökkel próbálta rábírni a lámpát h zöldre váltson, aztán nyikorogva behasított a kútra én meg utána. kértem a kutast hogy töltse tele és közben bementem italt választani. mire megvolt a 2 teám addigra a bömbis gyerek ki is fizette a 7 ezres tankolást. gndolom ennyi kellett hogy hazaérjen. :)
2013. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
valaki elárulná mi a probléma a Suzukival mint autóval? nekünk 15 éve csak Suzukink van. Kezdtük egyes Swift-tel, 5 év múlva Ignis, 5év múlva kettes Swift. Soha egyik sem állt le, nem kellett javíttatni. Szóval a kérdésem él: Mi is a valódi probléma?
2013. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!