Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha rendelek (ebay) telefont...

Ha rendelek (ebay) telefont kb.50000ft értékűt, a vámolás hogyan történik?

Figyelt kérdés
Valaki tudja ezt vagy aki már intézett ilyet , eltudná mondani. Hogyan kell , mennyit kell fizetni? Mi az eljárása ennek a dolognak? Ez az 50000 a kifizetett érték.

2016. jan. 4. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Rá szokták írni a csomagra hogy ajándék, akkor nincs vám.
2016. jan. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De engem pontosan az érdekel , hogy ha fizetni KELL! akkor hogy van ez?
2016. jan. 4. 07:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy küldik. Ha postán, akkor a postától kapsz egy pár papírt a vámoláshoz, hogy töltsd ki. ÉRtelemszerűen megcsináod, visszaküldöd, kapsz egy vámhatározatot és az ott szerepelő bankszámlaszámra elutalod a megfelelő összeget. Futárszolgálatnál is ugyanez van lényegében.
2016. jan. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1es, az a trükk már évek óta nem működik, pláne nagyobb értékeknél...
2016. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem karácsony előtt hozták meg a tabletet Kínából. hiába írták rá, hogy 15 dollár, meg tablet akkumulátor. Simán kérték az eredeti átutalásról a bizonylatot, meg egyéb adatot, hogy pontosan milyen elektronikus eszközt vettem. Valószínű valahogyan átvilágítják! Azt is kérték, hogy az átutalt összegből mennyi volt a szállítási költség. Nekem az árura 27% ÁFA-t tettek, meg kb. 3000 Ft. vámkezelési költséget. Vám nem kellett rá csak 150 eurón felüli összegnél van vám.
2016. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi

Akkor az értékét a számla alapján állapították meg? De gondolom ezt ők küldik ki nekem. Ha nem jön tőlük semmi akkor nincs tenni valóm?

2016. jan. 4. 14:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, nekem a bankátutalás alapján állapították meg (aliexpress), de ha paypal, akkor szerintem az ottani bizonylat is jó lehet. Azt nem tudom. Ha nem futár, hanem posta, akkor levélben küldik meg a vámkezelési adatlapot. Egy ismerősömnek így volt. Nekem DHL futárszolgálat hozta és intézte. E-mail-on keresztül rendeztük ezt az ügyet. Kiszállításkor meg ki kellett fizetnem a +ÁFA-t és a kezelési költséget.
2016. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. jan. 4. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!