Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan töltsem helyesen az...

LLJunior kérdése:

Hogyan töltsem helyesen az akkumulátort?

Figyelt kérdés
CAT S30-as telefonom van 3000mah-es aksival. Mivel az aksi nem cserélhető ennél a készüléknél ezért szeretném, hogy hosszú ideig tartson az akku. Mikor azt írja ki a kijelző, hogy "teljesen töltve, húzza ki a fali ajzatból" akkor még nincs annyira feltöltve mint mikor benthagytam éjszakára tölteni. Mi a helyes akkumulátortöltés titka?

2016. máj. 29. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor 100%-on van leveszed a töltőről,ne nagyon hagyd lemerülni 0-ra mert nem tesz neki jót,kiégetni nem kell!Még 80%-on is leveheted.
2016. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkumulátor gyártó cég tette közzé, hogy a legjobb, ha sosem hagyod szélsőséges viszonyok között az aksit, tehát sosem mész 20% alá, és 90% fölé. Így állítólag kétszer olyan tartósabb lesz az akkumulátor, mivel akár 400 töltési ciklust is túlél jelentősebb teljesítménycsökkenés nélkül.
2016. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezen csak eleinte fogsz rugózni, aztán ráállsz arra technikára, amit mindenki más használ, ha merül: töltöd és használod.
2016. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

21:21 +1. A mai akkuk kb. hülyebiztosak, főleg, ha eltávolíthatatlanok. Az én telefonomban 6 éves akku van, és még mindig egész jól működik, pedig sose kattogtam ilyeneken. Másnak meg van, hogy 3 év alatt tönkremegy. Lutri az egész.


Mondjuk sztem előbb fogod a falhoz vágni ezt a telefont, mint hogy meghaljon az aksija, annyira lassú lesz egy-két éven belül. Bár azt meg kibírja :)

2016. máj. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jaja :D köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 30. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!