Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Direkt csinálják ezt már...

Direkt csinálják ezt már manapság?

Figyelt kérdés

Nem lehet már 30 ezer Ft alatt értelmes telefonhoz jutni, csak kínai meg ilyen-olyan noname gagyi mobilokat lehet venni.

Bő egy éve még 24e Ft-ért tudtam venni egy Nokia X-et, de most le akarnám váltani egy hasonlóra, csak legalább 1gb rammal, de szerintetek találni?...

Azért az sem mindegy hogy a Nokia X dual core, Qualcomm van benne, 4 gb belső tárhely, IPS kijelző (!), legolcsóbb hasonló telefon talán a Lenovo A1000, de annak mezei TN panelja, meg mediatek chipsete van, és kisebb minden üzemideje jópár órával hiába 2000mah akksija van. Szóval nagyon jó áll a mobilpiac. A mostani két olcsó lumia szintén gagyi, hát igen már nem Nokia...

Ti mit ajánlanátok e helyett?


2016. febr. 11. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miért érzem egy troll kérdésnek?
2016. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sose becsüld alá a hardcore Nokia fanokat.
2016. febr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Doogee X5 Pro
2016. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem troll kérdés, csak furának tartom hogy pár éve még lehetett olcsóbban is "márkásabb" telefont (LG, Samsung Sony E) is 20 körül venni, ma már csak a kínaiakat. A Dogee pont hogy megint egy nulla szervízhátterű kétes minőségű mobil. Ahhoz hogy értelmes hardverű mobilom legyen, le kell perkálnom közel 40e Ft-ot, amit én sosem akartam egy telefonra költeni.
2016. febr. 11. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem védeni akarom a kínai (doogee) telefonomat.

Van hozzá magyar szervízháttér, és garancia.

30e volt, és veri az összes "neves" gyártót.

Amúgy mindegyik kínai beszállítók alkatrészeiből van összeállítva.

Én személy szerint nem bántam meg hogy megvettem.

Hasonló paraméteres telefont csak jóval drágábban tudtam volna csak.

2016. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a Nokia X hardvere annyira értelmes lenne.

A kínai márkák közül meg nagyon sok felnőtt ahhoz, hogy épp annyira jó (időnként jobb) vétel legyen mint a nevesebb társai.

2016. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Kezdjük ott, hogy mi az hogy manapság? Tulajdonképpen 30 ezer alatt a büdös életben nem lehetett normális telefonhoz hozzájutni újonnan.


Az hogy "márkásabb" csak arra jó, hogy ezért rá lehet sózni a népre, hiába márkás ha pont ugyanolyan szar, vagy még szarabb mint a kínai cuccok. Tipikusan azok a készülékek ezek, amik annyiban különböznek a "noname gagyitól" hogy rájuk van biggyesztve a márkanév.


Ráadásul a poén az, hogy egy olyan telefont istenítesz, ami már a megjelenésekor is egy kalap szar volt. A processzor harmat gyenge, a grafikus chip úgyszintén, 4GB belső tárhely...ne röhögtess már. Ráadásul az sem mindegy hogy valami olcsó szar IPS panel van benne amitől semmivel nem rosszabb a TN (Bár elég sok helyen TN panelesnek írják a Nokia X-et is). Arról nem is beszélve hogy még a rendszer is kalap kaka rajta.


Hozzáértők még 20 ezerért is szar vételnek írják (és kezdeti ára 35-40 ezer volt).

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=1S_xuXApW10


Vicces hogy ilyen szar telefonnal ennyire nagy a szád :D

2016. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A Nokia X nem épp a piaci érték etalonja, mivel belépő volt egy teljesen új piacra, valszeg alulárazták, hogy jobban menjen. De ha azt nézed, hogy nincsenek rajta a Google szolgáltatásai, akkor lehet, hogy éppen piaci volt az árazása. A Mediateket meg lehet szidni, én is teszem, de belátható, hogy tömegigényt elégít ki, azért is hódít az olcsó modellek piacán.


Sztem ha nem látsz a piacon olyan telefont, amivel elégedett lennél, akkor inkább várj ki, jön még jó vétel.

2016. febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm, hát mást nem is tudok most egyenlőre. Többiek, ti szerintem nem használtatok még nokia x-et. Én tettem rá google play-t, és rootolva is van. Ebbe a mobilba a ramot keveslem igazából.
2016. febr. 11. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kipofozva egész kulturált androidos telefont lehet belőle kihozni, de teljesen gyári állapotban ez egy vacak telefon. És még gyenge is. Azon viszont nem lehet rootolással segíteni.
2016. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!