Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek az új Sony...

Mi a véleményetek az új Sony xperia x, xa és x performance-ról? Szerintetek reálisak az árak?

Figyelt kérdés

Az xa ára elvileg: 300 euró

Az x 600 EURÓ

Az x performance pedig olyan 700 euro körül jöhet


2016. márc. 1. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az xa jónak tűnik, ha 80-90 ezer körül indít akkor megvenném. De a másik kettő túlárazott, az xperia x olyan mint egy kicsit feljavított m5.
2016. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 doni1201 ***** válasza:

Hát ezekkel a telefonokkal ezt az évet sem fogja pozitívan zárni a Sony mobil részlege.

Elég magas árak ezek. Agresszívebb marketing-startégia nélkül aligha tudják majd eladni őket ennyiért.


Az X Performance (ha tényleg őt szánják az új zászlóshajónak) eléggé le van maradva az élvonaltól (pl. felbontás, kijelző-előlap arány, RAM, akksi, egyéb extrák: infra, pulzusmérő stb.).

Designban sem haladtak előre, sőt a Z5 hangszóró bevágásai személy szerint sokkal jobban tetszettek.

Még a Z6 nevet is furcsáltam volna (inkább Z5+), minthogy egy teljesen új kategóriát hozzanak létre.

Az ujjlenyomatolvasó, a vízállóság és talán a kamera az, amivel ha kiemelkedni nem is, de helyt tud állni a mezőnyben.


Az X az M5 méltó utódja lehet, az LG G4-gyel felveheti a versenyt a kijelzőt leszámítva, de max 400-450 euróért!

Az XA sikerült a legjobban külsőleg, szerintem, a C5 Ultra szerű vékony keret nagyon jól néz ki. A 300 euróval nincs is annyira fölélőve az értéke, az A5 (2016) ellen mehetne a felbontást leszámítva.

2016. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Előző ezt úgy írod, mintha más márkáknál olyan sok plusz lenne az új csúcsmobilokba.
2016. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekem személy szerint nagyon tetszenek ezek a telefonok, csak már eléggé egyhangúvá válnak design terén... Köszi a válaszokat.
2016. márc. 1. 23:06
 5/16 doni1201 ***** válasza:

Biztos nem elég objektív a véleményem, de a Z3, Z5-ben azért valljuk be, elég nagy fejlesztési potenciál maradt, amit egyelőre nem használtak ki a Sonynál. Nem akarom támadni őket, nekem is Sony-m van, csak rossz nézni a dolgokat. Ha ennyire veszteséges egy ilyen nagy cég részlege, akkor sokkal nagyobb változtatások kellenének, amire a fogyasztók is felkapják a fejüket. (Az XA jó lehet erre a középkategóriában.)


Más gyártók (a tejlesség igénye nélkül):


Az LG kicsit toporgott a G4-gyel, de mertek változtatni a G5-nél, még ha nem is jött ez be mindenkinél.


Az S7, ha nem is látványosan, de azokon a területeken javult, ahol az S6-ot kritizálták. Mondjuk egy kis kreativitás tényleg beleférhetett volna még. Dehát minek, a dübörög marketing, kaszálnak az S sorozattal.


Az iPhone 6 szerintem nagy előrelépés volt, iPhone 6s meg azt tudja amire hivatott: kicsit jobb, mint az s nélküli.


A HTC tényleg kicsit belassult, de szépen lassan fejlesztgetik a kamerákat. A One M10 remélhetőleg nagyobb előrelépés lesz, és átrakják valahova középről az M9+ féle ujjlenyomatolvasót...


A Mi 5 Pro, bár van még hova fejlődni, előreléptek minőségileg, és még mindig maradtak a nagyon jó ár-érték aránynál.

2016. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Személy szerint én kifejezetten örülök, hogy "alacsony" felbontásúak az új sony telefonok. Szerintem 5,5 col-ig bőven elég a hd, és a phableteknek és tableteknek 10 col-ig jó a full hd. Kevésbé terheli a processzort, és a papíron kicsinek számító akksival is simán hozhatják a sony-tól megszokott hosszú üzemidőt.
2016. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2016. márc. 2. 13:59
 8/16 KLENOVICS LÁSZLÓ ***** válasza:
Ha már Sony, akkor biztos hogy a tavalyi Z5 sorozatból választanék, mivel az ég világon semmi előrelépés nem történt, és az ár sem mellékes, még a Z5 prémiumot is olcsóbban lehet venni, mint a középső X modellt, a Performance pedig a brutális bál is drágább.
2016. jún. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az XA az nekem tetszik, szerintem nem lett rossz, tetszik hogy 5 colos nem valami 6 colos tepsi, bár nekem még az 5 colos telefon is nagy de mindegy. meg szerintem egy telefonban bőven elég a full hd.
2016. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 botka2001 válasza:
Tudom, a benchmarkoknak nincs nagy szerepe a hétköznapi életben, de a jelenlegi top 3 a benchmarkok alapján: OnePlus 3, Sony Xperia X Performance, Samsung Galaxy S7
2016. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!