Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinéztem magamnak ezt a 3...

Kinéztem magamnak ezt a 3 telefont: Galaxy S4 Mini | LG G4c | Grand Prime Melyiket éri meg megvenni? Véleményt, tapasztalatot írjatok. (Többi lent)

Figyelt kérdés

1 hónapja eltört a telefonom, ami 40k volt 1 éve, és most 30k, 26 ezerért tudnám megcsináltatni.

Elkezdtem nézni telefonokat, mert már jó lenne egy normális telefon az Idol 2 Mini helyett ami összetört, mert tele volt hibával. Fél évig lenne használva általam, mert én nyár végén diákmunkából szeretnék egy sokkal jobb telefont venni, és akkor a 3 közül amelyiket megvenném, menne Anyunak, mert neki egy 1 magos kis alcatelje van, billentyűzet se a legjobb a kalibráció miatt stb.

Szeretném a véleményeteket kérni, melyiket érdemesebb megvenni. Kamera fontos nálam, mondjuk mindegyik 8mpx-es. Tudom nem ez számít, mert ez csak a pixelszámot növeli, de a kamera olyan szempontból fontos, hogy jó legyen a kép minősége.


Tudom hogy fél év a használata az én kezeim között, viszont az is érdekelne hogy melyik kapta meg a szoftverfrissítést, max az 5.0-át.

Mert gondolom idő közben alakultak ki bugok a rendszeren belül, és hogy az ki lett e javítva.


A 4.3-as kijelző az S4 mini szempontjából nekem megfelelő, mert volt amikor picit nagy volt a 4.5, de az 5 colos kijelző sem gond.


Tudom, hogy az S4 mini 2 magos, de a Krait magok erősebbek mint valamely 4 mag.

Az 1.5GB RAM azért még is csak jó, mert facebook és messenger elég sokat menne. LTE támogatás ugye csak a simában van, ami nem Dual SIM-es, de nekem nem is kellene a kettő sim támogatás.


A touchwiz tetszik nekem, csak az ilyen mostanában megjelenő ilyen kis átlagos 4 mag, 1gb ram, semmi szoftvertámogatással ellátott telefonoknak a rendszere nem jön be, ami általában a 4.4-et kapja csak meg.


Az S széria megbízható gondolom, mert szinte csak ebben gyártanak telefonokat. Ugye S5, S6 stb


Az LG G4c abban tetszik, hogy nagyobb a kijelzője, és mivel sötétben is használnám eléggé sokat a telefont, hogy látom a gombokat + még hogy át is lehet alakítani őket. Viszont az LG rendszere nem tetszik valamiért. Még nem próbáltam, csak egy régi kis LG T500-as van itthon, ami még 2. telefonként kaptam 4-5 éve, üzemképes még, csak az egyik gombja nehézkesen nyomódik be.


A Grand Prime-ra azt mondják hogy jó a kamerája, viszont az emberek 90%-a szerint belassul pár hét után. Használat függő, de na..


Tudom hosszúra sikeredett, meg a leírások alapján azt mondjátok hogy az S4 mini tetszik a legjobban nekem, mert arról írtam a legtöbbet, de a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy nektek melyik telefon mennyire jött be.

Előre is köszi a válaszokat. ☺



2016. jan. 31. 12:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és hogy a kérdésem annyi még, hogy az S4 mini meddig kapott hivatalos szoftverfrissítést?
2016. jan. 31. 12:49
 2/5 anonim válasza:
Ne a Frissítés alapján, dönts! Ezek közül az S4 Mini a legjobb választás! Amúgy hivatalosan a legújab rendszer s4 Minire: Android 5.0.2 Lollipop!
2016. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Látom, beleástad magad a témába, helyes.

Saját tapasztalat: nekem az LG vált be, nem lassul be, jó az üzemidő, jó képeket csinál. Mondjuk nekem LG G3-am van 1 éves, még mindig minden teljesen jó rajta, illetve van egy LG Class-om is, ez a telefon 2 hónapja van meg, szintén nem okozott csalódást. Ezzel szemben: a Samsung Note II.-es hamar belassult, képélményben az LG-nél gyengébb számomra, ma már nem vennék Samsungot, de pl.: a férjem a Samsungra esküszik.

Megbízható a Samsung, és az LG is.

2016. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyelőre az S4 mini mellett állok.

Nekem a samsungok közül maximum az S széria termékei jöhetnek szóba. Az ilyen átlagos 4 mag 1gb ram stb tulajdonsággal rendelkező telefonok nem túl megbízhatóak.

Az LG rendszere nem jön be annyira, de mivel leírtam a G4c-t is, ezért ez nem kizáró ok. Köszönöm az eddigi válaszokat, még várom a többit is.:)

2016. jan. 31. 13:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak hát a kamera fontos nekem, 2 osztálytársamnak Grand Prime-ja van, és a 3. osztálytársam is Grand Prime-t akar venni, ezért is írtam bele, hogy mi a véleményetek róla, érdemes lenne e megvenni. Igaz, hogy az S4 mini előlapi kamerája 1.9mpx, de ha már egy régen szinte tökéletesnek bizonyult telefonról beszélünk, akkor ez most nem olyan nagy baj + ez már régen kiadott telefon, szóval érthető.
2016. jan. 31. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!