Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az az I-cloud, hogyan...

Mi az az I-cloud, hogyan tudom a gépemre feldobni vele a cuccokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy I-phonom, és ugye valahogy meg lehet csinálni,hogy minden rákerüljön a gépemre. Mégis hogyan? Nem volt még ilyenem, nem tud,hogyan kell. Az üzenetek is rákerülhetnek a gépemre? Ez a telefonhoz tartozik, vagy a telefonszámhoz? Rá tudom tenni két gépre is? Van tabletem meg számítógépem is. Analfabéta vagyok, segítsééég!



#I-cloude
2016. jún. 13. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A „minden” átkerülése egyetlen egy esetben történhet meg a telefon, a tablet és a PC esetében, ha mindegyik Apple termék, vagyis iPad-ed is van, és OSX-et futtató számítógéped.


Ez esetben semmit nem kell csinálni, bejelentkezel az AppleID-vel az eszközökön, és készen is vagy. Tehát ezek az adatok az AppleID-hez kapcsolódnak, nem a készülékhez és nem a telefonszámodhoz. Olyan, mint egy Google account.


Androidos tableten semmit nem tudsz szinkronizálni.


Windows PC-re a fájlokat (iCloud drive) tudod a hivatalos iCloud alkalmazással, illetve a névjegyzéket és a naptárakat, de csak ha van Outlook a gépeden, továbbá a Safari könyvjelzőket valamelyik böngésződdel, ha letöltöd a plugin-t hozzá (nincsenek jó tapasztalataim, én ezt inkább nem használom soha, mert csak szétkavar mindent...).


Összefoglalva: az icloud-ot arra találták ki, hogy Apple eszközeid vannak. Ha vegyes a „felvágott” (iOS, Android, Windows), akkor jobban jársz, ha valami más felhőszolgáltatást használsz, ami mindegyiken megvan, pl. a Google. De az üzeneteket így sem tudod több gépen olvasni.

2016. jún. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. jún. 14. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!