Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy megvegyem magamnak az IPhone 6-ot?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. És már úgy gondolom új telefon kéne nekem. És mar ossze is gyujtottem a penzt. Nem vagyok rossz tanulo, igen sokat segitek a szuleimnek. Nem hinnem hogy valami problemajuk lenne az Apple termékkel hisz nekik is Iphone-juk van es eszrevehetoleg szeretik. Azert is szeretnek uj mobilt vasarolni mert mot csak egy IPad minim van. :( kerlek ne olyanokat mondjatok, hogy "en sem vennem a 15 eves lanyomnak" vagy "akkoris ha osszegyult neki a penze en nem engednem meg"-et hanem valami olyasmit amivel tenyleg ravehetnem oket. Elore is koszonom a valaszokat.


15/L


2015. dec. 27. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmész a boltba megveszed, kp-val kifizeted. Utána már nem fogják gondolom elkobozni vagy megverni érte.
2015. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Hát, ha jól tudom, lassan egy használt kocsi áráért adják az okostelefonokat, főleg, ha IPhone, ezért nem szeretnék, ha 15 évesen ilyen drága (és amúgy teljesen felesleges) holmival mászkálj. Bármikor kivehetik a táskádból a suliban, kikaphatják a kezedből az utcán, stb.

Plusz gondolom a pénzt nagyrészt tőlük meg a rokonoktól gyűjtötted össze, és nem szeretnék, hogy az egészet elcseszd egy drága holmira, ami csak arra jó, hogy menőzzetek vele egymás előtt a suliban.

S ha jól sejtem, azon kívül, hogy begyűjtötted a pénzt, és most IPhone-t szeretnél, nem nagyon tudod a többi ezzel járó dolgot elintézni. Pl. megrendelni, előfizetni, mobilnetet venni, megőrizni a papírokat, stb., a szüleidnek meg nincs kedvük azért rohangálni, hogy neked iPhoneod legyen.

De gondolom megindokolták, amikor azt mondták, hogy nem. Lehet, hogy csak szimplán azt szeretnék, ha más értéket is látnál az életben, nem csak az érdekelne 15 évesen, hogy most CSAK egy iPaded van, és kell a legújabb iPhone.

2015. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az elozo valaszironak valaszolnam. NEM menozni akarnek vele. Nem vagyok az a tipusu lany. Nem vagyok olyan kicsi hogy nem tudnam megrendelni elofizetni vagy papirokat megorizni. Lassan betoltom a 16ot szerintem megtudom oldani ezeket :) nem egyaltalan nem adtak bele semmi penzt. En dolgozok nem ugy mint a tobbi hogy ott kereget az emberektol penzt. :) es igen a legujabbat vennem meg hisz senki sem akarna a legregebbit megvenni nem? Az Ipadem meg mar tonkrement ;) es nem ilyen valaszt kertem, de azert koszi :)
2015. dec. 28. 01:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az ipad tönkre ment , akkor ez is tönkre megy hamar. Meg nem ilyen választ kértél. Írd le milyen választ kérsz és akkor úgy válaszolnak az emberek. Csak hogy a kedvedbe járjunk. Az meg ha nem akarják a szüleid, biztos oka van. Ők ismernek téged, nyilván jobban mint mi. A multkor beszéltem egy 20 év körüli fiatal emberrl a buszon. Látom hogy Sony-ja van. Mondom neki hogy hogy nem iPhone? Azt mondja , 15 éves koromba én is nagyon azt akartam, De már nem , mert az csak a 15 éves nyafkáknak , meg a páváknak van. Azzal tudnak menőzni.
2015. dec. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jajj utolsó hagyjuk már ezt...csak a 15 éves nyafkáknak kell...minek általánosítassz?


amúgy kérdező szerintem is elég rossz ez a hozzáállás, hogy "nem ilyen válaszokat kértél".


ha egyszer ez az igazság, akkor nem fogok én sem olyan választ adni, hogy szard le anyádékat, te pénzed...vedd meg anélkül, hogy tudnának róla.


nekem is i6-om van, én is megdolgoztam érte, szeretem, meg minden, előtte 5S-em volt, csupán amiatt cseréltem le, mert annak már kicsit gyengélkedett az akksija, és térerő gondok is voltak vele. ha nem lett volna baja, hülye lettem volna kiadni 180ezret egy 6-ért, de megtettem. nekem is mehetett volna valami másra ez a pénz, szóval én is meggondolnám, hogy ér-e ennyit...hisz az 5S is tökéletesen használható, és jóval olcsóbb, persze ha nem újban gondolkozunk, mert akkor nincs olyan óriási különbség.

2015. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én segítenék neked, de nem ismerem a szüleidet, nem tudom, hogy milyen érvek hatnak rájuk. Egyébként miért nem jó neked egy olcsóbb telefon? Ezt csak kíváncsiságból kérdem, nem beleszólni akarok a dolgaidba.
2015. dec. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!