Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 6s 64gb vagy Galaxy S7...

Ádám_111 kérdése:

Iphone 6s 64gb vagy Galaxy S7 Edge 32gb?

Figyelt kérdés
Mobiltelefon vásárlás előtt állok. Nem voltam még Apple felhasználó és érdekelne milyen a készülék tegyük fel fél év után. Jelenleg egy Galaxy S4 mobilom van. Teljesen meg voltam vele elégedve és még a mai napig egy remek telefonnak tartom, de már 2 éve használom és érződik, hogy nem a régi. A szolgáltatóm miatt a fent írt két készüléket majdnem egy árban tudnám megvásárolni, egy kicsit az iphone-ra kellene ráfizetni a tárhely miatt. Ezzel az új telefonnal is kb. 2 évre tervezek, szóval az érdekelne, hogy hosszú távra melyik érné meg jobban. Köszönöm a válaszokat előre is!
2016. máj. 16. 11:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó...


Amilyen hátrányokat te felsoroltál, az a PENTILE AMOLED...

Ès nem a Super Amoled, amit az s7 használ...


Super Amoledben a bomlási folyamatok ellensúlyozva vannak, tehát hosszútávra is tökèletes választás az S7.

2016. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kedves #11!


A Super Amoled esetében igaz, már jobb a helyzet mint a kezdetleges P. Amoled-nél. Azonban ajánlom figyelmedbe a részletesebb informálódást a Super Amoled kijelző terén, ugyan is az ellensúlyózás nem egyenlő a kiküszöböléssel, ergo csak halogatni tudták az elkerülhetetlent. Viszont ami igaz az igaz, amire élvezhetetlenné válik a kijelző, addigra már úgy is készüléket cserélt 2x a tulajdonos, de ez a tényeken nem változtat.

2016. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy megcáfoltad magad, hogy melyik telót èrdemes venni :)
2016. máj. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szó nincs ilyesmiről, azonban te ismét bizonyítottál ezúttal másodjára, hogy nem vagy figyelmes. Miután elmélyültél a Super Amoled kijelző tulajdonságaiban, kérlek olvasd el mégegyszer a válaszomat, azonban most figyelmesebben ;)
2016. máj. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"AMOLED-kijelzőkben használt szerves anyagok idővel lebomlanak -> Ezt úgy kell elképzelni, hogy idővel folyamatosan csökken a fényereje és az árnyalatok/színek erőssége, kvázi aki hosszú távra tervez egy AMOLED kijelzőjű készülékkel az simán megérheti, hogy a szuper csúcs 200.000+ HuF-os mobiljának a kijelzője a fekete és a fehér színekben kimerül.

A kettő készülék közül az iPhone-val jobban jársz"


Erre irtam h super amoledel nem lesz gond hosszu tavon, tehat tevedsz, hogy e szempontol az iphone-nal jar jobban az ember.


Erre irtad hogy:


"Viszont ami igaz az igaz, amire élvezhetetlenné válik a kijelző, addigra már úgy is készüléket cserélt 2x a tulajdonos, de ez a tényeken nem változtat."


Tehát igazat adsz nekem, ès leis irod h mire elvezhetetlene valik a kijelzo addig 2x is lecsereljuk...


Note 2-m (super amoled) 4 ev hasznalat utan se produkalt semmi szinekbèli "megfaradast".

Akkor beloled kiindulva az s7et majd ugy 8 ev mulva lesz erdemes e miatt cserelni...


Nincs tobb kerdesem.

2016. máj. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Nincs tobb kerdesem." - Én nem emlékszem, hogy bármit is kérdeztél volna, mindenesetre örülök neki.

Azonban levezetném újra, hogy miért járna jobban a kérdező a 6S-el mint az S7 Edgevel:

- Az AMOLED mindig is kakukktojás volt a kijelző kategóriákban. "Ami igaz, az igaz" -> már fejletebb a technológia tehát tovább tartja a szintjét, azonban kérdem én, hogy ki akar 200.000+ HuF-ért egy bizonytalan kejlzőjű mobilt venni?! (Nyílván senki, csak az emberek 80%-nak gőze sincs az LCD/LED/AMOLED/IPS stb. kiejlzők különbségeiről)

- Emellett ott van, hogy fényben a kijelző nehezen olvasható/látható ami nagy hátrány az iPhone IPS Retina kijelzőjével szemben.

A te személyes tapasztalatod egy másik termékkel pedig senkinek nem ad garanciát, hogy X évig tökéletes marad, fórumokon rengeteg negatyv tapasztalatot soroltak fel eddig, ajánlom figyelmedbe.

A tanácsadás címmel ellátott fejezeted margójára pedig megjegyezném, hogy az elfogultság nem egyenlő tájékozottság, pláne nem ebben a témában.

2016. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Az AMOLED mindig is kakukktojás volt a kijelző kategóriákban. "Ami igaz, az igaz" -> már fejletebb a technológia tehát tovább tartja a szintjét, azonban kérdem én, hogy ki akar 200.000+ HuF-ért egy bizonytalan kejlzőjű mobilt venni?! "


Bizonytalan kijelző? Azért mert esetleg x év múlva megfáradnak a színek? Mire oda jut a kijelző, úgyis lecserélik az eszközt. Egy átlag embert ezt hol érdekli? Semennyire, épp azért veszik több millióan az amoled kijelzős telefonokat, azért mert szépek a színek, a fekete az fekete, akku kímélőbb is az amoled mint az ips.


"- Emellett ott van, hogy fényben a kijelző nehezen olvasható/látható ami nagy hátrány az iPhone IPS Retina kijelzőjével szemben. "


Ez egy akkora butaság, hogy hihetetlen.

Azt kellene tenned, hogy fogsz egy iphone 6-st pl, meg egy galaxy s7-et és kimész vele a napfénybe és magad győződsz meg róla h tévedsz. Én végeztem már ilyen tesztet és az iphone teljesített rosszabbul.

Vagy nézd meg ezt a tesztet, jobbat nem találtam sajna. https://www.youtube.com/watch?v=0fUKa2NCxeA


"A te személyes tapasztalatod egy másik termékkel pedig senkinek nem ad garanciát, hogy X évig tökéletes marad, fórumokon rengeteg negatyv tapasztalatot soroltak fel eddig, ajánlom figyelmedbe. "


Másik termék igen, de kijelző típus ugyan az.

Én inkább hiszek a saját tapasztalataimnak, mint más fórumokon marhaságokat írkáló embereknek. Amikről a legtöbb esettben fogalmunk sincs, hogy valós vagy valótlan dolgokat állítanak.


Mondom a tényeket: super amoleddel az ég adta világon semmi baj nincs. Semmilyen hátrányban nincs az iphone ips retinájával szemben, sőt bizonyos szempontokból jobb is. Emberi ízlés tud belekötni, a túlszaturáltabb színeibe, ami meg nem gond.


Köszönöm szépen, én a tájékozottságomat nem laikusok irományaiból nyerem.

2016. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk, hogy több millióan nem azért vesznek AMOLED-es kijelzőt mert nem érdekli őket az időtállósága, hanem azért mert a vásárlók több mint 80%-nak gőze sincs a kijelzők közötti különbségekről és ha csilli villi a kijelző (AMOLED esetében a szürreálisan élénk színek) és egy kis marketing is áll a háttérben (lekerekített kijelző) akkor már viszik is mint a cukrot.


Napfényben a kijelző olvashatósága: Super Amoled < IPS

A videó amit linkeltél megtévesztő ugyanis fényerősséget vizsgálnak a készüléken (ez nem befolyásolja az erős fényben való olvashatóságot) ami iPhone 6 és nem 6S. A 6S nagy előnye a kamera melett, pont a háttérvilágítás és a színek szinkronja mind világosban és sötétben.


Persze, a saját tapasztalat a legtisztább, azonban erősen hype szagot érzek a részedről mint már említettem ami az elfogultságodból ered, kvázi ha nekem S7-em/6S-em van akkor annak van a leg XY kijelzője, a többi csak alatta lehet, amit egyértelművé tettél amikor az előző készülékedre hagyatkoztál (Note 3). A fórumokon/blogokon/szakoldalakon nyílván az ír észrevételt, akinek problémája van/volt valamivel. Kérdem én, ki a rosseb töltené azzal az idejét, hogy kitalál magának egy telefont, annak egy problémát és közzéteszi. Ez abszurd. Tény, hogy sokszor a felhasználó "nem bocsájt" a meghibásodás illetve negatív tapasztat miatt és ezért kicsit kiszínezve tálalhatja a problémát és teljesen elfordul a gyártótól/eszköz típustól. Az internet ilyen, tudni kell olvasni a sorok között és nem mindent készpénznek venni. Viszont hülyének nézni nem kell senkit, attól, hogy nem ért hozzá annyira, még a rossz tapasztalatának/értékelésének VALÓSak az alapjai (nem csak akkor igaz valami ha értesz hozzá).


U.i.: Személyes tapasztalat + Egyéni preferencia =\ Tájékozottság

2016. máj. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Várd meg az iPhone 7-et!
2016. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
62%
Most itt komolyan a kijelzőről megy a vita? Nem az fogja eldönteni, hogy melyik a jobb telefon. Egyébként S7 edge
2016. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!