Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csinálják manapság azt...

Miért csinálják manapság azt az emberek hogy hívják a szakembert a munkára és amikor befejezte azt mondják hogy most nem tudnak fizetni?

Figyelt kérdés
már vagy 4 helyről lógnak több mint 1 hónapja úgy hogy odamentünk megcsináltuk a munkát és a végén azt mondták hogy most nem tudnak fizetni xx miatt... miért hívják az embert hogy csinálja ha nincs pénzük kifizetni egyből? annyira elegünk van már, és az a baj mai helyzetbe nem teheti meg az ember hogy nem vállal el munkát :S ti mit tennétek ? vagy hogy oldjátok meg az ilyen problémát ?

2012. dec. 30. 17:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja és van olyan is ahol még sürgetik, hogy hamar legyen kész mert határidős, vagy a tulaj be akar költözni stb.. de amikor vége és fizetni kell akkor azzal már nem iparkodnak úgy :@
2012. dec. 30. 17:25
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérd előre a pénzt, vagy kérj előleget, és hivatkozz a rossz gazdasági helyzetre, meg a surmókra, akik nem szoktak fizetni... :P
2012. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
igen erre már mi is gondoltunk hogy előre minimum a felét... de ha a végén nem tud fizetni akkor az elején biztos nem ad egy árva petákot se és hív valaki mást aki nem kér előleget...
2012. dec. 30. 17:37
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez benne van a pakliban.

Na és akkor?

Ez neked jó, mert legalább nem dolgozol ingyen, hanem kereshetsz normális ügyfelet, aki nem ver át.

Aztán az "elszalasztott" ügyféllel meg a tipikusan behajthatatlan tartozással meg szívjon az, aki elvállalta előleg nélkül, mint eddig te tetted.

2012. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
90%
Én a te!.helyedbe ha nem!fizetnének le szedném az egészet!.amit én meg csináltam engem nem Vernének át!.a palánkon :P
2012. dec. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Azért viszont teljesen jogosan fel is jelenthet rongálásért.

Akkor is, ha nem fizetett ki, mert az egy sima polgári jogi jogvita, a rongálás meg bűncselekmény.

2012. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
igen ez a 2. gondolat XD hehe visszamegyünk és szétbasszuk amit csináltunk mondván még nem fizetett ki :D feljelenthet ezért ?
2012. dec. 30. 17:50
 8/20 A kérdező kommentje:
aham pont akkor írtam amikor te :D szóval feljelenthet... meg a csóka akivel dolgozok elég baszari ahhoz hogy ilyet tegyen, én már próbáltam rávenni, de nem ment bele :D
2012. dec. 30. 17:52
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha szétvered a lakást azért feljelenthet.


De ha teszem azt légkondi szerelő vagy, felszereled a légkondit aztán nem fizetik ki akkor halálos nyugalommal leszerelheted, azért nem.

2012. dec. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Jó, csak ha majd büntetőbíróságra kell járkálnod évekig, és esetleg le is sittelnek, vagy felfüggesztettet kapsz, akkor ne mondd, hogy én nem szóltam.


Se szeri, se száma az ilyen eseteknek, ahol a vállalkozó elégtételként lebontja azt, amit épített, és büszkén bele is mondja a kamerába, hogy "vazze, ha nem fizettek ki, én akkor lebontom".

Igen, csak az ilyen bizniszben kissé bonyolultabb szokott lenni a felállás, mint hogy x fizet y-nak a munkáért (nem véletlenül). Ezt bíróság előtt körbejárni több év, és ha meg is van, ez akkor is csak egy sima polgári jogi ügy, hogy kinek kell fizetni a végén (amit úgyse tudnak majd behajtani).


A büntetőjogi rész ettől elkülönül, és ha te még bele is mondod a mikrofonba, hogy "igen vazze, én bontottam le, mert nem fizetett", arra igen könnyű a rongálás tényállását ráhúzni (mert a munka befejezése után te már nem is tartózkodhatsz jogszerűen a területen, nemhogy még ott bármit is csinálj. A jog azt mondja, hogy ezt peres úton kell).


Aztán a per többi részét majd intézd a börtönből az ügyvédeden keresztül. Megéri?


Témába vágó olvasnivaló:


[link]

2012. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!