Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik mobilt válasszam az...

Melyik mobilt válasszam az alábbiak közül? Apple Iphone 5S, Iphone 6, Samsung Galaxy S6 vagy Microsoft Lumia 950?

Figyelt kérdés

2016. márc. 18. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha iOS-t akarsz, akkor iPhone 6.

Ha androidot, akkor Galaxy S6, ha meg windows-t, akkor Lumia 950.


Én leginkább nem venném egyiket sem (ha már iPhone, akkor 6S, szerintem a 6-os és a 6S között nem olyan megfizethetetlen a különbség -> nekem egyébként ez van), ha nagyon muszáj lenne választanom, akkor talán a Samsungot venném.

2016. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Lumiát semmiképp, ha telefonáláson kívül másra is akarod használni.


Ha már Samsung, akkor S7 (edge), ha már iPhone, akkor 6s, vagy 6s Plus.

2016. márc. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha csak ezek vannak, akkor nekem ez lenne a sorrend: S6, iPhone 6, ML 950, iPhone 5s. Megfontolnám az S7-et (jobb akksi, bővíthetőség, vízállóság, jobb kamera, jobb proci stb) vagy a 6s-t (jobb proci, kamera, 3D Touch).
2016. márc. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

# 2

:DD

Látom te sem fogtál még tv kapcsolón kívül telefont a kezedben.

Kérlek írd le, hogy miért ne vegyünk windowst ha másra is akarjuk használni. Add át nekünk a tudásod. :)

2016. márc. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
950
2016. márc. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedni 4-es, de a TV kapcsoló mióta telefon?
2016. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amióta Lumiát csak telefonálásra lehet használni. :)
2016. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4: képzeld, nekem is volt Lumiám, de hamar meg is szabadultam tőle. Hogy miért? testreszabhatóság 0, az a csempés felület egyszerűen ronda (lehet, hogy a minimalista stílus kedvelőinek bejön, nekem spec. nagyon nem), az alkalmazások kínálata elég szegényes. Ami pedig van, annak is a win-es változata sokkal kevesebbet tud a többihez képest. Pont ezért szinte csak telefonálásra használtam. Ha megfigyeled, egyre kevesebben fejlesztenek rá szoftvert, szerintem pár év és a wp is a symbian sorsára jut majd. Múltkor olvastam egy cikket, miszerint mindössze az emberek 3%-a használja ezt a rendszert. véletlen lenne?? nem hiszem...
2016. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jaj még divat ez a csempe finnyásság? :) Bocsánat nem tudtam. Akkor te gondolom asztali gépen is még XP-t vagy Windows 7-et használsz mert az olyan jó... :)

[link]

Az android mennyivel is testre szabhatóbb? :) Kiteszed a homescreen-re a facebook ikont meg a Google-t hűha na aztán az testre szabhatóság. Csak tudod Windows éppen, hogy testre szabhatóbb mint az android. Ajánlom figyelmedbe a W10M rendszer személyre szabás opcióját a gépházban. A szokásos dolgok melett még ott a zárt képenyő és glance is, bár ez 8.1-be is volt. Ezekhez egyikhez sem kell diploma, még csak root jogok sem, hogy bukjon a gyári garid. Már ha itt is járunk előfordul az is, hogy eltűnik az egész kezelő felület dorid-on. Főleg ha kifogysz a ramból ami az android működését nézzük nem is véletlen, hogy ennyire nő a telefonokban a ram. 2GB alatt nem is éri meg már ma androidos telefont venni. Windows-on meg még egy 1GB-os is olyan élményt nyújt mint az android vagy az ios 20-30GB rammon... Még itt nem tartunk de, lesz még ilyen.


Na mond azt az alkalmazás szegényességet. Pontosan mi a szív fájdalmad mit nem találtál? Tényleg nincs Windows-ra 30 féle vibrátor alkalmazás azt elismerem mert egy sincs.

Win-es alkalmazások kevesebbet tudnak??? Na akkor ne menjünk csak a Youtube-tól messzebb. A MetroTube vagy 20X jobb a Goolge Youtube appjánál, de még ha csak az Edge-ből indítod is a mobil változatban nincs reklám és a lezárod a kijelzőt is tud futni a videó. Ennyit a kevesebbet tudásról...


Hol olvastad ezt? A kiskegyeden? Linkeld be, hadd művelődjek kicsit. De te meg azt nézd meg itthon mennyi Lumia van vagy Amerikában mennyi android nincs és mennyien használnak helyette iphone-t. Véletlen lenne? Nem hiszem...


A symbian sorsára egészen biztosan nem jut majd. A Nokia viszont nem véletlen kezdte utána Windows Phone-nal. A vezetője kijelentette, hogy egy olyan rendszer sem lehet stabil és biztonságos ami ennyi eszközre ilyen felelőtlenül (bárki bármit csinálhat vele) történik felhasználásra.

Milyen igazai lett. Hol tart az android? A gyártók meddig adnak frissítést? Egy percig? Hány hulladék rom-ot adnak ki? Hány új telefonra kell már egy pár hónap után főzött hobby rom-ot barkácsolni (közép felső kategóriákban is), csak hogy normálisan tudd használni? Hány hulladék hardverre teszik fel a gyártók?

Persze "tudni" kell androidot venni és embere válogatja milyen gyártótól veszi, de azért ciki hogy új rendszereket még a tripla a-s telefonok sem kapják, csak nagyon rövid ideig.

Egyedül a asop android-os készülékeket szabad venni, ala Nexus. Az referencia modell és stock android van rajta. Amihez a gyártó vállalja frissítéseket. Ott már tényleg max csak a virtuális gépes működés okozta kiábrándultsággal lehet találkozni, vagy szúrhat szemet. Ezt meg csak a temérdek biztonsági hiba fejeli meg, bár a google viszonylag hamar ad ki frissítést, de ezt vissza térve a Sony vagy Samsung esetén vagy bármelyiknél, várhatnád cimborám.

Windows esetén a Microsoft kezeli a telefonokat,frissítésket és igen, csak hosszútávon. De nem szív ügye a versengés az Androiddal szemben. Mivel megmondták nem a telefonok fogják hasra vágni őket. Tekintve mivel a Microsoft mögött múlt van nem, csak egy (Google) kereső ezt meg is értem. De már más gyártók is kacsintgatnak a Windwos felé. De ha el is kezdik majd a Windows 10-es telefonok gyártását ez nem fog android szindrómában szenvedni! Erre nem lesznek nyomorék telefon lassító lanucher,ui-ik. Törölhetetlen századik féltől való haszontalan alkalmazások. Vírusok, biztonsági hibák, blackdoor-ok. Szar hardverű telefonok. Egy ilyen sem lesz és nincs is Windows Phone esetén és ha már minden gyártó gyártja az androidnak ezek miatt befellegzet. A cég, rengeteg reklám és egy kereső maradna utána, ja meg a szintén biztonsági hibáktól szendvedő Chorme. Esetleg egy Linux disztrobúcíó. Bár az android biztonsága épp a linux miatt xar, de nem minden fogható és adódik a linux kernelből, mert sok olyan hibát fedeznek fel ami csak az android miatt van. Ezzel ellentétben Microsoft sokkal több lábon áll mint a Google valaha is fog.

Különben nem azt veszem észre, hogy egyre kevesebben csinálnak rá szoftvert, sőt sokat javult a Windows 10 Mobil alkalmazás palettája és pont a rendszernek köszönhetően ez csak bővülni fog.

2016. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Még hogy a Windosw Phone nem haldoklik.....


[link]


[link]


[link]


Mellesleg nem is csodálkozom rajta, egyet értek azzal, hogy nem éri meg wp-t venni.

2016. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!