Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letiltás feloldása lehetséges?

Letiltás feloldása lehetséges?

Figyelt kérdés

A telefont GSM-ben vettem,vodafone-os(nem előfizetéses). Emellett van egy előfizetői szerződésem,ami most fel lett bontva,a havi részlet ki nem fizetése miatt,a sim kártya le lett tiltva és a telefon is(imei alapján). Ha a teljes tartozást kifizetem,akkor a telefon ismét használható lesz?

A vodafone szerint ők csak a sim-et tiltották le...



2016. márc. 21. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a telefont másod (harmad) kézből vetted, esélyed sincs a készülékkel kapcsolatosan hivatalosan bármit intézni a szolgáltatónál. Attól hogy nem előfizetéses, az előélete lehet problémás. Ilyen esetben max polgári per jöhet szóba a GSM üzlettel szemben, de a gyakorlatban lehetetlen bármit elérni ilyen módon.

A letiltott sim dolgában a szolgáltatóval egyezkedj.

2016. márc. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Újonnan vettem a telefont és még van rá garancia. Hívás indításakor ezt írja ki a telefon: "Nincs regisztrálva a hálózaton." Lehetséges lenne,hogy szoftveres problémáról van csak szó? Sokaknak van/volt ilyen bajuk Samsung telefonnal kapcsolatban egyébként.
2016. márc. 21. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahol vetted, oda kell panasszal fordulnod ebben az ügyben. Ha a GSM bolt adta el, akkor velük kell felvenned a kapcsolatot a panaszoddal. Nem is értem hogy jön ilyenkor szóba a szolgáltató.

Illetve értem, valaki kihozott egy előfizetéses telefont ingyért, beadta a GSM-be. Ők eladták neked újként.

Közben az eredeti páciens nyilván nem fizetett semmit, ilyenkor rutin eljárás az IMEI tiltólistázása, hiszen a szerződés szerint a teló jogilag addig a szolgáltató tulajdona míg az utolsó fillér ki nincs perkálva. Mikor letiltja, onnan mehet mindenki Isten hírével. Mindezekért a szolgáltató nem hibáztatható.

Ha van érvényes 2 tanús adásvételid, kérdezz rá a GSM-nél. Ha ott nem segítenek akkor fogyasztóvédelem, ezt meg is említheted a GSM személyes felkeresésekor is. De azt gondolom egy rutinos GSM ilyenre fel van készülve, áthárítja az eredeti tulajra (hiszen vele is van adásvételi), és azt mondja hogy ő ebben jogilag nem támadható.

Ha drága telefon volt, jobb esetben túllépi a szabálysértési értéket és tehetsz feljelentést, nyilván neked ismeretlen tettes ellen.

2016. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Másik SIM kártyával nem működik a telefon?
2016. márc. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, már próbáltam.
2016. márc. 26. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!