Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Talaltam egy telot. Ez milyen...

Talaltam egy telot. Ez milyen marka?

Figyelt kérdés
Angol szoveg van a hatuljan, apro betukkel de marka nincs. Van rajta egy megragott alma.

2016. febr. 23. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Iphone klón?
2016. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ilyen is van rairva, hogy iphone, de klon nincs utana. Ez mit jelent?
2016. febr. 23. 18:24
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Add le a rendőrségen. Talált értékek megtartása ugyanúgy lopásnak számít, mintha tényleg elloptatd volna.
2016. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Joci te vagy?
2016. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az en telefonomat amikor megtalalta valaki, akkor belepett a facebookomba azon at es rairt egyik baratomra, hogy megtalalta a telefonom, mit csinaljon vele. Felhivott itthonin az ismerosom, mondtam mivel mas varosban hagytam el (utaztam) ezert adja le a rendorsegen, onnan megkapom. Kapott egy papirt, hogy leadta, pecsettel es minden, elkuldte facen, a telefon sosem jott meg..:) tehat a magyar rendeszet elhuzhat a bus f.a-szomba:) kiirtam facebookra hogy talaltam es aki megtudja mondani hogy nez ki, mi a kodja (van rajta kod), annak visszaadom.
2016. febr. 23. 18:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy én hagytam el.:D
2016. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

"tehat a magyar rendeszet elhuzhat a bus f.a-szomba:)"

Utána kérdeztél egyszer is?

Kizárt dolog, hogy ha a haverod papírt kapott arról, hogy leadta, akkor annak lába kelt volna.

Szerintem még mindig várják,hogy jelentkezz, és egyeztessétek, hogy melyik rendőrségi épületben szeretnéd átvenni. Postázni nem fogják a lakcímedre, de a napi BM-futár járattal ingyen elküldik egy nap alatt az ország bármelyik rendőrségi szervéhez.

Igaz, menőbb szidni a rendőrséget, mint gondolkodni...


De teljesen mindegy hogy mi a véleményed, a lényeg az, hogy a találást követő 8. napon már bűncselekményt követsz el.


"378. § (1) Aki

a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2016. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a rendőrség elkezdi neked postázgatnina sz@rodat? Neked kell bemenni érte, omg
2016. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem a haverom adta le, hanem aki talalta, csak az ismerosom szolt rola nekem. Megadtam az itthoni szamomat es a cimemet es ugy kuldtem be az embert a rendorsegre. Eloszor azt hittem kuldik, aztan betelefonaltam, de semmit sem tudtak rola mondani, ossze vissza beszeltek es hogy egy bizonyos eltelt ido utan (4 nap utan telefonaltam be) "megsemmisitik" a bekerult targyakat. Magyarul behuztak es felejtsem el, hogy letezik.

Egyebkent aki netan segiteni akar az mondja meg a markajat, mert ha valaki a torvennyel akar riogatni, akkor leadom egy gsmbe es tobbe kozom sem lesz hozza... Meg amugy sem erdekel a torveny. En vissza akarom adni.

2016. febr. 23. 21:32
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

" ossze vissza beszeltek es hogy egy bizonyos eltelt ido utan (4 nap utan telefonaltam be) "megsemmisitik" a bekerult targyakat. Magyarul behuztak es felejtsem el, hogy letezik."


A rendőrség marhára nem foglalkozik talált tárgyakkal.

Az, hogy megsemmisítik, egyszerűen nem igaz, ilyent biztos nem mondtak!

Két dolgot tesznek: ellenőrzik, hogy szerepel-e tárgykőrözésben. Ha nem, akkor hivatalból átküldik az önkormányzathoz. Ott kellett volna érdeklődnöd.


"akkor leadom egy gsmbe es tobbe kozom sem lesz hozza..."

De, bizony lesz!

Mert azzal bűncselekményt követsz el.

És ez nem "riogatás", hanem tájékoztatás.


"Meg amugy sem erdekel a torveny. "

Dícséretes menatlitás!

2016. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!