Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igaz az, hogy az érintőképerny...

Igaz az, hogy az érintőképernyős telefonok sokkal hamarabb szét mennek mint egy másik fajta?

Figyelt kérdés

elég sokat mondják de nem tudom ,hogy tényleg igaz-e.

választ lécci


2010. márc. 25. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
igen egyrészt mert érintős másrészt mert mivel érintős, többet használják őket mert "érdekesebb" és 3, ez a kérdés már vagy 100x szerepel az adatbázisban
2010. márc. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen valószinű,mert törékenyebb,főleg hamarabb csesződik el a képernyő és az drágább mint maga a telelfon mármint a megcsináltatása:) Nekem mondjuk az van,egyenlőre mükődik de kitugya meddig ez az első ilyen telom
2010. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem az érintőképernyő,vagy nem érintőképernyő számít.

ahogy kb minden technikai eszközt, ma már a telefonokat is csak pár évre gyártják. direkt nem használnak tartós anyagokat,hogy 2-3 éven belül cseréld le a telefonod. az érintőképernyő tényszerüen egy kényes pontja a telefonnak,hiszen egy nagyobb felület,ami karcolástól is akár már tönkre tud menni (míg a sima "billenytűs" telefonoknál ez ugye nincs meg).

vigyázni kell rá,aztán kész,magától a 2-3 év alatt nem esik szét egy telefon sem.

nekem több,mint 1 éve van érintőképernyős mobilom,és nincs vele semmi bajom. (eltekintve attól,ami a nem rendeltetés szerű használatból fakadt)

2010. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt sem értem hogy minek rövid időre gyártanak egy telefont, mikor csak egy hülye vesz ugyanattól a gyártól telefont ami tök hamar tönkrement
2010. márc. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Éppen azért, hogy vegyél egy másikat. De ez minden márkánál így van. Nekik az nem nyereség hogy egyszer fizetsz nekik 30.000 Ft-ot és 10 évig vígan telefonozol azzal amit akkoriban vettél. Menjen tönkre 2 év alatt, és vegyél náluk ismét 30.000-ért. 10 év alatt csak te hagysz ott nekik 90.000 Ft-ot. Ez csak egy szimpla példa volt.
2010. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
tudom de épp ezt mondom h ki az a hülye akinek hamar szétmegy mondjuk egy lg és vesz még lg-t? nekem 6 éves a motorola-m és még vígan elvan, nem úgy mint az 1 éves sonym ami 6x volt szervízben persze még mindig rossz... nos megfogadtam h sonyt nem veszek
2010. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De én meg azt mondom, hogy tökmindegy, mert ha Nokiát veszel az sem fogja 2-3 évnél tovább húzni:-) Szóval mostmár minden márka erre megy, a gyorsan elromló telókra. Ergo azt veszel amit akarsz, de semmivel nem lesz jobb mint egy másik.
2010. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nokia még úgy egész tartósat csinál,bár a sony ericsson többet tud és többet lehet trükközni vele (moddolni stb) nem bírnak 1 évet,de mégis mindenki azt veszi


az érintőképernyős hibalehetősége nagyobb,de jobban vigyázol rá mint egy másik egyszerűbb telóra (gondolom én)

2010. márc. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért megjegyzem nekem van 99-ben gyártott Compaq érintőképernyős PDA-m, nem keveset volt használva, le is volt ejtve sokszor, mégis ma is hibátlanul működik, pedig az még rezisztív érintőképernyő volt nem kapacitív, ami sérülékenyebb. Most kb. 1.5 éve gyűrök egy érintőképernyős HTC pda-telefont, jelenleg még semmi baja, és azt hallottam a 2002 körül gyártott érintőképernyős HTC-k sem mentek tönkre akiknek még olyan van. Szerintem ez nem azon dől el, hogy érintőképernyős-e, hanem a minőségen, természetesen a legolcsóbb Nokia nem érintőképernyős telefonokat lehet dobálni(ilyenem is van, ejtettem is le már sokszor magasról), bírják a strapát, de hát egy drágább telefonra eleve jobban vigyázunk, ezért földhöz nem vágom.
2010. márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
az igaz hogy direkt úgy gyártják manapság a telefonokat hogy rövid időn belül tönkre menjen. mivel az nekik nyereség jól is jön ha mi évente két évente le cseréljük és ahogy már a gyártók is egyre jobb technikai dolgokon gondolkodnak benne van a pakliban hogy egyre többen veszik és egyre több pénzt is kaszálnak vele
2010. márc. 26. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!