Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » (Mobil, okos) Telefon kábeltör...

(Mobil, okos) Telefon kábeltörés elkerülése ellen tudnátok ötletelni?

Figyelt kérdés
Erdőbe járok, power bankot használok a telómhoz(micro USB ill. USB fej), ennek viszont kábelét nem tudom úgy csomagolni a zsebembe, vagy túratáskámba, hogy az ne törjön meg. Eddig minden egyes nagyobb túrámnál kinyírtam egy kábelt. Van esetleg ebből jobb minőségű, vagy esetleg valami megoldás, hogy ez ne forduljon elő? Már próbáltam röviddel, hosszabbal, kör alakba feltekerni, mind hiába.

2015. dec. 11. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Pedig ehhez elegendő az IQ, nem kell speciális felszerelés, legfeljebb tágas táska.
2015. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valami nem stimmel. Minek a folyamatos energia-támogatás? Meghalt az akksid?

Külön övtáska, vagy hasonló.

2015. dec. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen azt nem írtam, hogy valóban nagy túrákról beszélek(igaz ez relatív) és futtatok GPS-t, ill. túra appokat. Bár arra sem számítottam, hogy az embert alapból degeneráltnak nézik, és nem a kérdésem fő lényegére koncentrálnak, igaz ez minősíti őket is, még jó hogy vállalta nickjét... köszönöm zoligyerek!


A 2. válaszadónak:

Külön övtáska kicsi. Aksim (1650mAh) ~4 órára elegendő csak, a folyamatos GPS-, ill útvonalak, statok (fontos az átlagsebességem is) nézegetése mellett, ez nagyon kevés. Ha vennék még 1-2 aksit, vagy nagyobbat, az sem jó, mert akkor egy útban /fájlban, ha úgy tetszik/nem tudnám menteni a teljes megtett utat.

2015. dec. 12. 12:25
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként ez lehet megoldás:

[link]

2015. dec. 12. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen.

De adok én egy tippet, amivel forradalmasíthatod a túráidat, ha ilyen létfontosságú a folyamatos rögzítés :) Pár ezerért vegyél egy használt bluetooth gps vevőt, legalább sirf 3 legyen, vagy akár mtk csipes (a sirf 2 erdőben halódik)

A megoldásnak csak előnyei vannak. Tipustól függően egy pl. Nokia bl5c akkuval elmegy 8-10-15 órát és folyamatosan küldi a gps mondatokat. Rengeteg villanyt megtakarít a telefon számára és a bt vevőt mindig a legjobb helyre teheted, akár a sapkádra tűzheted.

2015. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Barátom...köszönöm a tippedet (bár nem vagyok benne biztos, hogy te valóban segíteni szeretnél), de kérlek a kérdésre válaszolj, és akkor hasznosnak is vélhetem. Nem fogom most azt is részletezni miért nem megfelelő az általad említett más megoldás, mert nem ide tartozik. Pedig még csak magas IQ sem kell hozzá,hogy az ember rájöjjön magától:) .

Már sajnálom, hogy részleteztem, miért kell az erősebb/más adatkábel....

2015. dec. 13. 08:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Oké, kár volt ennyit gépelnem, vedd úgy, hogy csak az első válaszom létezik.

Pedig érdekes kérdés, hogy miért nem jó a bt vevő számodra, ami rengeteg kirándulónak tökéletes.

2015. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!