Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tehetnék? Sziasztok! Ez...

Mit tehetnék? Sziasztok! Ez elég furcsa kérdés lesz, de ez nekem lényeges és fontosak lennének rá a válaszok. A történetem lejjebb :

Figyelt kérdés

Szóval, anyukám eléggé mobil-ellenes, amikor elsős voltam,megígérte,hogy általános iskolai ballagásomra fogom megkapni életem első mobiltelefonját.

Teltek az évek, és egyre jobban terjedt el,hogy a gyerekeknek,tinédzsereknek mobiljuk lett és akkor ez most "menő". Most, 7.-es osztályos általános iskolába járva,egyre zavar,hogy nincs mobilom. Szünetekben mindig az osztálytársaim kockulnak meg játszanak a kb. már 5. új mobiljukon én pedig egyedül az osztályba (lehet,hogy az iskolába) mobil nélkül vagyok és ez nagyon zavar. Kilógok a sorból.

Anyukám "érvei" arra,hogy nem kell nekem telefon:

- nincs nekem arra szükségem (igaz,hogy közel lakok a sulihoz,de attól még szükségem van ráá)

- rossz energiát sugároz

- biztosan "egésznap neteznék rajta"

Kitaláltam,hogy fel fogok sorolni egy csomó érvet,hogy miért van mobiltelefonra szükségem,hogy meggyőzzem,de ő eléggé kiáll a saját igaza mellett.

Már feldobtam neki a kérdést,hogy nem lehetne-e hogy most kapok,de mindig az "érveit mondja" és azt mondja,hogyha egyfolytába "fellázadok",hogy nekem márpedig mobil kell,akkor 8.-v végén se kapok....

Kérlek,írnátok nekem érveket,amivel meggyőzhetném? Mit tegyek? Hogy győzzem meg? Nem birok még egy évet várni.... 7 éve várok.... Az az eddigi életem fele...


Köszönöm előre is! :)


14/l



2015. ápr. 21. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Mondd neki azt, hogyha esetleg megtámadnak vagy látsz egy súlyos balesetet (vagy ilyesmit) és éppen egyedül vagy az utcán (megeshet, főleg ha nem nagyvárosban éltek) nem tudsz senkinek szólni, és lehet, hogy ezzel egy ember veszti életét (szerintem ez elég nyomós indok).

Ha van rá pénzed, mondd, hogy megveszed te (nem muszáj rögtön egy komoly okostelefonnal kezdeni).

2015. ápr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%

14 éves vagy és azon jár az eszed,hogy mi írjunk neked érveket, hogy kapj egy telefont nem szégyenled magad!

Igaza van édesanyádnak milyen egy önző dolog ez?

Csak azért telefon,hogy ne logj ki a sorból mert az ciki.

25 éves vagyok,de életem első telefonját még 6.osztályos koromban vettem,saját magam az ösztöndíjamból egy nokia3410-es akkor még az volt a csúcskategóriás telefon és tudod miért vettem? nem azért mert játszani akartam rajt hanem,hogy a nővéremmel tartani tudjam a kapcsolatot mivel 2300kmre volt tőlem.

Na persze azóta változtak a tini kislányok és tini kisfiuk...

2015. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

utolsó.ha neked 6. ban annó már telefonod volt akkor miért is szólod le a kérdezőt?mindegy miért volt neked telefonod.

megértem a kedves kérdezőt.nem korabeli vagyok :) van egy 8 éves kisfiam akinek már van mobilja,igaz nem okos telefon de játszani ott van a tabletje és az én régi telóm. vannak szabályok amiket be kell tartania,hogy az utóbbi 2 öt használhassa.az öccse aki 6 éves is profin kezeli a telefonomat :) nem kocka gyerekek mielőtt ezzel támadnál rám.jó időben amíg tehetjük játszin vagyunk,vagy az udvaron játszanak.a nagyfiamnak azon egyszerű okból van telefonja,hogy elérje tőlem az apját,és fordítva.és nem viszi magával iskolába,még nem.

kedves kérdező,szóval teljes mértékben megértelek,a mai világban ezek a dolgok már természetesek.anyukád régimódi,próbáld neki elpanaszolni,hogy milyen rosszul érzed magad az osztályban,úgy érzed kiközösítenek.a mai fiatalok nagyon durvák tudnak lenni.

vagy már annyira érett úgy gondolom,hogy nem menne egy telefon a tanulás rovására.első válaszolónak is igaza van abban,hogy gondolom 14 évesen már nem csak iskolába jársz és onnan haza.délután trécsi a barátnőkkel stb..sajnos ebben a világban már jól is jöhet egy telefon egy fiatal lány zsebében...

én modern felfogású szülő vagyok,ezt hoztam a szüleimtől.nekem is a mindennapok része lett a telefonom.hasznos dolog.

kitartás :) tanulj ezerrel,segíts a házimunkában ez általában meglágyítja az anyukák szívét :)

2015. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Harmadik válaszoló,köszönöm, a te válaszod volt ami számomra legközelebb állt és teljes mértékben egyetértek veled. :) Kedves második válaszoló pedig!elnézést,de te nem tudhatod,hogy milyen rossz,ha kiközösítenek ezért! Amúgy nekem Németországban van a nővérem és vele is nagyon ritkán tudom a kapcsolatot tartani. De a te nézőpontodat is megértem valamelyest.
2015. ápr. 22. 20:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, kaptál azóta telefont? :D
2016. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!