Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek sincs már mobil...

Szerintetek sincs már mobil nélkül élet?

Figyelt kérdés
2016. márc. 31. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
de van
2016. márc. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Az amisok elvannak telefon, elektromosság és belsőégésű motor nélkül is. Elhatározás kérdése minden.
2016. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
88%
Ha mobitelefonra gondolsz akkor van.De ha mobilitásra(azaz mozgathatóságra) akkor tényleg nincs.
2016. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Hát nézd, pl. a marslakóknak nincs mobiljuk, így lehetséges, hogy emiatt nincs élet a marson.
2016. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 I.B.T. válasza:
18%

Vannak olyanok, akik úgy érzik, hogy nincs életük telefon nélkül. Felőlem ők ugorhatnak a Tiszába, legalább lesz mit a halaknak ennie.

Egyébként rettenetesen utálom a fiatalok nagy részét. Bele vannak bújva a telefonba, szelfiznek, "butamagyarul" beszélnek (->szókincs közelit a 0-hoz), és "menőznek".

Sokszor gondolok arra, hogy talán csak fel kellene őket pofozni és megrázni hátha észbe kapnak... De nem segítene... Ők már ilyenek. És nekem beszélhet bármelyik multi, Szírmai, Hajdú Péter és had ne soroljam , hogy ez a fejődés, ez a természetes fejlődés, hiszen erre megy a világ. Nem igaz! Arra megy a világ amerre visszük, és mi direkt visszük erre.

Egy példával had éljek. Évente jönnek ki újabb okos telefonok. Ha nem a kielégíthetetlen "AKAROM" érzésre építenének a cégek (akik szépen megszedik az ostoba emberekből magukat) hanem mondjuk betegségek gyógyításába ölnék a dollármilliókat/milliárdokat előrébb lenne az emberiség.

Szent meggyőződésem, hogy ebbe fog belepusztulni a világunk. A miénk, nem azoké akik irányítják a pusztulást...

2016. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
94%

Nézd, a folyamatos elérhetőséget is lehet okosan használni meg hülyén.

Nem kell fészbúkon élni a magánéletet is, nem kell ötpercenként szelfiket megosztogatni és az okostelót nem arra találták fel, hogy jó feltűnően himbálva, legyen, mutatni, hogy nekem erre is telik.

Az okosteló nem arról szól, hogy az élet minden percében "online" legyél, hanem arról, hogy ott a lehetőség a zsebedben mindarra, amihez évekkel ezelőtt asztali PC-hez, kábelvéghez voltál kötve. Ez nem jelenti azt, hogy állandóan ki is kel használni hülyeségekre. Sokan azt hiszik, hogy az egész világ kíváncsi arra, ha keresztbe állt egy fing a belében.


De az azért nem egy utolsó dolog, hogy ha tényleg lényeges, hogy elérhető legyél, vagy éppen te érjél el valakit, valamit, ott a korlátlan lehetősége a zsebedben.


Lehet élni mobil nélkül.

Csak azzal saját magad elé állítasz korlátokat.

Ha olyan helyzet adódik, amikor NEM akarsz elérhető lenni, nem vagy kíváncsi a világra, nem akarod, hogy zavarjanak, egy gombnyomásra vagy a megoldástól.


Én nagyon örülök, hogy napi több óra számítógép előtt ülést kiváltok azzal a tenyérnyi okossággal a zsebemben és monitor előtt görnyedés helyett kimozdulok, barátokkal találkozok, bringázok, kirándulok, közben meg ha akarom elérek mindent, ha az ellenkezőjét akarom, azt is megtehetem.


A mobil, az okosteló egy LEHETŐSÉG arra hogy korlátozások nélkül élhesd az életed.


Ez maga a szabadság.


Persze a szabadság eszközét is lehet olyan hülyén használni, hogy éppen azzal zárd be magad.


Az eszköz jó.


Ha hülyeséghez vezet, az ember a hiba, nem az eszköz.

2016. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Számomra nincs. De ez nyilván az egyénenként eltérő igényeken és az életformán múlik.

Mobiltárca alkalmazást használok a bolti kártyás fizetés kiváltására.

Mozijegyeket útközben a vonaton/villamoson veszem meg és a telefonom mutatom be.

Itthon a telefonomat használom univerzális távirányítóként (zenehallgatás, film/sorozat/youtube távirányítása telefonról. Az összes készülékkel kompatibilis az infraport miatt, erősítő, a lakás összes televíziója stb)

És ahogy előttem írták örömteli, hogy nem köt a számítógép. Bárhonnan eltudok intézni apróbb vagy kevésbé apró dolgokat.

BKV útvonal tervezés a zsebemben és máv vonat infó a késésekről.. Egyszerűen zseniális. És számomra a legfontosabb, hogy a nekem fontos személyekkel már akármikor és akárhol tudok kommunikálni.

Nyilván még 100 másik dologra jó. Csak kiragadtam pár állandó tevékenységet és könnyebbséget.

Én eléggé élem a technológiai fejlesztéseket, szóval már tablet nélkül is nehezen lennék meg bizonyos helyzetekben.


23/F

2016. ápr. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!