Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sokan azért vesznek drága...

Sokan azért vesznek drága telefont hogy haverok, ismerősök előtt menőbbek legyenek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 10:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
9: de hisz te nem veszel. A megadott okok miatt. Azzal mi a baj ha más vesz a gyerekének vagy magának vagy akármi...
2016. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11.-nek.


Majd rájössz,amikor a gyereked az arcodba vágja,hogy csóró senki vagy és őt meg kicsúfolják a suliban,mert nincs ájfónja meg Nájkí érmeksze. :(

2016. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
73%

Csak Magyarországon nézik le az embert ha drága telefonja van, vagy pont hogy gondolják tőle menőnek.

Máshol pont lesz*rják hogy ki milyen készülékkel járkál. Legalább annyira idióta az aki leszól valakit a drága telefonja miatt mint az aki azért vesz meg egy drága telefont mert azt hiszi menő lesz tőle.

Békesség emberek.

2016. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

12: Nem Magyarországon élek, és itt pont megengedheti magának BÁRKI hogy akár havonta iPhone-t vegyen. És ahogy felettem írják: pont mindenki leszarja hogy a másiknak mi van vagy mi nincs.

Ez magyar betegség, és nem azokkal van a baj akik megveszik a gyermeküknek a telefont hanem veletek akik ázt nézitek hogy a másik mit és miért csinál...

2016. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ez tényleg főleg csak Magyarországon van, hogy ennyire nézik kinek milyen telefonja, autója satöbbije van. Tavaly megismertem egy thai lányt, aki többször is megkérdezte tőlem, hogy itt miért nézik annyira a márkákat, mert sokat dicsérték az iPhone-ját, de nevettek a Fila táskáján. Nem tudtam rá válaszolni.

Amúgy igen, nagyon sokan azért vesznek olyan telefont. Ismerek olyat, aki le sem tagadja, hogy csak menőzni kell. Meg persze vannak kivételek is.

2016. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én nem szóltam le senkit csak érdekelt, hogy pl. egy 14 évesnek minek 150 ezres telefon, mikor szinte biztos, hogy nem használja ki annak minden lényegesebb funkcióját. Amúgy engem egyáltalán nem zavar, mindenki arra kőlt amire akar, de ha attól érzi valaki menőnek magát, az már elég gáz szerintem. Legalábbis nem túl érett gondolkodásra vall.
2016. jan. 14. 18:41
 17/19 anonim ***** válasza:

Végigolvasva az jön le, amiről szól a politia..az ország lakóinak egy része jómódú, a többi a futottak még kategória.

Ebből következik, hogy a kőgazdag, esetleg a jobb módú megengedheti magának, hogy a hatéves gyereke is valami drága cuccban járjon, és drága telót vigyen az első osztályba is..


a futottak még pedig -ha mással nem is- egy dágább(hitelre vett) telefonnal próbálja jelezni, hogy nem is szegény...pedig az..


és akkor még szó nem esett a telefon műszaki paramétereiről, amiről akár gazdag, akár nem, lövése sincs a versenyzők zömének.


Tudomásul kellene vennünk, hogy mindenkinek egy élete van...ezt próbálja többé-kevésbé örömmel leélni...

...javaslom megfigyelni, mennyire lepusztultak vagyunk..és a "legolcsóbb" címkét keressük..


egyébként álkérdésről van szó.

2016. jan. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Wadmalac ***** válasza:
Csak azért, hogy érezzük, NEM csak magyarföldön szokás villogni az almás telefonnal, a kínai gyártmányú és világszerte forgalmazott Iphone tokok 99%-a a hátán kerek kivágással láthatóan hagyja az almát. Egy Apple által gyártott, illetve gyártói joggal felruházott tokgyártó esetén mondhatjuk, hogy ez Apple előírás marketing okokból, de a copyrightra nagy ívban xaró kínai ipar csak akkor produkál ilyet magától, ha a vevői igény megkívánja. És ezek szerint tömeges vevői elvárás a márkajel mutogatása.
2016. jan. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Másképp látom a kérdést. Sose szokott érdekelni, kinek milyen típusú tepsifülese van, -nem is értek annyira hozzá, hogy ránézésre beazonosítsam ezeket - de az kifejezettem bosszant, ha valakivel beszélgetek akár az utcán, akár vendéglátóként az otthonomban és a telefonját buherálja folyton. Nekem egy alap kategóriás régimódi, a multiban kártyástól megvett nem okos telefonom van. Volt tán 3000Ft, az is 2010-ben véve. Elveszett, visszahozták. Többször leesett, de mégsem tört ripityomra és még mindig bír egy hét készenlétet az akkuja... Egyszóval egy telefon, amin szükség esetén elérhetnek, vagy én elérhetek valakit, ha kell. Nem sűrűn használom, de akkor fontos, hogy ne fagyjon le, ne akadjon ki és az akku se pont a beszélgetés közepén hagyjon cserben.

Viszont van itthon három tablet, amit munkaeszközként vettem. Fejlesztek rajta, EBOOK-ot, doksikat olvasok a nagyon, hardvert vezérlek a középsővel és a kicsit szükség esetén zsebre vágom és diszkréten használom, ha menni kell valahova. Telefon funkció viszont egyikben sincs. Ismerőseimnek ezzel szemben sorra lefagynak a ketyeréi, tönkremegy a töltőkábel (mindegy, hogy szifon, vagy droidika, egyforma hitvány alapanyagokból van a töltője). De sorra törik össze a kijelzőket, szakad le az USB vagy a töltő beépített foglalata a panelről, stb. Egyszerűen a méreténél fogva szerencsétlen konstrukció az okostelefon szerintem. Ha túl kicsi a kijelző, nem lehet látni semmit rajta. Ha túl nagy, nem lehet biztonságosan kezelni. Kiesik a kézből, zsebből, táskából, ráülnek, miegymás. Viszont mégis örülök, ha minél több ember minél drágább (pontosabban minél erősebb hardverrel rendelkező, minél stabilabb) telefonokat vesz. Ugyanis alig várom, hogy az akkuk és a gyorsan változó divat miatt filléres használt cikk gyanánt megvásárolhassa a barkácsoló réteg ezeket a mai csúcskategos telefonokat. Remek lesz pl. CNC-be, 3D nyomtatóba, robotba, intelligens lakásba beépíteni. Mert egy ilyen cucc olcsóbb, mint megvenni egy ma divatos Raspberry-t és mégis ezerszer többet tud.... :)

2016. jan. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!