Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hülyének néznének, ha bemennék...

Hülyének néznének, ha bemennék egy mobiltelefon szervizbe, es azt kéném, hogy telepítsenek androidot a telefonomra?

Figyelt kérdés
Külföldről rendeltem a telefonom (lenovo vibe x2). Szerintem hamis android lehet rajta, mert alapból a menü félig magyar-angol-japán. Amikor megnézem a telefon adatait, kiírja, hogy android 4.4.2 de amikor kattintgatok rá akkor ugye fel kéne hozni a kitkat feliratot(asszem) de ez nem történik meg. Meg amikor rámegyek a system updatere (így írja a rendszerfrissítést) akkor kiírja, hogy "A beállítások alkalmazás sajnos leállt" és mindig ezt csinálja. Szóval valahogy lehet androidot rátenni? Esetleg ajánlanátok módszereket, helyeket, ahol megcsinálják? Előre is köszi a válaszokat.

2016. jan. 19. 01:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nomármost. Nincs olyan, hogy "hamis android". Gondolj bele, kinek lenne ebből haszna? Az Android egy nyílt rendszer, Bármelyik valamirevaló telefon ROMját le tudod szedni az internetről.


A verziószámos easter egg nem működik csomó ROMon, én egyszer pl sonyn próbáltam és nem sikerült.


Az updateos dolog kicsit aggasztóbb,arra nem tudok mit mondani. Ha hamis valami, akkor az a telefon, de nem hiszem hogy bárki is lenovo-t klónozna, nem elég nagy név az.

2016. jan. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig vannak lenovo hamisítványok. Szerintem a tied hamis. Bár ezt így elég nehéz neten keresztül biztosra mondani.
2016. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És esetleg valami megoldás van rá? Mert néha magától kattintgat a telefonom össze-vissza, mitnha valaki irányítaná(ha ez lehetséges) de lehet hogy csak buggol. Mindenesetre úgy láttam, hogy lollipopp kompatibilis, szóval ha egy szervízbe vinném ott valaki rá tudná tölteni? Ha már ugye a system update nem működik.
2016. jan. 19. 08:55
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha tényleg eredeti akkor nem hiszem, hogy bármi akadálya lenne, hogy a gyári lolipop frissítés felkerüljön rá.
2016. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
2016. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Robbbi ***** válasza:

Szerintem nézd meg ezt az oldalt, mert itt pont olyan problémával találkozhatsz mint a tied, és megoldást is találtak rá. Mondjuk a #98-as hozzászólást nézd meg, utánna írják, hogy mit kell csinálni, hogy hasítson a műszer.

[link]

2016. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtett írni, hogy CU verzióm van (kínai) és valamelyik topikban azt olvastam hogy, nem lehet frissíteni egyáltalán, a másikban meg azt, hogy manuálisan kell. Esetleg az utóbbit elmagyarázná valaki hogy kell? Az 5. válaszolónak köszönöm a linket, de nem tudom, hogy mit csináljak vele, mert letöltöttem telefonra, kicsomagoltam zip openerrel, de csak alkalmazások voltak benne (spider-man, meg realfootball, és hasonlók) 6. kommentelő, megnéztem, letöltöttem ezt morelocale 2 nevű app-ot, de itt jön közbe a következő probléma. Amikor rámennék a magyar nyelvre, azt írja, hogy "MoreLocale2 is not granted a CHANGE-CONFIGURATION permission" és hogy kapcsoljam be a developer options-t(megtettem) azon belül kapcsoljam be az usb-debug modot(megtettem) hogy tudjon csatlakozni a telefonom a gépemhez. Csak az a baj vele, hogy hiába kapcsoltam be, ugyanúgy ha bedugom usb-n keresztül a gépbe csak azt jelzi hogy tölt, nem tudom megváltoztatni, hogy fájlokat is átadhasson sehol sem. Szóval ezek után ha valaki tudna segíteni, annak megköszönném.
2016. jan. 19. 12:34
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

"Az 5. válaszolónak köszönöm a linket, de nem tudom, hogy mit csináljak vele, mert letöltöttem telefonra, kicsomagoltam zip openerrel, de csak alkalmazások voltak benne (spider-man, meg realfootball, és hasonlók)"

A linkben ott volt a leírás, mit csinálj vele.

Nem kell kicsomagolni, telóra felmásolni, a lieírás szerint telót update módban újraindítani és telepíteni a frissítést.

Az appok ,amit láttál, a gyári romhoz alapból telepített appok lennének.

Viszont amit linkeltem, az szigorúan az eu verzió, a tied meg lehet, hogy eltérő ázsiai hardver, nem biztos, hogy jó hozzá.


Nézd meg ezt a kérdést és választ, itt elvileg a CU verzió flashtoolos frissítése le van írva, letöltő linkkel együtt.

[link]

2016. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kínai verzió manuálisan sem tudod frissíteni hogy magyar legyen, a legjobb eredmény amit elérhetsz az angol nyelv és mindig manuálisan kell telepítened.
2016. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
Aztán meg lehet próbálni, hátha tudja kezelni a morelocal appot, azzal utólag is magyarítható sok teló rom csere nélkül.
2016. jan. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!