Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefonra beszedhett...

Androidos telefonra beszedhettem valami furcsa vírust?

Figyelt kérdés
Tehát eddig azt vettem észre, hogy 2 konkrét oldalon időről időre bead a böngésző egy kamu üzenetet, miszerint a telefonomon 4 vírus van, ezek adatokat lophatnak, károsíthatják a sim kártyát stb... ha kilépek, áttesz egy hamis vírusírtó honlapjára, ahol persze meg kéne adnom a mobilszámomat. Az oldal alján persze ott az apró betűs rész, miszerint küldik majd nekem naponta az 1000 ft-os sms-eket. Az az érdekes hogy ez az üzenet vsak 2 konkrét oldalon jött be eddig. Az egyik a moly.hu, a másik a pcguru.hu. Más mobilon nem jön fel az üzenet ezeken az oldalakon sem. Vírusirtó semmit nem talál. Már gyári visszaállítást is csináltam, de a probléma megmaradt. Mi lehet ez és mit lehetne tenni ellene?

2016. márc. 15. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom feltört telefonról beszélsz, és letöltöttél valami app-ot, nem a play áruházból. Ez már a tied.
2016. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs feltörve a telefon és csakis a play áruházból töltöttem le dolgokat. Akkor mi lehet?
2016. márc. 15. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:
én is láttam ilyent, érdekelne engem is :D
2016. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem szedtél be semmit. Bizonyos oldalak, pénzszerzés miatt hirdetéseket jelentetnek meg, mindenféle kontroll nélkül. Ezek sokszor előugró ablakok, amit te is láttál. Undorító. Az is hogy egy pcguru ilyet megenged!
2016. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Használj masik Browsert
2016. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A telefon gyári böngészőjében ugrik csak fel úgy néz ki. Google chrome-on jónak tűnik. Mi erre a magyarázat? Nem igazán értem.
2016. márc. 17. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy a Google Chrome képes blokkolni ezeket a tolakodó reklámokat.
2016. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!