Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a volt és a miliamper...

Ha a volt és a miliamper értéke egyezik, akkor használhatok másik márka töltőjét a telefonomhoz?

Figyelt kérdés
Nos vettem egy noname telefont, a telefonnal semmi baj csak az a baj hogy 4 magos és a töltője meg csak 800 miliamperes, és lassan tölti, ha használom nem halad sehova hanem egyhelyben áll. És most néztem neten töltőket de ilyen márkájút mint a telefonom nem találok, ami jó lenne hozzá az vagy samsung, vagy alcatel vagy nokia, stb... de ilyen nincs Egyébként Wink World a telóm.

2016. febr. 27. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég csak a feszültségnek(volt) megegyeznie, az áramerősség(amper) lehet nagyobb is
2016. febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, most néztem emagon egy univerzális töltőt, ami 2 amperes, és az ugrott még be, hogy attól hogy sokkal nagyobb az amper, nem fog hamarabb behalni az aksi?
2016. febr. 27. 14:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A telefonokban szokott lenni töltésvezérlő, ami nem engedi, hogy túl nagy áramerősséget vegyen fel.

Reménykedj, hogy nem spórolták ki a tiedből sem. Érdemes lenne venni egy "usb charger doctor"-t ami kijelzi mennyit is vesz fel

2016. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

Már jó pár éve szabvány a mobiltelefonoknál töltésre az USB. Ennek paraméterei már kb. 2 évtizede pontosan meg lettek határozva. A kompatibilitás miatt bármely két USB eszköznek együtt kell működnie a gyártótól függetlenül.

Persze a gyakorlatban ez nem minden esetben teljesül maradéktalanul, ám egy töltő esetén, ahol semmiféle adatkapcsolat nincs, csak a tápvezeték van használatban, nehezen kehetne elképzelni ármiféle inkompatibilitást...

2016. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!