Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Apple szerintetek is egy...

Az Apple szerintetek is egy rivalizáló cég?

Figyelt kérdés

Ha híreken nézek az Apple-ről, csak azt látom hogy már megint beperelték, megint beperelt valakit... Most például a Samsungot perelte be és Oroszországgal is volt valami problémája az adóval. Ha más cégeknék nézek híreket, akkor elsőre azt dobta ki hogy Samsung processzor kerül a lenovo laptopokba (Ha jól emlékszem). Szóval én úgy látom hogy más cégek úgymond szimbiózisban élnek egymással. Meg én igazán nem értem az IPhone-t. Most van egy Samsung galaxy s6 telefonom 150 000 Ft és én úgy gondolom hogy megérte. Ha IPhone-t nézek akkor 200 000 Ft-tól kezdődik és csak annyi hogy elvileg jobb az operációs rendszere és érzékeli hogy milyen erősen nyomod le a képernyőt. A samsung ezzel szemben veteték nélküli töltés, SUPER AMOLED QHD kijelző (ami egyszerűen lenyűgöző), 16 MP kamera (+ követett afk, stabilizátor, 1/8 lassítás...), végtelenúl szép hangminőség, Infra port és még sorolhatám

Szóval szerintetek is az IPhone egy felkapott telefon ami nem éri meg a pénzét vagy jobb mint a többi telefon?



2016. jan. 2. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden nézőpont kérdése. Valószínű hogy akinek iPhone van és szereti neki jobb telefon és megérte a pénzét ( hiszen az van neki )

Ne érts félre nem kötekedni akarok, de felesleges ilyen dolgokon rágódni. Nekem Samsung van mert olcsóbb volt és szerintem jobban megérte az árát, tehát nekem ez a jó. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja :)

2016. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

tényleg kár ilyeneken rágódni, ha neked a galaxy6 jött be, akkor azt használod oszt kész. neked kell vele elégedettnek lenni, nem a szomszédnak :)

régebben mindig samsungom volt és úgy voltam vele, az ájfón túl drága, csak rajoskodnak vele stb. Aztán 3-4 éve vettem egy ájfon4-et, két hétig ingert éreztem h földhöz vagdossam, mert minden másképp működött, mint amit megszoktam. aztán ráéreztem és most más telefonoktól kapok hülyét :) de határozottan jó telefon az ájfon, bár tény hogy "picit" tényleg túl van árazva.most cseréltem 6-ra, imádom ahogy villámgyorsan meg tudok rajta csinálni bármit, úgy működik, ahogy akarom, teljesen elégedett vagyok vele.

bár azt még mindig utálom, hogy van amihez még mindig muszáj iTunes-t használni.

de akkor is azt mondom, nem a márka a lényeg, hanem a teljesítmény

2016. jan. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Iphone tényleg tul árazott telefon nem is kicsit .de mindenki magának veszi telefont nem másnak ,neked s6 tetszik ,másnak más.nekem még az s6 is drága pedig jó telefon tetszik is .
2016. jan. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen perek normálisak a piacvezetők közöt. A piacvezetők a Samsung és az Apple. Leginkább ez a kettő pereli körbe egymást. Néha belép valami nyerészkedő kis cég, ami abból él hogy apró hülyeségeket szabadalmaztat vagy szabadalmakat vesz, és nem kezd vele semmit, csak várja, kit perelhet.


A telefonok pedig jók és közel sem annyira túlárazottak, mint amilyennek sokan beállítják. Borzasztó tartósak, nem lassulnak be és nagyon jól tartják az értéküket. Sokáig él rájuk a hivatalos terméktámogatás. Az iPhone 4S és iPad 2 már elmúlt 4 éves és a mai napig jön rájuk a legfrissebb iOS. Az droidos cuccok igen nagy része fele ennyi idő után sem kap hivatalos frissítést. Az iPhone oda van árazva, ahová való, csak az ésszel oldja meg azt, amit az androidis zászlóshajók erőből.

2016. jan. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Huh az iPad 2-t ne nagyon soroljuk ide. A 9es iOS óta szinte használhatatlanul lassú.
2016. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom ellenkezik ezzel (most is arról írok).
2016. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A híroldalak az Apple-ről minden kis flinc-flancot leközölnek. Elvégre az egyike a piac nagy részét uraló cégeknek. Ha böfög valamit az Apple, akkor azt rövid úton le is hozzák a hírportálok.

A samuval oda-vissza pereskednek már évek óta. Az egyik 19 a másik egy híján 20. Ennyi.


Amúgy tudod mit jelent az, hogy rivalizál?? Az összes cég rivalizál a konkurenciával. Erről szól a kapitalizmus.

2016. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Nincs ebben semmi különös, a szabadalmi verseny már-már szánalmasan felerősödött, sajnos ezzel nincs mit tenni, mindenki védi, amit rettenetesen sok pénzért kitalált/felvásárolt.


A Samsung vs. Apple "háborúban" persze az a pikantéria, hogy az Apple legsikeresebb termékébe a Samgung gyártja a processzorokat. Tehát vehetjük úgy is, hogy időnként szabadalmi perekkel próbál árkedvezményt kapni :-)

2016. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az összes cég rivalizál a másikkal. Egyszer láttam arról egy ábrát, ahol körben a nagy tech cégek fel voltak sorolva és be voltak nyilazva hogy éppen kik pereskednek egymással. Egy akkora kesze-kuszaság volt az egész, hogy ember legyen a talpán aki abból kihámoz valamit.


Csak a "méretek" és az összegek változnak. A kisebb cégek rivalizálása nem kerül bele a fősodratú médiába mert úgy őszintén: mégis ki a fenét érdekel, hogy a Mitutoyo beperelte a Seiko-Epsont szabadalomlopás miatt, aztán kellet pár százezer dollárt fizetnie? Ha beírod akármelyik hírportálra azt hogy "szabadalmi per" akkor a következő kulcsszavak bukkannak fel: apple, google, android, facebook, samsung, microsoft. Mégpedig azért, mert ők úgymond a "nagyfiúk" ezen a játszótéren. Annó az autóknál kb. ugyanez játszódott le. Volt egy időszak amikor ugyanígy a fegyvergyártók perelték egymást amiben hazánk is érintett volt.


Az hogy melyik cég termékei a jobbak vagy sem, arról nettó hülyeség vitát nyitni mert mindenki azt fogja isteníteni, ami éppen neki van.

2016. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz
2016. jan. 4. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!