Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sokan azért vesznek drága...

Sokan azért vesznek drága telefont hogy haverok, ismerősök előtt menőbbek legyenek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 10:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Igen,és pokolian ciki,amikor valaki egy I6S-el arcoskodik a buszon.
2016. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ja.. Nekem is feltűnt, hogy amikor mondjuk egy PC hardverről van szó, olynakor mindenki szívja a fogát hogy milyen drága, nem éri meg, stb, de viszont ha telefonról akkor nem számít annyira az ára, mert az afféle "presztízs" eszköz. Sokan látják az illetőnél, ezáltal egyfajta menőséget kölcsönöz - legalábbis egyesek azt hiszik...
2016. jan. 14. 10:58
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Ők a tipikusan hülye emberek akik minden megvesznek mert drága. Lehet két ugyanolyan akármi ő nekik a drágább kell, mert szerintük attól jobb.
2016. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Igen, státusszimbólumnak hívják. Bizonyos márkák esetén különösen nagy méreteket ölt eme jelenség.

Megveszik, mert azzal azt akarják kommunikálni, hogy "nézd, én milyen f..sza vagyok, megengedhettem magamnak, hogy megvegyem".

Az, hogy gyakorlatilag sokuknak szükségük sincs rá, vagy az, hogy adott esetben amit megvesznek, feleannyit nem ér, mint amennyit kiadtak érte, számukra irreleváns.

2016. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
De mi azzal a baj ha valaki csak azért veszi meg?
2016. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én a telefon vásárlásnál tisztán a praktikumot nézem, de amit elvárok tőle, az mindig valami androidos csúcskategóriát kíván. Fő szempontom mindig is a minél szélesebb körű adatforgalom kompatibilitás, az erős grafikai hardver és a nagyon jó kameraképesség.

A jelen eredménye ennek egy LG G4.

Ahhoz, amit nekem egy telónak tudnia kell, egy Iphone csak kacsázni jó a Dunára.

De biztosan van olyan igénykör, amit jól kiszolgál és ha valakinek megéri az árat, hogy ezt a szolgáltatást sokkal megbízhatóbban és gyorsabban teljesítse, mint egy amúgy azonos szolgáltatású középkategóriás (és a gyenge hardver, rosszul optimalizált szoftver miatt esetleg akadozó) androidos teló, az teljesen jogosan veszi meg az almát.

De az tény, hogy legalábbis itt Mo.-on az Iphone vevőköre nagyon sok olyan embert tartalmaz, akinek röhögve elég lenne egy olcsóbb az elvárásaihoz, csak a hátlapi alma és annak a mutogatása az indíték.

Én azért nem redukálnám az Iphone teljes vevőkörét erre a halmazra.

2016. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

"De mi azzal a baj ha valaki csak azért veszi meg?"

Az, hogy nem ő veszi. Mert ez a réteg jelentős részében a tinik közül kerül ki, akik értelmetlen kiadásra sikítozzák a szüleiket.

2016. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
És azzal megint mi a baj? Nem te veszed meg nekik
2016. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

"És azzal megint mi a baj? Nem te veszed meg nekik"


1. Mert nem akarom célponttá tenni! [link]


2. Ha 2 hetente elveszti akkor 2 hetente vegyek újat? Meg persze érettségire egy Ferrarit a segge alá?

2016. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tulajdon képpen vegyék. Azért van az kitalálva. Aki olyan azt hiába próbálod lebeszélni róla. Azok az emberek meg majdnem emberek, abba a körbe mozognak hogy nekik muszály azt megvenni. Lenézik a másikat ha nem azt veszik. Divatcikk lett belőle.
2016. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!