Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lopott telefon helyét felderít...

Lopott telefon helyét felderít a rendőrség vagy csak letiltatják és kész?

Figyelt kérdés

Ha bejelentem a rendőrségen a telóm ellopását akkor annak a helyét fel is derítik vagy csak letiltatják a hálózatról és kész? Konkrét tapasztalatokat szívesen meghallgatok akik hasonló cipőben jártak.


A telót előfizetéses csomagban vettem részletre a Vodától és még fizetem a havi törlesztőket. A telóra van készülékbiztosítás a vodánál ami szerint ha bejelentem, hogy ellopták akkor 20 ezer HUF befizetése mellett kapok egy másik új telót (Galaxy Note 4-et szintén).



2015. dec. 31. 01:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, kiküldik a kommandósokat.
2015. dec. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem derítik fel a telfon helyét csak beregisztrálják az IMEI számot a rendszerbe mint lopott késüzlék és ha pl igazoltatnak házkutatnak stb és ellenőrzik a telefonokat lehet pont náluk... kb ennyi az esély.
2015. dec. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lopott telefont csak akkor keresnek ha az orban csaladhoz tartozol, de akkor még tobbszáz dns vizsgálatot is elvegeznek :( máskulonben a Rendörseg nem foglalkozik az ilyennel :(
2015. dec. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor az IMEI szám alapján sem ad ki adatokat a szolgáltató a telefon legutóbbi használatáról? Pl, hogy milyen kártyával használták és hol? Mármegbocsássatok de akkor ez egy marha nagy pénzforrási lehetőség. Ugyanis ha veszel részltre egy telót, kifüggetleníted factory unlock kóddal ami kb 4 ezer forint a neten és eladod mint független telót majd bejelented, hogy ellopták és kapsz másikat a szolgáltatódtól készülékbiztosításod miatt akkor mi a helyzet? Az egy dolog, hogy akivel bizniszeltél az ráfázik mert letiltják az összes mobil hálózatról, de értitek. Ha a rendőrség nem keresi meg akkor nincs rizikó mert ő sem tudja, hogy hol laksz meg ki vagy. Hálózatfüggetlen telókra nem szoktak letiltás elleni szerződést, adásvételit kötni.
2015. dec. 31. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!