Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Segíteni telefont venni?

Segíteni telefont venni?

Figyelt kérdés

Telefont vásárolnék, de nem tudom melyik a megfelelő.

Előnyeim amiket szeretnék a telefonon: legyen jó kamerája a szép képekhez.

Kb. 16-32-64 Gb legyen maga a telefon.

Lehessen bele MicroSD kártyát is rakni és körülbelül 2-3 évig használnám.

segíteni?



2016. febr. 19. 15:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Előző nagy hülyeségeket állított. Koreai, és kínai kétes eredetű telefont 20 ezer ft-ért nem érdemes venni. Mindegy mennyi mag van benne, hány ghz-s a procia, akkor is gyenge anyagok, és minden összekukázott benne, vagyis hiába a sok mag, akkor is laggol és fagy a rendszere. Érdekes módon a letiltott iPhone-ket, amiket több tízezer Ft megcsinálni, azokat is pl az iphone 6-ot még olyan 120 000 Ft környékén is árulják ilyen állapotban, és még 5-öst is kapni 45-50 ezer ft-ért tiltottat, vagy olyat, aminek más hibája van, amikor az már négy éves telefon. Sokkal értékállóbb, senki nem hajlandó olcsón adni, ezért az ára is stabil.
2016. febr. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Értékálló???


Van neked fogalmad arról, hogy mit zagyválsz össze, és vádolsz másokat, hogy hülyeségeket ír???


Több mint 2 éve használok egy 22.000.- ft-ért vásárolt 1300-as 4 magos 1Gb-8Gb -os 7"-os Fabletet. Van benne fényképező, 32Gb-os SD kártya, telepített I-GO... tehát GPS.

Tökéletesen működik, a GPS precízebb, mint a kocsiban lévő GPS-nek gyártott készülék. Két kártyát használok benne. 1024x600-as felbontása van, és lejátssza a full HD videókat.

AKADÁSMENTESEN!!! Pont úgy, ahogy több mint két éve megy. Eddig semmi nem akadt el rajta, minden tökéletesen gyorsan megy. Látta már más telefonkereskedő is. Csodálkozott a sebességén. Nem látott még ehte kínai cuccot.


Akkor mobiltelefont használtam, amikor még nem is hallottál róla, hogy olyan van, maximum a startrekben.

Programozó vagyok, tudom mit jelent egy technikai tudás.

Szervizben is dolgoztam már.

Legalább arra megkérlek, hogy ne te mond már meg, hogy nekem mim van, és az mit tud.

Én sem magyaráztam meg, hogy az Iphone-t tudásban seggre vágja egy jobb samsung. Simán csak annyit mondtam aránytalanul drága, és nem éri meg az árát, (ami 250.000.-) olyan embernek, aki telefonra gyűjt pénzt, ráadásul 2-3 évig.


Szóval ne fárassz a fanatikus baromságokkal, hallgatom eleget napközben az agyatlanságokat a boltban. Írd le a kis véleményed, hogy milyen szuper a telefon amit javasolsz, és ha nincs pénz akkor valakinek a használt vackát kell venni. Ha hallgat rád a kedves kérdező, akkor megveszi a szupercsúcs túlárazott telefont, és elkezd Ferrárira vagy Bugattira gyűjteni. Ha meg nem akkor 3 év múlva eladja az 50-60.000 Ft-os telefonját 20.000.-ért, és vesz egy modernebbet, 50-ért, ami akkor többet fog már tudni, mint a mostani több 100.000-es iphone.

2016. febr. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Más informatikus szerint meg asz iPhone a jó, és mindent elver, olyan szerint is, aki BME-t végzett.
2016. febr. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Érdekes amúgy, mert ilyenkor ha nem ért egyet valaki a hozzászólásával valakinek, akkor az illető hirtelen informatikussá válik, és elkezdi megmagyarázni, hogy ezt használja, meg ezzel dolgozik, és ért az informatikához stb. Már használtam több androidos telefont, tabletet, olcsótól drágáig, min gyenge volt, állandóan fagyott, instabil rendszer az egész. Eleve normális androidot csak a nexus készülékek használnak, mert azok a hivatalos csúcskészülékek, ezzel ha vitatkozol, ha nem, így van, olvasd el a cikkeket erről. Az android nyílt rendszer, semelyik gyártó nem tudja hardverre optimalizálni, ellenben az iOS, oSX és más apple rendszereket igen, mert azokat a gyártó direkt ahhoz a hardverhez készítette. Arról meg, hogy elkezded a számokat sorolni, hogy milyen cuccok vannak a tabletedbe, megint csak azt mutatja, hogy nincs sok közöd hozzá, mert hiába a 8 mag 4 ghz, ha olyan rendszer fut rajta, amivel ki sem használja normálisan, és nem illeszkedik hozzá stb. Az apple bebizonyította, hogy még 2016-ban is elegendő a két mag, ha normális a rendszer, mert érdekes módon ennyivel elveri más több magos készülékét. A ram is most 2 gb, korábban ennyi sem volt, mégis elverte azzal is a többi készüléket. Az iphone 5s annak idején a legjobb kamerájú készülék díjat kapta, amikor már akkoriban is 20 megapixeles kamerájú telefonok voltak. Akkor miről is van szó? Miben jobb az android? Most is az iPhone bizonyul jobbnak több téren is, erről nincs mit vitázni.
2016. febr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy ezeket a dicséreteket annak ellenére állítom, hogy még nincs iPhone-m, de windows phone, és android után megtanultam, hogy érdemes rászánni azt az összeget.
2016. febr. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A másik példa, mostmár nem fogok többet kommentelni, de ezt még felhozom, hogy az iPhone 4s a mai napig elver sok androidos telefont, amikor több éves készülék. Ezt melyik másik gyártó mondhatja el? Mind kifut másfél év múlva, tavaly még a 4s újonnan 90 ezerért volt kapható, és képzeld vették is, és jól tették, mert olcsó, és minőségi készülék még mindig. Annyi hátránya van, hogy kicsi a kijelzője, és az új rendszer már nem annyira gyors, mint az előző verzió. Ezen kívül még a középkategóriát veri simán.
2016. febr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Először is, nem állítottam, hogy informatikus vagyok.

Azt írtam programozó. Néha leírom egészben, hogy webprogramozóként dolgozom, és ennyi. Van akinek elég, mert nem ért hozzá úgysem, van akinek érdemes kiírni hosszan is, ha konkretizálódik a dolog.

- A műszaki paramétert nem azért írtam, hogy azzal csillogjak. Teljesen tiszta számomra, hogy a kínai processzorok nem akkora teljesítményt adnak le, mint a komolyabb gyártók processzorai.

- Eleve nem figyelsz. Soha nem írtam, hogy 8 magos a telefonom, azaz fabletem. 4 magost írtam. Azért írtam le, mert kérdőre lett vonva az értékállóság.

- Az értékállóság megállapításához értéket kell tudni.

Az érték a műszaki dolgoknál jórészt a műszaki paramétereken alapul. Ezért írtam le.

- Programozót amúgy sem írnék. Ők és a rendszergazdák a halálom. Két olyan faj, akikről mindenki azt képzeli, hardverguruk. Egyiknek sincs hozzá semmi köze, a szakmája alapján. Egy traktorvezető többet tud a hardverekről, mint az említett két faj, ha őt az érdekli, és olvas róla.


- Nekem a telefon; tablet; fablet arra kell, hogy:

- Tablet nem kell, van fabletem.

- Fableten vissza tudom nézni az általam létrehozott weboldal képét, hogy a felhasználók mit és hogy látnak belőle. Továbbá GPS helyett is használom, és nem mellesleg ha már van, telefonálok vele. Abban van a 70-es és a 30-as.

- Telefonom meg azért van, hogy telefonáljak. Mellesleg egy androidos samsung, de erről eddig szzó nem esett.


Amit írtál egy zagyvaság. A hozzá nem értés magas foka, vagy pusztán csak kevered a szezont a fazonnal, mert nem aludtad ki magad.


Írtunk telefon választásról, értékállóságról, ár-érték arányról, használhatóságról, és az árának összegyűjtéséről.

Mivel ez továbbra is arról szól, hogy egy embernek aki nem magyar, több hasonló jellegű kérdést indított a neten, (és reméljük nem egy szélhámos, akinél az a lényeg, hogy valaki küldjön neki telefont, laptopot, és hasonló dolgokat majd fizetek-re.) igyekszünk javasolni valamilyen telefont, a következő 3 évre.


Honnan a fenéből jöttek neked elő az operációs rendszerek, amihez semmi köze a hardverek tudásának.

Sőt, jó eséllyel még a telefon értékét sem nagyon befolyásolja, és amúgy is kár vitát nyitni az oprendszerről, lévén 100 embert megkérdezve 90 rávágja, hogy a winfos nem az igazi.


Tök mindegy mit hiszel el, és mit nem. Sem a telefonom, sem a kínai fabletem nem fagy, nem is akadozik. Mindenben tökéletesen működik, ami messze meghaladja az elmondottakat, vagy az igényeimet. Mindezt pedig 22.000.- ft-ért nyújtja.


A samsung telefonom, amiről eddig szó nem volt, egy 40-50.000.- ft-ért magyar országon vásárolt készülék.

Azzal sincs semmi gondom. Számos funkció mellett lehet vele telefonálni is. A vásárlás célja, hogy egyedi esetekben az jobban elfér a zsebembe, mint egy 7"-os telefon.


Végszóként a kutyát-macskát nem érdekli, hogy milyen informatikus, akinek a programírás a dolga, mit mond egy hardverről, azaz telefonról. Az sem érdekel senkit, hogy melyik operációs rendszerrel kínlódik szívesebben a válaszoló.

Igazából az sem számít, hogy az amcsik, és a teszter európaikak, hova pozicionálják az amerikai pénztárcához méretezett amerikai gyártmányú telefont.


Ami számít, hogyha egy ember 2-3 évig gyűjt egy telefonra, akkor ne sózzatok már rá egy olyan státusszimbólumot az elkövetkezendő 2-3 évre, amiből autót lehet venni, beépített mobiltelefonnal.

- Őneki az kell, ami biztosan megfelelően működik, és a legjobb ár -érték arányú, méghozzá az elkövetkezendő 2-3 évre, és tudja azokat a paramétereket, és funkciókat, amire szüksége van.

Ez nem a világ egyik drága státusszimbóluma.

2016. febr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!